Machete zabíjí (2013)

Machete zdrhá z Mexika se schizofrenním superzločincem, který pracuje pro ještě zlejšího Mela Gibsona. Ten dokáže předvídat budoucnost a vyrábí molekulární blastery. Mnohem ujetější, ale méně brutální, než jednička. Bohužel Danny Trejo je zase nudnej. Naštěstí jsou všichni záporáci super. Gibson je prostě dokonalej a i ten týpek co měl v hlavě více identit byl super. Akorát bylo trochu smutné pozorovat nevyužitého Marko Zarora, jak se pere s přestárlým Trejem, když z Undisputed 3, víme co dokáže. Rodriguez ale tentokrát baví, a nejvíc mě dostávala ta melodie vždy když (ještě jednou geniální) Mel Gibson předvídal budoucnost. Na trojku se těším.

Krvavý stát (2011)

Půl filmu je nudná mše a druhá půlka velmi špatná přestřelka, kde dělá akční kousky John Goodman (!) a jdou po něm věřící důchodkyně s kalachama. Všechno je to podáváno s vážnym ksichtem a u mě osobně to zabila scéna, kdy se jakejsi špatně hrající hispánskej SWAT filosoficky hádá s Johnem Goodmanem, jestli maj všechny zabít. Nedokázalo to u mě vyvolat žádný emoce, snad kromě údivu, že se ty kluci fakt rozhodli vomrdat asi padesátiletou ženskou. Kdyby to natočil Uwe Boll, tak to imho všichni setřou jako největší píčovinu, ale Smith dostane pardon, jelikož experimentuje se změnou žánru.

Spása (2014)

Zabili jste mi ženu, tak tady máte přes držku. Je to skvělé, jen škoda okatých digitálních scenérií. Moc se tam nemluví, jelikož tam jsou samí drsný chlapi. Mikkelsenovi jsem pistolníka věřil. Jeho protipól je padouch, který střílí mrzáky a důchodkyně, bez mrknutí oka. Dokonce se mi líbila i Eva Green, která mne jinak vůbec nepřitahuje. Sem přináší takovej element tajemství. No měl jsem z toho úplně chuť zapařit si zase Red Dead Redemption.

Touha, opatrnost (2007)

Pro jednou přesně vystihující název. Čekal jsem více špionských intrik, ale film klade více důraz na vztah hlavní dvojice. Překvapila mě intenzivní erotika, takhle hodně se totiž nešukalo snad ani v Nymfomance. Nejvíc se mi ovšem líbila Wei Tang a skvěle udělané prostředí válečného Hongkongu a Šanghaje.

Coherence (2013)

Přesně takto si představuji mysteriózní film. Opravdu zábavná podívaná. Stačí mít nápad a i přes nízký rozpočet lze udělat dobrý film.

Noe (2014)

Parádní fantasy s vesměs skvělými herci. Bavilo mě, jakej byl Noe bitkař a zaujalo mne, že se místo boha cíleně používalo slovo stvořitel.

Bunkr hotelu Palace (1989)

Megapodivnost, kde děj naprosto nedává smysl a tak jsem ho vesele ignoroval. Bavil jsem se sebejistým výkonem Trintiganta, ale hlavně totálně depresivní atmosférou. Vše je šedé a absurdní. Nejvíc mi utkvěla tlustá dýchavičná robotka. Byla opravdu veskrze znepokojující. A ty postapokalyptické omalovánky ve scénách na povrchu byly také pěkné.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Nevím jestli za to mohlo debilní 3D, ale já se u toho vařil. Slepenec bitek, které by vypadaly hezky jako in-game intro v nějaké mlátičce, mě prostě už nebavil. Krátka akční sekvence monumentální bitky z prvního Hobita je mnohem lepší, než celej tenhle film. Emocionálně fakt úplně prázdné, bylo mi u prdele, co se tam děje. Jedinej opravdu skvělej moment bylo Thorinovo vyražení z bran Ereboru na skřety. Navíc mě štvalo, že všichni skřeti maj nabušený brnění, ale dostanou v podstatě facku od nějakejch špatně vyzbrojenejch sedláků a chcípnou. Absence krve je taky hroznej fail, vypadá to nepřirozeně. Prostě Jackson už nevěděl kdy přestat. Hezky to ilustruje např. scéna finální bitky Thorina s Azogem, kdy na něj Thorin udělá fintu s ledem. Jak tam pak plave ta mrtvola pod ledem, tak je to naprosto epickej, komorní moment a já v duchu prosil ať to nezkurví tim, že se ten skřet probere. No samozřejmě, že na něj vybafne a stojí to za hovno...

V nitru Llewyna Davise (2013)

Folkově pomalé a posmutnělé. Písničky byly moc hezké, Oscar Isaac velmi dobrý a Carey Mulligan poprvé v kariéře sexy.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Totálně zbytečné, ale docela vtipné. Jim Carrey je furt dobrej, ale vrásčitej ksicht mu to kazí.