• Romantický

Šťastná hvězda (2017)

Hviezda z východu, očakávanie narodenia Ježiša Krista, stvárnené cez príbeh zvierat – veľmi zaujímavý nápad. Vtipné repliky, výborná animácia, svieži dej – jednoducho paráda! Výborný relax pre všetky vekové kategórie!

Belgravia (2020) (seriál)

Historická dráma, plná napätia, lásky, intríg... výborné kostýmy, dobre vybraní herci. Tajomstvo, ktoré drží líniu seriálu, odhalené (ako tu už ktosi poznamenal, je to výhoda, nová séria môže pokračovať, i nemusí...) Teší ma, že sa to obišlo bez posteľových scén, ktorými niektoré produkcie doslova prznia inak zaujímavé a hodnotné diela, pozitívne hodnotím aj prerod niektorých postáv. I napriek dosť rýchlemu záveru, oceňujem myšlienky o nepodľahnutí pokušeniu a správne rozhodnutie postavy v kľúčovej chvíli...

Le Silence de la mer (2004) (TV film)

Krásny, citlivý film, ktorý doznieva v mojej mysli ešte dlho po zhliadnutí... Videné v ruskom preklade, francúzštinu neovládam. Príbeh z obdobia druhej sv. vojny, ktorý je dôkazom toho, že v každej dobe a v každom režime existujú ľudia dobrí, aj zlí, na oboch stranách barikád. Svet nemožno vnímať len čiernobielo. Veľmi dobre vybraní hlavní predstavitelia, hlavne Thomas Jouannet v úlohe kapitána Wernera. Odpor a dištanc voči nepriateľovi sa mení na niečo úplne iné... Láska, ktorá rezonuje v srdciach a pritom o nej nepadlo ani slovo. Oceňujem veľké majstrovstvo hercov, ktorí svoje vnútorné prežívania dokázali vyrozprávať doslova očami. Niečo úžasné... klobúk dolu pred režisérom, ktorý vytvoril tento skvost!

Tajemství: Odvaha snít (2020)

Jeden milý a citlivý príbeh, ktorý poteší romantickú dušu - ľudskosť, obeta, láska... Dôkaz toho, že i v dnešnej dobe sa dá natočiť film s preferovaním dobra a bez zbytočných afektov, ktorými tak často americká produkcia oplýva. Musím vyzdvihnúť veľmi dobré obsadenie dospelých i detských postáv, bavilo ma to do konca, i keď som vedela, aký bude - celkom milé prekvapenie!

The Redemption of Henry Myers (2014)

Životný príbeh Henryho, ktorý po rokoch, ktoré nestrávil príliš dobre, sa chce odpútať od partie zlých spoločníkov... Keď sa mu črtá svetlejšia budúcnosť, po zistení závažnej skutočnosti stráca nádej, že mu môže byť odpustené... Príbeh o tom, že zmena charakteru človeka je možná, o nekonečnej Božej láske a odpustení. Veľmi dobrý výber hercov, úlohy im priam sadli. Detské postavy tiež bravúrne. Film s duchovným bonusom.

Dokud jsi se mnou (2020)

Dojemné, krásne spracovanie životného príbehu speváka Jeremyho Campa, ktorý skladá náboženské piesne. Ako študent stretá lásku svojho života, ktorá ťažko ochorie. Melissa hĺbkou svojej viery statočne bojuje s rakovinou, Jeremy ju povzbudzuje a dodáva nádej, že všetko spolu zdolajú. I napriek nepriaznivej situácii sa zoberú a sú si oporou v posledných spoločných chvíľach... Už dávno som nevidela tak hlboký, emotívny film, ukazujúci nádej a vieru takmer každou jednou scénou. Neskonalá odovzdanosť Bohu a z toho príštiaca sila v každej životnej situácii. Melissa, ktorá nechce raniť city priateľa a vtedy už speváckej hviezdy Jeana – Luca, i napriek tomu, že jej srdce bije už pre Jeremyho. Nekonečná nádej v ťažkom rozpoložení a presvedčenie o pomoci Boha. Výborné obsadenie, nádherná hudba, hlboké myšlienky... „Keď môj príbeh zachráni čo i len jednu dušu, má to význam!“... Nádej a sila do každého ďalšieho dňa... „i keď je to veľmi ťažké, ale STÁLE TI VERÍM“ (slovenský názov trochu zmenený, škoda!). Skvelý príbeh so silným posolstvom, nabádajúci k zamysleniu o zmysle života - o to vzácnejší, že je podľa skutočnej udalosti. Vďaka za titulky i kvalitnú recenziu Borrtex!

Továrna na sny (2019)

Veľmi zaujímavý scenár, pretavený do sviežeho príbehu lásky, odohrávajúceho sa na pozadí deliaceho sa Nemecka a vzniku Berlínskeho múru. Veľmi sympatickí hlavní aktéri, či už ako za mlada, tak v plnej zrelosti žitia. Život na pľaci v štúdiách DEFA v šesťdesiatych rokoch. Neotrepaný dej, krásna hudba. Pre mňa milé prekvapenie!

Za láskou vzhůru (2016)

Veľmi milé prekvapenie v podobe tohto roztomilého príbehu... Originálny, zaujímavý námet, veľmi dobrý výber hlavných protagonistov – najmä charizmatický Jean Dujardin. Dej, ktorý je zábavný a miestami až dojímavý - pekný filmový zážitok!

Láska s kovbojem (2016) (TV film)

Nenáročná romantická oddychovka, krásne prostredie ranču, krásne zvieratá... I keď predvídateľný, ale milý príbeh, i s trochou humoru + príjemné obsadenie.

Atelier Fontana - Le sorelle della moda (2011) (TV film)

Veľmi vydarený film z prostredia tvorby módy a základov módnej značky La Fontana... Výborné obsadenie a výkony, kvalitné a nádherné kostýmy, naozaj klobúk dolu... Vynikajúci slovenský dabing, ktorý priam vyšperkoval celý príbeh troch sestier, ktoré neskutočná odvaha, drina a sebazapieranie vyniesli do povedomia svetovej módy. Oceňujem kultivované scény celého deja, ktorý ma veľmi bavil. Krásny zážitok!