poster

Dennis - postrach okolí

 • CZ název

  Postrach Dennis

 • USA

  Dennis the Menace

 • SK název

  Postrach Denis

Komedie / Rodinný

USA, 1993, 92 min

Komentáře uživatelů k filmu (137)

 • Tosim
  ****

  Na seriálu jsem jako malej ulítával a film mi připadal velice milý. Nejvíc se mi ovšem líbil geniální Christopher Lloyd v roli zloděje.(25.11.2003)

 • gouryella
  ***

  Hodne povedeny detsky film. Kresleny serial jsem zboznoval, ale film je jeste lepsi - hlavne Walter Matthau jako pan Wilson.(5.8.2002)

 • Renton
  ****

  Scénář: John Hughes .. Zdánlivě průměrnou rodinnou zábavu povyšuje na zábavnější a inteligentnější podívanou postarší pan Wilson (skvělý Walter Matthau) a později i tragický zlodějíček (v podání Christopher Lloyd). Některé vtípky jsou velmi povedené, zábavné a přiznám se, že jsem se i po několikátém zhlédnutí dobře bavil. Ovšem býval jsem mladší.. 70%.(17.5.2005)

 • T2
  **

  V začiatku 90.rokoch po obrovskom úspechu filmu Sám doma, prepukla hromadná výroba rodinných filmov zameraná na dobrodružstvá a hlavne trampoty malých nezbedných chlapcov ale ani jeden počin sa nedokázali vyrovnať tomu spomínanému a u Dennisa to platí taktiež, nič preborného a hlavne neokukaného to už nebolo. A časom to pôsobí až moc zašle až otravne. ║Rozpočet $-miliónovTržby USA $51,270,765Tržby Celosvetovo $117,270,765║ aj keď určitý úspech to zožalo(24.2.2008)

 • mandes
  ****

  rozpočet : ? tržby celosvetovo : $117,270,765(12.1.2007)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Jerry Goldsmith: 1. Dennis The Menace (Main Title) ,2. Baby Sitting ,3. Fun With False Teeth ,4. Bed Time ,5. The Shaggy Dog Story ,6. The Heist ,7. Wanna See My Sling Shot ,8. Tied Up ,9. Beans ,10. Real Love ,11. Hung Up ,12. He's Back ,13. Forgetful Sam ,14. Toasted Marshmallow ,(9.5.2011)

 • Oskar
  ****

  Na roztomile zlobivé dětičky si vůbec nepotrpím, ale tak vysoce to hodnotím kvůli vynikajícímu Walteru Matthauovi v roli pana Wilsona - navíc je až zarážející, jak podobný je Wilsonovi z animovaného seriálu. 70 %(5.5.2003)

 • tron
  ***

  „Nech si zvyká. Má krátke nohy a škúli - sklamanie bude jeho celoživotným údelom.“ Každým ďalším pozretím sa na tento film hnevám čoraz menej. Hoci je to evidentná krádež SÁM DOMA 1 - 2 (vo filme dokonca hrá Devin Ratray alias Buzz!), v konečnom dôsledku to ani príliš neprekáža. Je pravda, že malý Mason Gamble nie je Macaulay Culkin a Christopher Lloyd (NÁVRAT DO BUDÚCNOSTI) nie je Joe Pesci, dokonca ani Daniel Stern. No atmosféra je ale príjemná, dobrák Walter Matthau je ako pán Wilson rozkošný a nechýbajú vtipné okamihy. S prižmúrenými očami (a po skúsenosti s hroznou dvojkou) dávam 60%.(15.12.2004)

 • monolog
  *****

  Jedno z mála převedení kreslenýho seriálu do hrané podoby, který nezmršilo původní dílo. A co víc, je to ještě lepší. Myson Gamble jako Dennis je absolutně k sežrání, ty jeho prstíky, když ho něco napadne. Ten to nemohl hrát, ten musel takový kvítko opravdu být. A Walter Mathau? Lepší pan Wilson opravdu nexistuje. Ten jeho nabručenej a věčně nakrklej obličej je nezapomenutelnej, i když posledních dvacet let málem nehrál jiný postavy, než starý naštvaný dědky. No a nejlepší je samozřešjmě Christopher Lloyd aka doktor Emmet Brown. Myslím, že tohle je jeho nejkomediálnější role, jakou kdy měl. Ta jeho scéna je neuvěřitelná. Přál bych vám někdy vidět, jak se u toho válí smíchy třicet malejch děcek ve školce. Ty pak nejsou k uklidnění.(15.2.2006)

