Dennis - postrach okolí (1993)

Dennis je prostě ten príma kluk od vedle, co má rád sport, nebojí se ničeho a je příšerně zvědavý. Takhle Dennise berou kamaradi, ale takový pan Willson je opačného názoru. Stane se několikrát obětí nevinný her Dennise. Český dabing je v tomto případě obzvláště povedený.

Plešoun (1995) (seriál)

Snaha o napodobování MR. BEANa. Bohužel naproti tomu je jeho vzhled přímo úměrný jeho fyzické kráse. Pokud jste viděli fotografie ze seriálu, můžete si sami udělat obrázek jak "dobrý" humor od plešouna můžete čekat.

O líném Honzovi (1977) (TV film)

Pohádka o tak línem Honzovi, který prones hlášku typu " Tak mi toho draka přiveďte, já ho teda zapíchnu." je v pomyslném žebříčku českých Janů hodně vysoko.

Serpentine Dance by Annabelle (1896)

Půvabná tanečnice provádí svoji oblíbenou činnost - tedy tanec. Je oblečena v čistě bílem oblečku. Tento obleček během představení několikrát změní barvu, což je docíleno barevnou kolorizací na svitek filmu. Dojem je velmi působivý a určitě příjemné zpestření z typické nudy (BÍLÁ)-(ČERNÁ)

Souvenir Strip of the Edison Kinetoscope (1894)

Na černém pozadí je v "americkém záběru" zobrazen kulturista. Ukazuje svoje svaly, pomocí všem známým pohybům. Dříve mohli ukazova jistou dávku profesionalit avšak v dnešní době jsou některé přímo k smíchu.

Seminary Girls (1897)

Zpracované téma je velmi oblíbené a často aktuální. Jde o takzvanou "bitvu s prostěradli respektivě "s polštáři". Drži se spíše prvního tedy velmi známeho létajícího peří se nedočkáme. Pět mladých dívek se navzájem bouchají prostěradli. Tuto zálibu provozují natolik hlasitě, že na ně musí přijít starší paní a rozehnat je od sebe. Jedna dívka se schová do prostěradla a nechce ani za doprovodu paní vylézt ven.

Pokropený kropič (1895)

První filmová groteska, prvně se objevuje rychlý "dostih" dotčeného a zákeřeného. Lumierove se nechali inspirovat kresleným příběhem o 9 obrazích, kdy kluk zašlápne hadic, neteče tedy voda, pak ji však uvolní a zahradníka pokropí. Můžeme zde hovořit o prvním námětu, prvním scénáři, kdy je už dopředu rozkresleno jak celkové dílo bude asi vypada. Kompozice je však neřehledná, špatné zarámování, na zemi je moc listí. Na druhou stranu první gag ve filmu...

Karetní hra (1896)

Záběr na stůl se třemi pány hrající karty. Nenajdete zde ani jeden trik, lze tedy předpokládat jako prvotinu. Vyzkoušení techniyk, personálu a herců než se pustí do svých nejznámějších veleděl.

Pack Train at Chilkoot Pass (1898)

Statický záběr na karavanu jdoucích oslíku. Oslící mají náklad a jsou poslušně za sebou. Vcházejí a vycházejí ze záběru bez jediného střihu. Cesta je položena v dolní třetině aby vynikly velké hory. Blízko kamery je kus keře dodávající záběru hlouku

Východ z továrny (1895)

Statická kamera na záběr vrat a dveří. Po otevření vycházejí dělníci, ačkoliv to jsou většinou ženy. Tato továrna dle mého názoru je na výrobu fotografických desek a papírů v Lyonu, protože jejich otec je majitelem. Kde jinde tedy začít a jakou jinou továrnu si vybrat, než právě tu otcovu..