• Krátkometrážní

George and Rosemary (1987)

Opäť ma viacej zaujal rozprávač viac ako všetko ostatné. Animácia príjemná, padla mi do oka, ale dej zase taký nijaký. By ma zaujímalo, kto rozdáva tých oskarov.

Genre (1996)

Vynikajúce!

Plochý svět (1997)

Originálne spracovanie (aj keď mi to pripomínalo Space Jam), postavičky využívali toho, že sú "len" 2D (policajti používali klincovačky namieto pištolí :) alebo zlodej sa dostal cez štrbinku do trezora) avšak dej trochu slabší.

Každé dítě (1979)

Dosť trafený kraťas, aj keď smutný. Nesadli mi tie úlomky opery, či niečoho takého melodického. Zato niektoré prvky ma naozaj zaujali a aj pobavili (havinko).

Fantasmagorie (1908)

Ježíš, ten názov je dokonalý.

Padlé umění (2004)

Tá pointa! Tá animácia. Tá hudba. Geniálne.

Everything Will Be Ok (2006)

Jednoducho geniálne. Najúžasnejší monológ aký som kedy počul.

G. I. Joe (2009)

Dostal som presne to, čo som očakával. Kopu akcie, ultra hi-tech vecičiek, pekné ženy (alebo aspoň jednu :) ) a kupodivu aj ako taký dej. Veľmi dobrý akčňák. A ešte som si aj stihol uvedomiť, že Karolína Kurková mi je strašne nesympatická.

Een griekse tragedie (1985)

Náhodou to nebolo až tak zlé, ako by sa z ostatných hodnotení mohlo zdať. Bolo to síce postavené na hlavu, ale tak čo v tomto svete nie je. Animácia tiež celkom dobrá, neopozeraná. Aj keď pointu filmíku asi pochopí málokto.