• Romantický

Nabít a zabít (2006)

pre mňa ďalší snímok,ktorý mi dokazuje,že brucea willisa som ešte v dobrom filme nevidela (výnimkou by mohol byť len šiesty zmysel) a joshovi hartnettovi by mal niekto povedať,že ak sa chystá stráviť štvrtinu času len v uteráku,tak by mohol so sebou niečo urobiť

Řidič slečny Daisy (1989)

mimoriadne príjemný film s mimoriadne sympatickým morganom freemanom o tom ako sa ľudia neradi prispôsobujú aj tým dobrým zmenám

Potomci lidí (2006)

buď chcete mať objavnú myšlienku,takže ju musíte rozvinúť a vysvetliť čo a ako,alebo chcete mať len akčné scény(miestami neuveriteľne brutálne),oboje mať nemôžete...na to,že to malo menej než dve hodiny príliš nudné a na to,že sa to tvári ako "ekologicko-apokalyptický" film,príliš nedomyslené

Firma (1993)

grishamove knihy sú takmer všetky veľmi dobré,takže ak to režisér veľmi nedokašle, dá sa z toho vyrobiť výborný thriller,čo sa pollackovi podarilo

Koktejl (1988)

takzvané "nič proti ničomu",skôr také dve a pol,ale toto je snáď jediný film,v ktorom mi cruise výrazne neprekáža

Minority Report (2002)

mohlo to byť skvelé,keby... keby to malo atmosféru ako dickove knihy,keby sa spielberg zameral na ideovú stránku namiesto pseudoakčnej a keby vymenili cruisa (aspoň pre mňa teda určite)...takto to pre mňa nemalo žiaden hlbší význam

A.I. Umělá inteligence (2001)

už samotný námet je pre mňa dosť veľká výzva, k tomu s nabalzamovaným jude lawom a spielbergovským moralistickým a dojímavým koncom,no neviem...

Zachraňte vojína Ryana (1998)

zaspala som po prvých desiatich minútach a zobudila sa akurát včas,aby som stihla americkú vlajku (čo nebolo veľmi ťažké sa trafiť zrejme), takže predpokladám,že som o nič neprišla

Anglický pacient (1996)

mne sa to teda vôbec nezdalo nudné a dlhé,skôr mi to pripadalo krásne,od hudby a záberov púšte až po hlavné postavy a záver...musím ale povedať,že to bolo trochu predvídateľné a príbehovo nie až také rozvinuté ako som očakávala,takže za štyri

Dům u jezera (2006)

mohlo to byť aj za štyri hviezdičky,keby američania neboli presvedčení,že happyendy musia vyhrať aj nad logikou a zdravým rozumom...veľmi zaujímavý námet,ktorý nenudil (práve naopak,človek musí fakt úporne rozmýšľať nad všetkými tými časovými posunmi)