• Romantický

Bitva u Midway (2019)

Zaciatok mi prisiel trochu dlhsi, potom nastupilo slusne bojove napatie a prilezitost zadumat sa nad ludskym rozmerom. Zaver uz v zabehnutych kolajach. Velmi slusne, nenudilo, ale nie velmi radostny film. 3.5*

Výjimeční přátelé (2019)

Je mi tazko pozerat sa na taketo prizivovanie sa Hollywoodu a este aj Hanksovi som to v najkritickejsom momente neveril. Ale inak je to dobry, ale velmi tazky film, ktory nie je o Fredovi.

Kleopatra (1963)

Natocili vela zaberov vo svojich drahych kulisach, ale deja tam nebolo ani na 2 hodiny a ani ten nebol moc zaujimavy. Mal som 4-hodinovu verziu, teda dva asi dvojhodinove filmy, ktore by samostatne boli mozno slabe 2* a spolu su len kusok od odpadu.

The Biggest Little Farm (2018)

Len sa kochajte, ked tu vam 9 mesiacov v roku nic rozumne neplodi. Zivot je boj. Krasny zaznam, ale vsetok narativ radsej mentalne odfiltrovat.

Temná tvář Brooklynu (2019)

Toto je nieco pre mna. Noir, jazz, detektivka, vizual. Trochu mi tam nesedela ta koprolalia. Po formalnej stranke nemam co vytknut, pri scene s ambulanciou som si aj pomyslel, ze tych par sekund je malo na pokochanie sa. Vsetko je to super, ale nebavilo to tak, ako by malo. Mozno by stacilo prestrihat, zrychlit.

Deštivý den v New Yorku (2019)

Cakal som vselico, ale toto bolo echt slabe. Toporny "pribeh" s topornymi hercami. Woody by uz nemusel filmovat svoje suflikove napady z bistro servitok aby splnil kvotu jedneho filmu rocne.

Klaus (2019)

Chcel by som tomu dat viac, ale miestami som mal pocit, ze sa to taha. Za Margu. 3.5*

Noelle (2019)

Mila situacna komika hlavnej hrdinky, ktorej nevinna naivna postava sadla, to taha hore. Taky pokus o modernu G-rated komediu. Trochu sa to tahalo a zaverecny pokus o zmykanie emocii uz bol len taka odflaknuta povinna jazda. Na Disneyho viac naughty nez som cakal, ale Arizona je Arizona.

Šprtky to chtěj taky (2019)

To co je za preklad nazvu? But I digress... Povodne som to nechcel ani vidiet, ale nejak sa mi to podarilo. Musim povedat hned, ze som prijemne prekvapeny z niektorych aspektov, tych ktore zahreju pri srdiecku - a ze ich bolo ovela viac nez by clovek cakal. Paradoxne to co tomuto filmu podraza nohy su prave tie veci, ktore je na nom mozne obdivovat. Nakolko si ten film utahuje zo vsetkeho a nakolko ide prikladom? U filmu To Do List je absolutne jasne, ze ide o cisty ulet. A taky American Pie je zas v porovnani vrcholom realizmu a uveritelnych postav. Tu uz to tak jasne nie je, navyse je, s vynimkou vztahu hlavnej dvojice a novonadobudnutej vseobjimajucej kolegiality, emocne plochy. Hlavne postavy boli zdrtene, ze ich nechcu ich "lasky", ku ktorym sa vlastne predtym ani nijak nehlasili, ale nahradu si tiez nasli v prvej navstivenej kupelni. Fakt by som neveril, ze American Pie so svojim ustrednym questom opat vyjde z porovnania ako etalon prezivania romantickych vztahov. 2.5* za to co bolo mile a to co pobavilo. Za hlbku to vyssie nejde.

On the Basis of Sex (2018)

Jedna scena ma az rozplakala a vedel som, ze z toho sa uz nijak nevyhrabe. 2.5*