Půlnoční běh (1988)

Na to, že to je natočené v období béčkových filmů, je to velmi zábavná podívaná. Nebudu si namlouvat, že největší zásluha není především kvalitním obsazením:) Má to všechno, co má film z osmdesátek mít a věta "Marvine bacha!" se mě zažrala fest pod kůži.

Jak ukrást Venuši (1966)

Čím jsem starší, tím míň mám tyhle komediální „taškařice“ o loupežích rád. Dřív jsem u tohohle typu filmů uchcával do gauče. Pamatuju si, že u Růžových panterů jsem si utíral ze smíchu slzy, ale dnes je pro mě požitek nulový.

Jízda do Ox-Bow (1942)

Jak to dopadá, když bandu buranů zachvátí davová euforie, si můžete vychutnat v tomto spíše psychologickém westernu. Trpělivost a morální úsudek jdou stranou a chuť po pomstě je silnější než zdravý rozum.

Legendy z Dogtownu (2005)

Koho baví svět skatoboardingu, pro toho je tenhle film nutnost. Dozví se něco z historie, ocení parádičky na skatu a bude klukům závidět jejich úspěch u koček. Mě to moc nebere, přesto jsem se nenudil. Nejlepší okamžik byl, když Tony Hawk (jeden z nejlepších jezdců na skatu) v roli kosmonauta chce "vyzkoušet" prkno a hned z něj sletí:)

Království - Série 2 (1997) (série)

O vlas slabší než první díly. Přesto se dozvíme hodně nových věcí. Vysvětlí se třeba tajemná sanitka z první řady. Vedle klasika Stiga je tady nově největším masérem a sympaťákem "malý" Udo, kterému začne posléze fandit každý i přesto, že naděje na jeho přežití a seberealizaci je takřka nulová.

Království (1994) (seriál)

Namíchat takovej guláš filmových stylů zvládnou jen největší machři. Spojit horor s komedií, aby to fungovalo, to jsem snad ještě neviděl. Nejvíc mě dostal švéd Stig. Už kvůli jeho hláškám se na to stojí dívat. A to ani nemluvím o druhé řadě, kde sleduje v míse svoje hovna. Napnutej jsem byl od začátku do konce a je pro mě naprosto nepochopitelné, proč Trier nenatočil finální třetí řadu.

Panic je nanic (2006)

Jasně že je to hroznej sranec, to je bez debat. Ale líbí se mně propagace pravice a tak nějak jsem nostalgicky zavzpomínal na svoje "začátky".

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Za sebe říkám, že ať šáhnete po jakémkoliv Miyazakiho filmu, vždycky je to trefa do černého. Záleží jen na tom, na jaký žánr máte náladu. Kiki se bude líbit hlavně menším dětem. Mně pobavilo hlavně zakomponování zvířátek do filmu. Mluvící kocour Jiji byl fakt k sežrání. Jen ten konec byl trochu useklej. Čekal jsem, že uvidím jak se Kiki v doručování daří a její návrat domů. Ale co, asi mám přehnané nároky.

Šlechetné srdce a šlechtické korunky (1949)

Nečekaně milé překvapení. Pro mě naprosto neznámý a teď už jeden z nejlepších filmů poslední doby, co jsem měl možnost vidět. Louis retrospektivně vypráví příběh o svém životě, ve kterém touží po pomstě a po získání šlechtického titulu. Defacto z ničeho se vypracuje pomocí úkladných vražd svých příbuzných. Jak tomu ale bývá, vždycky se něco pokazí. A to měl štěstí, že v té době ještě nepracoval poručík Colombo.

O patro výš (1923)

Nejlepšímu filmům s Frigem se to nerovná ani náhodou, přesto tu je pár velmi solidních scének a gegů. Nevím proč, ale celé mně to přišlo trochu moc hrané i na tu dobu. Jako kdyby to bylo natáčené v dnešní době. U jiných grotesek jsem to nepozoroval.