Lví král (2019)

Ono je velmi těžké hodnotit film, který je téměř přesnou předělávkou původního filmu. Tak či tak jsou tu i některé scény navíc. Mimo jiné zde uvidíme mluvit i jiná zvířata než jsou hlavní postavy, což původnímu snímku chybí. Jon Favreau měl těžký úkol a to napodobit už dost dobrý , ne-li bezchybný animák. A na to asi hodně lidí zapomíná. Je potřeba brát ohledy na režiséra, který se vydal tou nejlepší cestou, kterou se mohl dát. Už odmalička jsem měl sen vidět Lvího krále na filmovém plátně a o pár let později se to i vyplnilo. Díky!

Rocketman (2019)

Naprosto skvostně pojatá story o Eltonu Johnovi. Narozdíl od Bohemian Rhapsody mě film pokoušel si začít broukat do rytmu, což je podle mě důkaz ,že hudební stránka je špičkově udělaná. Oproti BR jsem cítil, že příběh nepolevuje v prostřední části , která mi přišla stále dost solidní, i když už se hudební stránka posunula do pozadí. Jedno z největších letošních překvapení a uvidíme, jak dopadne další z těchto předělávek, protože po tomhle , se fakt začínám opatrně těšit.

V pasti (2018)

Jediný důvod, proč tomu nedávám 5* je, že nezískáme žádné odpovědi na konci, což je hrozbá chyba. Ale i tak je ten film ve zbytku absolutně skvělej. Výkony, Vypráva a samozřejmě atmosféra. Příjemné překvapení - 8/10.

Mauglí - příběh džungle (2018)

Netflix se rozhodl odvyprávět příběh Mowglího trošičku jinak a já bych i řekl, že se mu to podařilo. Avšak charaktery mnoha postav mi přišly hodně zvláštní a nepodobaly se skoro vůbec charakterům z jiných adaptací. Drsnější pojetí je v pohodě, ale s čím mám největší problém je prostě samotný vzhled filmu. Jednou film vypadá nádherně a potom zase příšerně. Kolem a kolem jde o takový jemný nadprůměr ve světě Netflixu.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Po Endgame zde přišla druhá pavoučí sólovka, která měla být nadupanější, vtipnější a lepší, ale je skutečně tak dobrá? Ano, má lepší timing humoru, lepší příběh Petera parkera, ale akce stojí furt za nic. Když si vezmu Raimiho trilogii, která i přesto, jak je stará, má furt úžasnou akci, tak kde je sakra problém to udělat znova po víc jak 15 letech od prvního dílu? Ano i ta Amazing série má opulentní akci, která prostě vypadá nádherně a dokáže diváka zaujmout a to tady prostě necítím. Ano, je tu jedna lepší Mysteriova iluze, ale ta trvá chvíli a pak už je to zase při starém. Ano, Tom Holland je poměrně fajn Peter Parker, ale jako Spider - Man je absolutně nepřijatelný. Nejsem si jistý, kam to chce Disney potažmo Marvel dát táhnout, ale pokud v závěru trilogie neukážou pořádnou akci, ze které se posadím na prdel, můj zájem o tuto postavu zmizí. Mysterio pro mě moc nefungoval a srovnávat ho s Thanosem je hloupost.

Tajný život mazlíčků 2 (2019)

Ucházející pokračování, které ale nemá tak ucelený příběh jako první díl. Humor ujde, ale furt mám pocit, že z toho jde vytěžit víc.

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Tessa Thompson a Chris Hemsworth se potkali už v třetím pokračování Thora, což byla bezpochyby skvělá jízda od začátku až do konce a měli bezchybnou chemii. A tak se čekalo , že v tomto filmu to bude ještě o level výš, ale ne. V tomhle filmu jim to moc nefunguje , humor se stává velmi často trapným a záporák, kterého jsem poznal už od prvních minut, hrůza. Chris Hemsworth hraje namyšleného blbečka , co střídá jednu holku za druhou. Naštěstí Tessa má v sobě určité charisma, které vám nakonec ten film zlepší. Původní trilogii jsem neviděl, takže až to zkouknu , pravděpobně moje hodnocení ještě klesne.

Úniková hra (2019)

Skvělý thriller! Místnosti jsou vizuálně nádherné. Těším se na sequel!

Můj přítel delfín (2011)

Skutečný příběh o lásce a hlavně o tom, že se nikdy nemá nic vzdávat. Delfíni nás asi nikdy nepřestanou fascinovat.

Aladin (2019)

Skvělý! První ukázky mě nijak nezaujaly, a tak jsem se nijak na Aladdina netěšil a kino jsem navštívil až pár dnů po premiéře. Z výsledku jsem byl mile překvapen. Guy Ritchie dokázal vytvořit dobře fungující, pestrobarevnou pohádku, která ví, kde přesně by měla hrát rodinou zábavu a kde byla měla mít temnější atmosféru (mluvím převážně o konci) . Casting, jež je zde vážně nabitý není jen tak nějakým lákadlem, ale opravdu zde má co předvést. Jediné, co hodnocení sráží je samotný závěr, kde je digitální bordel a moc to nefunguje. Za mě tedy velká spokojenost a gratuluju Disneymu k překonání 1 miliardy dolarů: 9/10.