Tenká červená linie (1998)

Je to, no jak bych to jen řekl - DLOUHÉ. A to nemyslím, že 170 minut je moc, to není nic neobvyklého, ale je to strašně natažené, zdlouhavé a časem i nudné. Ale vyvažuje to za mě jeden z nejlepších soundtracků Hanse Zimmera celé jeho kariéry. Pouze díky tomu dávám 3*.

Dunkerk (2017)

Tento film není o příběhu. Je to skvělá rekonstrukce válečné operace plná úžasných záběrů ze Spitfirů, pravých výbuchů a efektů, tak jak to od Chrise Nolana známe a mnozí, jako já, máme rádi. Perfektní oddychovka, když se vám nechce přemýšlet o souvislostech a jen sledovat nádheru vizuálního zpracování.

Temný rytíř (2008)

Nolan dokázal natočit komiksový film tak, jako nikdo před ním a nikdo po něm. Žádné nákladné CGI, ale naopak pracné naturalistické triky, které jednoduše práci splní lépe. A o obsazení snad ani nemusím mluvit. Heath je jednoduše bezchybný, Christian též. Jak Christopher říka: "V každém filmu je dobré mít kousek Michaela Cainea", tak zde to platí dvojnásob. Rozhodně doporučuji film vidět v provedení pro IMAX a k tomu, stejně jako v mém případě, v 60FPS. Krásnější podívanou budete hodně dlouho hledat.

Láska přes internet (1998)

První film s Tomem Hanksem, který jsem kdy viděl. A přesto, že to není žádný megafilm, ale jen malý nenápadný romkom, si mě Tom ihned získal. Potom samozřejmě přišel k mým očím Forrest nebo Trosečník, ale Láska přes Internet je ten film, který mě dostal a vždy, když se na něj dívám, vzpomínám si na to, jak jsem byl malý a vykuleně koukal na úžasného Toma Hankse.

Četa (1986)

Jde poznat, že Oliver Stone je válečný veterán a čerpá ze svých zážitků. Mladí Charlie Sheen i Willem Dafoe předvedli velmi dobrý výkon. Nejsilnější scény při psaní dopisů babičce ve mě zůstaly doteď, stejně jako úvodní mrazivá skladba.

Nespoutaný Django (2012)

Dvojice Tarantino-Waltz už od Hanebných Panchartů funguje jako hodinky. Troufnu si říct že tak, jako plukovníka SS Hanse Landu ani Dr. Schultze nemohl hrát nikdo jiný než Christoph Waltz. Quentin na jedné tiskovce o Panchartech řekl, že byl bezradný a nemohl si vybrat herce pro roli Hanse Landy, dokonce i přemýšlel o ukončení projektu, když v tom přišel Waltz, přečetl pár vět a Tarantino řekl: ,,We're making a movie!". No a k tomu připočtěte geniálního Leonarda DiCapria s jeho legendární improvizovanou scénou s poraněnou a rukou. Ale co na tom filmu mám asi ze všeho nejraději je ten úžasně rozmanitý soundtrack. Vedle sebe legendární Ennio Morricone a moderní hudba a úžasně doplňují. Za mě nejlepší skladba „I Got a Name" od Jima Croceho. Kdo viděl film a pustí si tuhle skladbu, ví o čem mluvím. Pecka.

Philadelphia (1993)

Nejsilnější drama co jsem kdy viděl. Ale vážně. Tom Hanks, který byl tehdy známý spíš jako komik dokázal, že umí vzít i drama a dotáhnout ho k dokonalosti. Úžasný výkon. Ale ani Denzel Washington ve vedlejší roli se neztratil. Kupodivu ani Antonio Banderas a to měl opravdu maličkou roli. A hlavně ty dvě úžasné sklady! Streets of Philadelphia od Bruce Springsteena a na konci úžasná Philadelphia od Neila Younga. Tom je ale všechny svým výkonem zastínil. Neuvěřitelný.