Déšť (2018) (seriál)

Na dánské poměry je to paráda. Herecký ansábl vůbec není špatný a tam, kde mi v první sérii vadil, tak mi nakonec přirostl k srdci. Scénářově je to poměrně dobře zvládnuté, bohužel režijně nevyvážené (hlavně první série). A i přesto, že jsem zpočátku nebyl fanda tohoto projektu, musím říct, že mi to bude chybět. A to ta nejlepší odezva, kterou si Netflix asi může vzít. PS: Patrick měl nejlepší charakterový vývoj v celém seriálu.

Déšť - Série 3 (2020) (série)

Nejlepší série. Herecké výkony byly ještě lepší než v té předchozí, děj nabyl na konzistentnosti a obecně to působí daleko přirozeněji. Poslední epizoda možná není tak dobrá, jak mohla být, ale i přesto jsem spokojen, že se zde neobjevilo klasické postapokalytické koncové klišé. Celkově velká spokojenost a pokud se Netflix rozhodně udělat spin-off, budu jenom rád :).

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Nejhůře hodnocená Bondovka, ale pro mě nejlepší (ještě jsem neviděl Glenovy Bondovky a novější). Akce na lyžích byla výborně natočená a jako u jediné akce ze starých Bondovek jsem nad ní slintal blahem. George Lazenby tu roli zahrál perfektně. Je škoda, že si pak nestřihl ty Moorovy Bondovky...

Diamanty jsou věčné (1971)

Connery tu nebyl špatný, jen se nemohu zbavit pocitu, že mě ty filmy nijak neoslovily. Nejlepší byly definivně Goldfinger a Srdečné pozdravy z Ruska. Dr. No byl hodně fajn na to, že je ze všech Bondovek nejstarší. Žiješ jenom dvakrát mi sedlo zasazením do Asie a užíval jsem si tu akci a zvraty. Diamanty jsou večné a Thunderball mě bavily ze všech nejméně. Nevím, čím to je, ale nějakým způsobem si mě nezískaly. Connery jako Bond byl super, měl skvělé charisma a nějak jsem mu to postavu aspoň věřil, narozdíl od Moora :).

Vyhlídka na vraždu (1985)

Roger Moore není Bond. Spíš takovej hodnej dědeček. Proto jsem rád, že zrovna tahle Bondovka mi od něho nejméně vadila a zároveň nejvíce bavila, což je poněkud úsměvné, když mu bylo v premiérě filmu 58 let a většinu scén mu museli dělat Dabléři. Chobotnička a právě tento díl mi přišly z celé Moorovské série nejlepší. Špión, který mě miloval a Moonraker byly fajn tím, jak na sebe navazoly a hlavně nejlepším záporákem Bondovek, Čelistim. Jako nejslabší pak For your eyes only a Muž se zlatou zbraní. Žít a nechat zemřít jsem si užil, ale převážně jen kvůli soundtracku, i když ta akce taky nebyla špatná :). Moorovy Bondovky mě bavily více než Conneryho, ale jako Bond vítězí jednoznačně on :).

2001: Vesmírná odysea (1968)

Už jen při úvodní tří minutové sekvenci, kde se vlastně nic neděje a jen hraje hudba jsem měl tušení, že mám co dočinění s něčím geniálním, ale až tak geniálním? První půlka je ryzí, excelentní až geniální filmařina, ale to, co přijde potom? Nelze to popsat, to se musí vidět. Ne, vlastně zažít. Kubrickovo veledílo, při kterém jsem zažil Osvícení a totální euforii. Nejlepší Sci-Fi v historii a dost možná i nejlepší film. Konec, konec je jen třešničkou geniality mistra oboru. Ta kamera, ty dialogy a o můj bože ta hudba, z toho dělají mistrovské dílo, které už nikdo netrumfne. Nikdy. Proč? Protože ten film není filmem jako takovým, je to umění, které sahá daleko za limity kinematografie a žánru Sci-Fi, jako takového.

Interstellar (2014)

Monumentální blockbuster, který převyšuje všechny ostatní. Snímek plný nádherného poselství, životní role Matthewa Mcconaugheyho a geniální příběh, kteří povznáší tohle mistrovské dílo do filmařským výšin. Film předchozí dekády.

Rocky IV (1985)

Nejlepší díl série. Motivující hudba, životní moudra a prokreslené postavy. To všechno tu je, a proto mám tu sérii tak rád. Zvláštně díky tomuto filmu mám rád i Creeda 2, který je skvělým epilogem souboje Drago vs Balboa.

Birdman (2014)

Depresivní umělecké dílo. Opravdu se mi ještě nestalo, aby jeden jediný film, měl v každém (tedy „jednom”) záběru speciální myšlenku a byl pokaždé natočen jinak. Michael Keaton byl vynikající. Jeho mimika v reakcích, reakce na jakýkoli podmět nebo tón odpovědi mi neskutečně sedla a v žádném jeho filmu mě ještě tak nebavil. Celý zážitek dokresluje hudební doprovod a slizká záporačka (pokud tedy není záporákem sám Keaton?). Epilog je třešničkou na dortu už na tak skvělé filmařině. Jo a Norton byl top.