Liga spravedlnosti (2017)

Lepší než BvS? Pfů, těžko soudit. Pokud ale člověk dokáže akceptovat finálové akty všech WB filmů (což já nedokážu), asi si to užije stejně ne-li líp než BvS. Celkově ale má DCEU jeden zásadní problém - všechno se dělá příliš hr, na všechno je málo času, všechny charaktery se představují rychle a zkratkovitě, a tak v zásadě pořád platí, že nejlepším filmem DCEU je v podstatě jinak průměrná Wonder Woman. Obávám se, že ve Warner Bros si musí sednout a opravdu začít přemýšlet nad tím, jestli v současné superhrdinstvím přesycené filmové době se superhero movies můžou dělat tak, jak to dělá WB.

The Punisher - Gunner (2017) (epizoda)

These men decide what the truth is. Bernthal je naprosto úžasnej. Chemie mezi Punisherem a Karen, mezi Punisherem a Micrem stojí v podstatě jen a jen na něm. Stopáž téhle epizody mohla bejt o 10 min kratší.

The Punisher - Kandahár (2017) (epizoda)

Přesycení superhrdinskými motivy je v současný době tak silný, že to potápí jinak i žánrově skvělý marvelácký počiny (naposledy Thor v kině, Defenders na malý obrazovce). Proto je tak mrtě cool, že na celý to MCU univerzum navázanej Punisher dokáže vytvořit epizodu, která diváka z toho celýho MCU vytáhne zpět do světa, kterej smrdí realismem. One condition... They die.

The Punisher - Dva mrtví muži (2017) (epizoda)

It's just you and me and the truth now. Tempo typicky netflixovský, ale pro mě z vyprávěčskýho hlediska mnohem důležitější epizoda než ta první.

Taxikář - Kdo je úchyl? (2017) (epizoda)

Zalila mě sluncem! A pak ty její prsty! ... Ona teda umí úplný hovno, ale... Byt plnej sádrovejch sraček, vždyť já se neprotáhnu ani na hajzl... || Tykrávo. Začínám tu genialitu chápat.

Prohlídka filmových studií: Warner Bros. Studios - Archiv & Rekvizity (2017) (epizoda)

Props to Martin (and WB) for this. "Props". Chápeme? Škoda, že stopáž je taková, jaká je, ono se toho očividně dost ve střižně ztratí a tak zůstává jen to, co je opravdu okaté. Člověka by možná zaujaly spíš ty drobné detaily, jako z prvního dílu.

Zbrojnice - Pilot (2017) (epizoda)

Cheap and cheesy pilot. Celkem čurina a pocta 40 let starý čurině (viz theme song). LA + zvláštní jednotky SWAT jsou sexy, a ví to telka, kino i pc gaming. Tak proč tomu i přes celou řadu nesmyslností nedat šanci, že jo.

Vražda v Orient expresu (2017)

Objektivně 4* (75%), ale subjektivně jedna navíc, protože Branagh je v tomhle Poirotovi skvělý režisér a skvělý Poirot obklopený skvělými herci a skvělou old-school atmosférou a tempem (občas příliš střídavým) vyprávění.