Poslední samuraj (2003)

Pořád hodně hodně dobrý, poctivý, podmanivý, ale ubírá tomu takový to přehršlý cajdákování, kdy někdo dojemně umírá při nějaký melodii ve zpomaleným záběru několik minut - když to vidíte potřetí, tak už to úplně zazdívá jinak dobrej sledovací požitek. Mám pocit, že v tý době to tyhle historicko-válečný snímky nadužívaly extrémně a je dobře, že už to je snad pryč. Dneska už může navíc provokovat téma zlotřilá civilizace versus ušlechtilý divoch, ale tehdy to ještě bylo v módě a teprve se to lidem očkovalo, takže to v rámci uvědomění historickejch perspektiv vnímám jako na místě s ohledem na rok 2003, dnes už bych byl na tohle romantizování přísnější. Ale furt se na to kouká dobře jako celek.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Ještě nikdy mi netrvalo tak dlouho dokopat se k novýmu dílu FF. Nejdřív jsem byl nadšenej, tempo a provedení mi sedělo, byla prdel, ale je to moc dlouhý, postupně se to unaví, a co na začátku byly trumfy se nakonec vyčerpalo. Štěkání ústřední dvojice jeden na druhýho bylo většinou vtipný, akce docela cool, ale mělo to končit v tý továrně, anebo to továrnu mělo přeskočit a rovnou jet na ostrov - a konec takovej moc náhle useklej (hlavně že tam jsou pak "schovaný" hned tři potitulkový scény). Cameos Reynoldse a Harta dobrý. Říká se to už delší dobu, ale stejně legrace, že tohle začínalo jako série o tuningu aut, to tady aby jeden pohledal :D

Souboj Titánů (2010)

Páni, to byla hrůza :) Strašně to pospíchá, vůbec jim to nejde, a občasné zažehnutí slušné atmosféry pro docela dobré boje s mečem, neskutečně hot výrazy Artetonové a mou oblibenou Antiku je vždycky rázem zazděné nějakou béčkovou tupostí - všichni jsou tu hloupí, skoro všichni chcípnou, ale nic z toho vám nebude vadit, protože nikomu stejně nebudete držet palce.

1917 (2019)

Válečné filmy nejsou můj žánr, ale tohle nejde neocenit, opravdu působivé v mnoha směrech (kamera, napínavost, provedení). Jo a hlavní aktér vypadá jak Karel Čapek a když se namočí, tak zase jako Ron Weasley. Just sayin'.