Upgrade (2018)

Pěkná podívaná má to štávu. Pěkné akční scénky i zajímavé záběry. Jen v příběhu je pár chyb které mohly být jinak. Sem riskuje že ho vypnou přitom heckra mohl navštívit dřív aby to neriskoval. Proč se nedokázal hecknout sám když byl tak chytrý.(na konci příběhu si pokládám otázku zda to mělo důvod spíše kvůli divákovy aby nezmizelo napětí). Na konci příběhu udává záporák důvody proč. Unikají my důvody proč šel přes mrtvoly a riskoval i svůj život když byla spousta lidí bez práce a vzaly by to hned.

Ospalá díra (1999)

K horroru bych to nepřirovnával. Film je to pěkný a Johny Deep mě překvapil jak předvedl svůj herecký um. Ztvárnil hlavní postavu mladého začínajícího detektiva který se snaží vypadat jako profesionál ale svému okolí je spíše pro smích. Do toho se snaží prosazovat nové vědecké metody vyšetřování které sám ještě zcela neovládá a jeho kolegů jsou spíše trnem v oku.

Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007)

Děj je jednoduchý což není na škodu. Když ale někdo řekne že krokodýl odplaval do svého brlohu s kořistí a nějakou chvíli se neukáže. Zůstanou všichni stejně sedět pak je jasné s jakým filmem má divák tu čest. Je to škoda trikově je natočený pěkně.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Výborná práce lidí co si na tom filmu daly záležet. Pro mě horor znamená že jde o film kde by se měl divák v jitých situacích leknout nebo být napnutý co přijde. Takové napětí tady není ale situace které všichni prožívají jsou kolikrát nepředvídatelné jak to dopadne. Jsou zde slabší situace kde by se v reálu chovaly lidé jinak ale nenapadá mě jak by se mohly jinak udělat aby to do sebe zapadalo podobným způsobem. Rozhodně režisér i scénárista dokázaly ukázat jak jde natočit film který z nevinných dokáže udělat masové vrahy a probudit zlo tam kde by ho nikdo nečekal.

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Tento film se mi zdá nedoceněný. Scénář i režisér odvedli dobrou práci i triky jsou skvěle udělané. Přál bych si aby si udržely standart jako v tom to filmu.

John Wick (2014)

Kdo má rád akční filmy ve stylu Ramba jeden proti všem, pak tohle je film pro vás. Akční scény jsou zde skvěle propracované a nudit se u tohohle filmu nedá.

Oldboy (2013)

Dobrý nápad na zajmavý děj. Záběry kamerou nejsou vůbec od fláknuté střich je také dobrý. Bohužel to je asi tak vše. Příběch je nedomyšlený v situacích kdy se setkává s asistentkou doktora armády spásy která se mu vnucuje do přízně z nevysvětlitelných důvodů. Jeden důvod by tam byl ale nedává smysl. Asistentka sice chce pomáhat lidem ale s hlavním hrdinou se setkává ve chvíli kdy má na sobě sako je oholený a rozhodně nevypadá na týpka který potřebuje pomoct od armády spásy. Dobrý nápad kdy hledá restauraci z které mu chodilo jídlo když byl zavřený je podlemě znehodnocen následujícím dějem kdy bez větších důkazů začne likvidovat lidi s donáškou jídel kteří ho dovedli do míst kde pátrat dál. Přitom to mohly všechno sfouuknout tím že mohl z vězení utéct a při té příležitosti potkat armádu spásy. Vypadal by jako týpek co opravdu potřebuje pomoct. Také by věděl kde má hledat odpovědi. Při bytkách byl skoro terminátor a se zabodnutým nožem v zádech o velikosti 20 cm dokáže bez problému vymlátit minimálně 10 lidí najednou aniž by ho omezoval v pohybu. Naopak když v běhne do místnosti hlavními dveřmi kde ví že drží dívku násilím. Nedívá se dovnitř oknem aby vyhodnotil situaci a nedokáže si poradit s pěti chlapy. Tyto akční scény chtělo daleko líp propracovat stejně jako některé kousky děje. Jsou vnich záběry které nadchnou a překvapí zároven je opět něco zkazí. Příkladem by mohl být: Jack Reacher: Poslední výstřel. Kde Tom Cruis se pere v bytě podezřelého s dvouma týpkama. Přesto že tam nepůsobí jako extra drsnák dokáže je díky vhodným chvílím porazit. Nebo John Wick: kde Keanu Reeves hraje extra zabijáka a bojové scény jsou pěkně propracované. Konec filmu mě také pěkně zaráží. Prosí v něm záporáka o to aby ho zabyl ale když to může udělat sám tak se tak nestane přestože nevědomost nedává důvod k tomu aby to udělal.

Mlha (2007)

Příběch je velice zajímavý jak se rozvíjí. Pokud se těšíte že se u něj budete bát tak vás zklamu nejsteli slabší povahy. Divím se že má tak vysoké hodnocení , kdyby se ve filmu věnovaly dostatečně scénáři jako snímkům při natáčení mohl být ještě lepší. V jednu chvíly do obchodu přiběhne muž s krvý u nosu a tvrdí že v té mlze něco je že to odvleklo Jhona. Hned na to vidí lidé jak se jiný chlap snaží dostat do auta a když je pohlcen mlhou začně zběsile řvát. Když ale přijdou čtyři lidé ze skladu s jedním od krve, nikdo jim nevěří že se s něčím potýkaly s tím venku v mlze. Potom všem se najdou i tací co z obchodu odchází do mlhy s tím že tamn nic není. V lékárně hlavní hrdina vyzívá aby šly všichni rychle pryč ale dokáže se s ostatními místo útěku dívat jak se rodí hmiz. Jsou tam chvilky kdy se někteří chovají jinak než mluvý. Jakožto i o božích zákonech ale to je spíše pravdivé podle historie fanatiků.

Jezero (1999)

Divný je že má tento film tak nízké ohodnocení.Je to skvělá komedie s příchutí hororu. Na to že je to tak starý film, většina nových filmů se mu nevirovná ani dnes. Skvělý příběch se spoustou dobrých hlášek, je tam cítit i napětí. Není to ale zas takové napětí aby to bylo cítit během celého filmu ale to mi vůbec nevadilo. Možná pro hororvé fanoušky to bude spíše slabý odvar. Jinými slovy čelisti to nejsou.

Uneseni (2006)

Film parádně vtáhne do děje a je vněm cítit i napětí. Nebýt hrubé chyby ve scénáři, kdy šerif zamezuje hlavnímu hrdinovi vtrhnout do místnosti kde osoba volá o pomoc, není pomalu co vytknout.