Stíny v mlze - Číslo 2 (2024) (epizoda)

Slušný díl, kde hlavní linii přebírá případ sériového vraha napříč více díly. A je to dobře. 60%

Gangy z Birminghamu - Černá košile (2022) (epizoda)

Tommy se čím dál víc zaplétá do politických (ale i jiných) sítí. Alfie je jistota, slečna McKee je překvapená (ale řekne ano) a vypadá to, že Gina, nikoli Michael bude tím Tommyho velkým problémem. 80%

Fér hra (2023)

Rozehraná šachová partie, která se postupně zvrhne v boj bez jakýchkoliv pravidel, čehož všichni zůčastnění umí využít. 60%

Ohrožená Amazonie (2024) (seriál)

Krásný dokument sledující Amazonii sice mizející a drancovanou, ale přesto krásnou a uchvacující. Jan Dungel je navíc skvělým průvodcem. 90%

Naděje (2019)

Naděje je téměř dokonalý film - civilní, přirozený, skvěle zahraný. Jako byste se dívali na opravdový životní příběh 2 lidí, kteří k sobě i po mnoha letech stále hledají cestu, a do toho jim ještě vstoupí ta svině rakovina. Na půdorysu pár dnů, navíc přes Vánoce, sledujeme pokus o vyrovnání se s něčím, s čím se asi vyrovnat nejde. A dokonalý závěr tomu dává korunu - Maria Sodahl nám prostě dá naději, a je na každém z nás, jak se k ní postaví. 90%

Žena na válečné stezce (2018)

Silně stylizovaný, bohužel místy i dost manipulativní film s hrdinkou, která vede válku se systémem prostředky, které nejsou ani náhodou košer. Má to své pozitivní stránky, Erlingsson ví, jak výborně využít krajinu, obraz a hudbu - ale příběh není ani zdaleka dokonalý, a poselství už vůbec ne. 60%

Stíny v mlze - Druhá tvář (2024) (epizoda)

Další průměrný díl, pro mě výjimečný tím, že jsem vraha odhalil v jeho 1. záběru. 50%

Gangy z Birminghamu - Smutný den (2022) (epizoda)

Budování atmosféry trochu unylé, trochu mi chybí ta špinavost a drsnost - kluci si zatím značkují území, a lehce na sebe vrčí. Ale jako úvod nové série, proč ne? V dalších ovšem čekám víc. 70%

Rekviem za manžele Krafftovy (2022)

Snímek o posedlosti sopkami s naprosto dechberoucími záběry. Krafftovi svému konci šli doslova naproti, ale nechali po sobě spoustu úžasného materiálu. 80%