Joker (2019)

Joaquin Phoenix je bůh. Jsem moc rád, že to Toddu Phillipsovi vyšlo a že tento "nízkorozpočtový" malý komiksový filmek jdoucí proti současným trendům má u diváků veskrze pozitivní odezvu. Já jsem mu to sežral i s navijákem. Z Arthura jde strach, je vám ho líto a zároveň máte poťouchlou radost z toho, jak se formuje do nejikoničtějšího záporáka všech dob. A když se na vás valí tyto emoce v tentýž okamžik, tak nevíte, máte-li plakat, nebo se hlasitě rozesmát. Snímek obecně nepřináší nic nového a vlastně i parafrázuje starší klasiky, ale v kontextu "komiksového filmu" je prostě skvělý. A nenechte se zmást, Joker je komiksový film, který by bez znalosti fikčního světa a postav (stačí znát Gotham, Jokera a rodinku Waynů ), nebyl zdaleka tak opojným zážitkem.________p.p.č.: K hodnoceni: Poslední Avangers ode mě dostalo 4* a toto je mnohem, mnohem lepší film!

Aladin (2019)

Celkem koukatelná Disneyovka zcela prostá jakéhokoliv režisérského rukopisu (Ritchie to tedy dopracoval... ), která začne bavit asi až po 20. minutě s příchodem džina. Will Smith má stále charisma, což se bohužel nedá říct o Aladdinovi a hlavním záporákovi, jehož obsazení jednoduše nechápu. Zdaleka nejhorší jsou však písně, které zakomponováním do děje degradují některé napínavé či emocionálně vypjaté scény na hloupě a lacině vypadající videoklipy. Odstranit 70% písní, přemýšlím o 3* ______p.p.č.: originální animák jsem nikdy v celku neviděl

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Hned z kraje přiznávám, že jsem nikdy nebyl fanoušek Pokémonů a od snímku jsem si sliboval jen a pouze vtipnou blbinu s pěknými efekty. A stejně jsem narazil! Ve snímku je zhruba o půlku jednoho vtipu víc, než ukázal trailer. Herecky to válcuje hlas Reynoldse a zbytek hereckého ansáblu je zoufalý, páč postavy které ztvárňují jsou nezajímavé, šedivé a nudné. Zápletka nikoho staršího deseti let nijak neoslní a celé je to prostě strašlivě k uzoufání nudné._____p.p.č.: rejža Goosebumps pohnojil další solidní šanci

Zrodila se hvězda (2018)

Sám jsem šokován, jak mě to dokázalo zklamat. Ty 2* jsou jen pro Lady G., páč tam rozehrává nefalšovaný herecký koncert. Škoda že celý film je časově těžce přetažená nudná šmíra se sračkoidními písněmi jako bonus. Cooper nedokáže říci v kuse jednu větu a jako režisérovi jsem mu chtěl za ty flashbacky ve finále plivnout do ksichtu. Ne, dojat jsem nebyl.

Nestyda (2008)

Ukázkový příklad naprosto zbytečného a prázdného filmu, který není vtipný, není vážný, není dojemný, nemá pointu (tedy něco jako pointa tam je, ale je tak banální, že bych brečel), prostě nic. Možná starší ročníky si občas nostalgicky zaplesají... Mizerná hvězda za herectví a obstojné filmařské řemeslo. Nikdy více!

Špión, který mi dal kopačky (2018)

Solidní akční blbina, která boduje zejména díky Mile (mám to holku rád), bez mála skvělé eRkové akci a parádní záporačce. Být tam místo Kate McKinnon (nebo scénáristky) někdo se smyslem pro humor, mohlo by to byt i za slabší 4*

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Neskutečná pecka, ochromující vizuál, skvěle napsané postavy, překvapení roku a nesmírně vydařený animák, který strčí své hrané kolegy do kapsy. Být fanouškem Spider-Mana chrochtám blahem a uděluji maximální hodnocení. Osobně bych byl radši, kdyby se více času (třeba na úkor roztahanějšího finále) věnovalo historii hrdinů. I tak 4.4*. Chci to vidět znova a chci pokračování! Nejlépe hned!

V zajetí démonů 2 (2016)

Mám radši vynalézavější a odvážnější hororové snímky, ale tahle precizně filmařsky uchopená duchařina klasického střihu mi neskutečně sedla. Příběhově nic objevného, ale horory od Wana jsou pro mě hlavně o atmosféře, a tu zvládá bravurně. I ty nutné lekačky fungují skvěle a jejich načasování občas překvapí, stejně jako vývoj některých jednotlivých scén.

Thor: Ragnarok (2017)

Šel jsem na to kvůli režisérovi, jehož dosavadní tvorbu docela žeru. Taika Waititi si ostudu rozhodně neudělal, protože vytvořil na poměry Marveláckých komiksáren nadprůměrně zábavnou ptákovinku, která se však nevyvarovala spoustě neduhů patřících k žánru. Je veliká škoda, že i jeho humor je jaksi prvoplánový a mělký v porovnání s jeho staršími kousky. 3.49 zaokrouhleno na ušmudlané a odřené 4*.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Další naleštěný plastikový kýč od mého kdysi oblíbeného režiséra. Podobně jako u The Man From U.N.C.L.E., se tam Ritchie nebojí nasekat hromadu svých trademarků a rádoby cool scén, které sami o sobě docela fungují, ale nepropojí se v kompaktní celek. Klasicky tomu chybí napětí a strach o osud postav. Nejhorší "ritchieovka" za posledních 10 let.