Gran Torino (2008)

Z filmů, kde se o režii a hlavní roli postaral Clint Eastwood je tento z mého subjektivního pohledu nejlepší. Do role Walta se nikdo jiný než Clint prostě nehodí, u ostatních herců by se klidně dalo nahrazovat a to je to kouzlo. Film je v každém úhlu pohledu bez jediné sebemenší chyby. A to je přesně to, co mám na Eastwoodovi rád.

Gauneři (1992)

Tak tohle to je pravý a nefalšovaný Quentin Tarantino. Tenhle film jsem viděl až potom, co jsem viděl Pulp Fiction a to je dle mého velká chyba. Již klasicky si vybral dobrý soundtrack a hlavně si vybral skvělé herce. Ani jeden z nich nemá chybu. Navíc i nepřehnané cameo Tarantina, kde se objevil jen v pár záběrech. Tohle to je klenot kinematografie 90. let. Tarantino opravdu vdechl novou duši americkému filmu.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Tohle to je legenda mezi filmy. Tento snímek nejvíce ovlivnil Sci-Fi, ale z veliké části i ostatní filmy a kinematografii. Legendární hudba Johna Williamse, úžasný Harrison Ford, Mark Hamill a Alec Guinness. Ty triky pro mě, jakožto mladého diváka nebyly po prvních 2-3 zhlédnutích zajímavé ba koukatelné, ale potom co jsem do Star Wars spadl jsem si i je oblíbil a ty malé nedostatky bez sebemenší bolesti přehlížím. Legendární snímek. 100%

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Sice už jsou to tři roky, ale cítím se, jako bych právě vyšel z kina. Jsem velký fanoušek Hvězdných Válek a od Epizody III, kterou jsem do té doby viděl tak 1000x jsem nedočkavě čekal na nový film a potom přišel ten epický trailer. Pamatuji si, jak jsem měl husí kůži a díval se na něj pořád dokola. Zkrátka a jednoduše jsem z toho filmu nadšený, i když toto nadšení se mnou nesdílí většiny lidí. Oni klasicky argumentují, že je to Epizoda IV v novém kabátku a že je to jeden z nejhorších dílů, ale s tím prostě nemohu souhlasit. Ze všech dosavadních ,,Disneyho Star Wars" (Epizody VII a VIII, Rogue One, Solo) je tohle jednoznačně nejpovedenější kousek a můžeme se pouze dohadovat co přinese Epizoda IX, kterou bude režírovat zase (díky bohu) J.J.Abrams. Jednoduše parádní návrat Star Wars na stříbrná plátna a jsem rád, že díky Disneymu toto universum zase ožívá. Bohužel už ne pod taktovko George Lucase, i tak ale jsem spokojený nadmíru.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Většina miluje originální trilogii, menšina (ke které patřím) pak prequely, no a o nové trilogii se raději nebudeme bavit... Grandiózní zakončení oné mojí prequelové trilogie, které je plné epických soubojů a bitev, emocionálního přerodu Anakina nebo dnes již legendárních hlášek typu "Hello there!", "Dew it!" nebo snad "I have the high ground"... Dlouho jsem přemýšlel, jak kamarádovi odpovědět na otázku "Jaký je tvůj nejoblíbenější Star Wars film?" a došel jsem k závěru, že to bude právě Pomsta Sithů (vybíral jsem z epizod II, III a IV). Možná to bude zase růžovými brýlemi mé nostaligie, protože mě tento film v dětství v podstatě odkojil a viděl jsem ho nejméně 30x. Tak jako tak si nedokážu představit život bez kalendářního roku, kdy bych tento film alespoň 1x neviděl. A na konec nutno dodat, že Ewan McGregor jako Obi-Wan je definice dokonalosti :)

Venom (2018)

Tom Hardy mě baví, moc dobrej herec, do role Eddieho se hodí náramně. Super vtipný ceny, až tak, že jsem byl překvapenej. Konverzace mezi Eddiem a Venomem nemají chybu. Viděl jsem nadabovanou verzi, ale i tak jsem spokojený. Efekty a hudba vypilované na 99,9%. Moc velkých šancí jsem tomu nedával, ale jsem příjemně překvapený. Ale pár věcí by se samozřejmě dalo vytknout, i tak dávám zasloužené 4*.

Most špiónů (2015)

Konečně po dlouhé době film mého nejoblíbenějšího režiséra a v hlavní roli můj nejoblíbenější herec. Už jenom číst jména obsazených a jsem v sedmém nebi. Ale i tak moc dobrý film, Newmanova hudba mě velmi příjemně překvapila a tím si u mě šplhl nahoru. Filmu se nedá vytknout zhola nic a je pravda, že z malé, sice patrné epizody Studené války, ale i tak, dokázal Spielberg udělat 3áčkový, celovečerní film se vším všudy.

Batman se vrací (1992)

Atmosférou ten nejlepší Batman. Vánoční Gotham, úžasná Catwoman v podání Michelle Pfeiffer, Penguin v podání Dannyho DeVita a můj oblíbený Michael Keaton. A hlavně hravý a ponurý soundtrack Dannyho Elfmana.. Hans Zimmer udělal výborný soundtrack k TDK, ale tohle je nepřekonatelné. Pamatuju si, když jsem se na to o Vánocích jako malý kluk díval a ten pocit je nepopsatelný. Ta atmosféra je prostě neuvěřitelná. Nebo je to jen nostalgie?

jOBS (2013)

Tohle je asi můj nejoblíbenější životopisný film. Vlastně ani nevím proč... Jestli kvůli geniálnímu A. Kutcherovi v hlavní roli, nebo skvělému soundtracku a nebo k mé lásce k Applu a Jobsovi jako takovému. Ideální popcornová oddechovka na páteční večer, u které jen vypnete a odpočíváte. Velmi dobrý snímek a za mě lehce podhodnocený, ale i tak moc fajn.

Deadpool 2 (2018)

Film napěchovaný úžasnými vtipy až po prasknutí, atmosféra v kině nepřekonatelná - vidět se smát celý sál téměř bez přestávky se nestává často.