 • Boss321
  ****

  Když jsem se na to koukal jako malý tak jsem to neuvěřitelně hltal, ale dnes už to taková bomba není.(1.12.2007)

 • Melies
  *****

  9 / 10 Jedna z tých najvtipnejších komédií na trhu - Denis je skutočný antikrist v ľudskom tele a priam magnet na prúsery všetkého druhu, za čo mu môžeme byť my, diváci, len a len vďační. No a Matthau ako osudom sužovaný pán Wilson, tak to je kapitola sama o sebe.(22.12.2005)

 • BadoXXII
  *****

  O triedu lepšie ako Sám doma a to vo všetkých smeroch. (herci, hudba, nápady, vtipnosť...)(23.2.2008)

 • Pumiiix
  ****

  Pohodová dětská komedie, která účinkuje v dnešní době hlavně kvůli nostalgie. Pamatuji si jak jsem malý sjížděl tento film pravidelně i na VHSkách ;-) a vždy jsem tuto komedie považoval za jednu z nejlepších na světě, zlatá dětská léta ;-), teďka už to vidím jinak, ale stále mě dokáže skoro stejně rozesmát, na rozdíl od všech pokračování, jak už filmových, tak seriálových. Dennis a Margareta rulezzz ;-) 7/10*(9.11.2007)

 • dobytek
  *

  Tenhle fim jsem neměl rád ani jako malej fakan. Teď je mi ten film vyloženě protivnej. Snad akorát Walter Matthau tam za něco stojí. Pan Wilson měl tomu fakanovi naordinovat pořádnou gumoléčbu.(9.12.2006)

 • Brouk
  ***

  Dosela příjemná komedie pro děti. Nejvíc mě pobavila scénka se zubama a krmení zločince fazolemi.(5.2.2004)

 • Le_Chuck
  ***

  Pohodová komédia s perfektným Mathauom o takom jednom zlobviém decku. Našťastie tá jeho neposlušnosť vychádza s čisto deckých princípov zvedavosti, neposednosti a nepoznania hraníc, vďaka čomu sú komické situácie naozaj zábavné. A pomyselný súboj deti vs. dospelí je oveľa uveriteľnejśí, ako napr. v "Ten kluk je postrach". A je tu ešte jeden pre mňa osobne veľmi silný moment, pri ktorom sa mi stiahlo hrdlo a, za ktorý si film zaslúži ešte jednu hviezdičku navyše.(8.7.2005)

 • Aluska88
  ***

  Jak já toho vykutáleného spratka měla ráda:) Dětsky roztomile ztřeštěná a bláznivá komedie o eskapádách jednoho blonďatého chlapce, jehož musí znát snad všichni ti, jejichž generace vyrůstala coby dítka Supermaxu:) Zkrátka Mason Gamble a Walter Matthau (toho budu stále vidět jako ubručeného a zamračeného pana Wilsona), dokonalost dětských let. V roli umatlaného a potrhaného lupiče rovněž exceluje Christopher Lloyd (jako malí jsme ještě ani nevěděli, o koho jde, že:) Zvučná a podmanivá hudba v podání Jerryho Goldsmithe. Nezapomenutelné scény s roznožkou v koupelně či rozkvétající květinou. http://www.youtube.com/watch?v=Ndt8qSQufjI(29.8.2011)

 • sud
  ***

  Máma s tátou spolu vždycky v neděli zápasí, zamknou se do ložnice, sundají si košile a vydávají skřeky... Po těch letech možná trochu vyčpělá a obehraná komedie, ovšem několik humorných (hodně humorných) scén se jí upřít nedá a Walter Matthau je skutečně k popukání. 50%.(15.9.2012)

 • Mahalik
  ****

  Nebo co? Ty líbači prdelí?!(29.9.2006)

 • sepp
  **

  Oproti animovanemu serialu ohromne slabe.(7.9.2003)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7