Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Od druhého dílu Kapitána Ameriky jsem raději nic neočekával. Oproti prvnímu dílu, který byl sám o sobě nudná tragédie, se nečekaně jedná o velmi milé překvapení. Konečně tu máme zajímavý námět a příběh, který má hlavu a patu, působí svěže a má pořádné grády. Kapitán Amerika nám konečně trochu "dospěl" a předvádí mnohem lepší výkon, než který předvedl v minulém díle. Potěšila mě taky přítomnost Samuela L. Jacksona, který si střihl hned ze začátku perfektní našlapanou scénku. Dále mile překvapil Anthony Mackie a především drsný záporák, tajemný a řádně nadupaný. V tomto ohledu provádí tvůrci a především herci výbornou práci. Já osobně jsem moc spokojen, film mě docela hodně bavil a jednoznačně patří k tomu nejlepšímu, co svět Marvelu nabízí. 10/10.

Predátor (1987)

Predátor je jeden velký akční nářez od začátku až do konce. Na svou dobu má vynikající vizuální efekty a výborné akční scény. Velkou roli na úspěchu filmu má bezesporu také hlavní hrdina v podání Arnolda Schwarzeneggera, který film neskutečně táhne, a také další velká jména, která hrají po jeho boku (Weathers, Duke, atd.) Dějově je sice film lehce jednoduchý, ale tím spíš film sází především na akční scény a přestřelky. Jedním slovem Paráda. Za mě naprostá spokojenost a svůj kultovní status si Predátor naprosto právem zaslouží. 9/10.