• Romantický

Staronový začátek (2017)

Typická nenáročná romantika, dej predvídateľný, hlavná predstaviteľka, ktorá fakt nevie hrať... preafektovaná, stále sa rehotajúca do nepríčetna - ku koncu už fakt liezla na nervy. Zachraňoval to sympatický P. Greene v úlohe jej "staronovej " lásky a občasné vtipné hlášky...

Vánoce v divočině (2019)

Príbeh ženy, ktorú pred chystanou „výročnou svadobnou cestou“ po rokoch opustí manžel... V Afrike nakoniec „oslavuje“ sama. Kristin Davis pôsobí staršie ako jej náprotivok, záchranca sloních mláďat. Ľahko predvídateľný dej, no nádherné prostredie africkej divočiny, plné krásnych zvierat... Ak potrebujete zrelaxovať, tento film je na to stvorený. Oceňujem aj to, že sa zaobišiel bez posteľových scén. Príjemný film, ktorý poteší oko, i dušu diváka.

Love on the Slopes (2018) (TV film)

I keď ľahko predvídateľný dej, zato krásne prostredie zimných hôr, fešný a sympatický hlavný predstaviteľ. Prekážalo mi trocha strojené oblečenie, všetko novučké a dokonale zladené, akoby hlavné postavy vlastnili módny dom, výstroj bez jediného škrabančeka, čo nekorešponduje so štýlom života hlavného hrdinu. Aspoň že neotravovala typická americká gýčovitá výzdoba... predsa len, kanadská (sčasti)produkcia je trocha miernejšia v afektovanosti. Celkom fajn romantický film na spríjemnenie sviatočného voľna.

Holiday Spin (2012) (TV film)

Blake, nešťastný po matkinej smrti, má ohrozenú sľubnú kariéru zápasníka MMA. Dostáva sa bývať k svojmu otcovi, ktorého nevidel od svojich dvoch rokov a nie je z toho nadšený. Ruben vlastní tanečnú školu, ktorá nutne potrebuje finančnú injekciu... Talentovaná Pia je jeho žiačkou a chce vyhrať vianočnú súťaž, za ktorú je odmena 50 000 dolárov. Prichádza o tanečného partnera a situáciu nakoniec zachraňuje Blake, ktorý napokon vytvára s Piou dvojicu nielen na parkete... Vianočné prostredie nebolo až tak veľmi gýčovité, aké zvykne byť v týchto amerických produkciách. hlavní predstavitelia sympatickí a tak nakoniec romantika, do ktorej som nevkladala veľkú nádej, ma celkom bavila.

After the Ball (2015)

V poslednej dobe ma celkom prekvapuje kanadská produkcia... Príjemná komédia s tématikou Popolušky, tentoraz v prostredí textilno-návrhárskeho priemyslu. Dobro i zlo, pestrá paleta postáv na oboch stranách a hlavná hrdinka v postave fiktívneho návrhára... to všetko ma i napriek predvídateľnosti deja veľmi bavilo.

Od srdce k srdci (2003) (TV film)

Príjemná romantika zo zaujímavého prostredia ranča, nádherné kone a fotografka, ktorá prichádza na rande, dohodené z oboch strán členmi rodiny, či spolupracovníkmi... celkom sympatická ústredná dvojica. I keď to najskôr vyzerá bez šance, nakoniec príde i princ (rančer) na koni.

The Christmas Shepherd (2014) (TV film)

I keď viete už na začiatku, ako to dopadne, je tento film veľmi dobrým relaxom. Príjemná atmosféra, hlavní hrdinovia k sebe pasujú, pes roztomilý, jeho pohľad roztápa srdcia... Sympatická Teri Polo, ktorú si pamätám z filmu Od srdca k srdcu, zachraňuje svojho psa i svoj osamelý život. Romantický príbeh, ktorý končí šťastne a spríjemní (nielen) vianočný čas.

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

Vydarená vianočná rozprávka, ktorá ma bavila i napriek svojej jednoduchosti. Dobre vybraní predstavitelia (u mňa hlavne Richard Autner a Judita Hansman), krásne prostredie, vynikajúci veršujúci škriatok s buchtami a ježibaba – to nemalo chybu! A oceňujem to, že sa dej zaobišiel bez čertov!! Nádherná hudba, s prekrásnou piesňou na záver – moji obľúbení Sima Martausová a Adam Ďurica. Ten mal doslova dvojníka v hlavnej postave kováča Martina... Skrátka rozprávka, ktorá pohladí dušu – klobúk dolu, pán režisér Bebjak!

Framed by My Fiancé (2017) (TV film)

Veľmi vydarený triller, zaujímavá a fajn prepracovaná zápletka, gradácia deja, dobre vybratí predstavitelia... Trochu mi prekážali tmavé prestrihy jednotlivých dejových pasáží, ale inak parádny film, ktorý sledujete jedným dychom. Som povďačná za to, že sa obišiel bez trápnej gýčovitosti, preafektovanosti, tak typickej pre mnohé americké produkcie a chvála Bohu, nevidela som v každom zábere americkú vlajku.

Stíny nad Jerichem (2016) (seriál)

Výborný seriál z prostredia stavby železničného viaduktu – skvelé obsadenie (vynikajúci Hans Matheson i Jessika Raine a nielen oni...), zaujímavý dej, odohrávajúci sa v línii romantickej i krimi, dobové reálie, množstvo osudov jednotlivých postáv, parádne sa prelínajúce príbehy. Nechýbajúce napätie a gradácia deja. Skvostný seriál, len s čudným koncom – snáď svedčí o pokračujúcej sérii, čo by potešilo.