Aguirre, hněv Boží (1972)

Velmi zajímavý námět, snad dokonce podle zkutečné události, který mapuje cestu špaňělské výpravy do Eldorada v dobách kolonizace Ameriky. Kamenem úrazu je fakt, že jejich cesta nebyla ničím výjimečná, pokud nepočítáte, že se vraždili mezi sebou a kdo přežil, toho šípem oddělali indiáni ze břehu.

Zavěste červené lucerny (1991)

Film, ve kterém se toho zas tak moc neděje a hlavní náplní je intrikování čtyř manželek jednoho boháče. Děj se po celou dobu odehrává jen za zdmi domu a hodně času zabere sledování masáže nohou některé z manželek, se kterou si chce manžel v noci užít. Předpokládám, že jste z toho pochopili, že moc vzrušení vás u toho nečeká a já bych tohle opravdu doporučil jen sklaním fanouškům, kteří nevyhlédávají tuctové snímky, ale originální pojetí.

Rio Bravo (1959)

Mně na tomhle westernu zaujalo jen to, že Šklupku namluvil strýček Skrblík. Ani výrazný padouch tu není, jen "dojemné" story o ožralovi, který přestane pít a stane se opět neohroženým pistolníkem a Johnu Waynenovi zamilovaném do mladé rebelky. To nedávno viděný Muž, který zastřelil Liberty Valance, se mně líbil mnohem víc.

Jako hvězdy na Zemi (2007)

Škoda toho, že film tak citově tlačí na pilu. Trochu střízlivější přístup by neškodil. Příběh se snaží nahnat slzy do tváře i v těch nejbanálnějších situacích a po chvíli to začne nudit. Konec samozřejmě dopadne nanejvýš dobře a všichni si můžou klidně oddechnout a vyhodit posmrkaný kapesníky. Třeba 3 idioti jsou proti tomuhle dokonalost sama.

Autostop (1977)

Místy úsměvný thriller se zajímavou pointou. V porovnání se Stopařem je to ale o třídu níž, i když místní hodnocení ukazuje spíš opak. Chybělo mně tady hlavně pořádné napětí z toho, co bude následovat. Až úplný konec zamotá trochu divákovi hlavu.

Světla ramp (1952)

Chaplin mě ve svých komických rolích nikdy nedokázal přesvědčit, tak jako Buster Keaton. Ale v Limelight předvádí poctivý herecký i režisérský kumšt. Dokonalé vyvážení dramatické a komické role. Je to vůbec poprvé, co dávám Chaplinovi 5 hvězdiček a to jsem s ním už něco filmů viděl.

Lesní duch (1981)

Co se týče atmosféry, není co vytknout. Napnutí jste od začátku do konce, nevíte co se v příštím okamžiku stane. Odevšad se valí litry krve a jiných tělních tekutin a celkově to není pro slabší žaludky. Další věcí je, že téma je klišé největší - parta lidí jede na noc do opuštěné chaty v lese. To je ještě v pohodě. Ovšem ta parta se celou dobu chová jako retardovaná. Zásadně všude chodí po jednom (to mně vadilo nejvíc. Dodává to sice atmosféru, ale člověk by se tak prostě normálně nechoval) a každý zdroj zvuku se samozřejmě musí prozkoumat s holýma rukama. Navíc jsem nějak nepochopil, proč se z tématu lesní duch najednou uteče k zombies.

Kouř (1990)

Na první pohled totální blbost. Jenže záměrem nebylo natočit film, u kterého budou široké masy slintat blahem. U mě převládá spíš skepse, ale třeby momenty s Arnoštkem a jeho upnutejma kalhotama jsou dokonalý. Ty jediný táhnou film aspoň trochu nahoru. No a vlastně ještě dokonalej komouš Dušek.

Samuraj (1967)

Pro svou hutnou atmosféru je Samuraj těžko stravitelným filmem s trochu nelogickým koncem. Když se k tomu připočte fakt, že Delon řekne ve filmu jen pár vět, vlastně spíš slov, nadšení budoucích diváků z prvotního zhlédnutí je poprávu malé.

Magic's Biggest Secrets Finally Revealed (2008) (seriál)

Možná to bude vypadat, že si chcu honit triko, ale některý kouzla mně přijdou docela k pousmání a snaha ukázat jejich "tajemný" potenciál celkem zbytečná. Většinou mně za zády radí aji můj kocour, jak se co dělá. Ale penízky se musí točit, že? Takže když už není v módě kouzlení, musí se aspoň vytřískat prachy na tom, jak se to dělá.