• Pohádka

Zelená vlna (1982)

Za mě zajímavá sonda do osudů lidí s možných, byť nepředvídatelných životních situací. Rozhodně zajímavá režie i dramaturgie. Kdyby v tom hrál Al Pacino a Robert Redford tak byste vy jednohvězdičkový kritici hýkali nadšením :-) I když musím uznat že Vaculík v blonďaté paruce bylo dost silný kafe

Manželská historie (2019)

Trefné. Člověk se tam párkrát vidí v podobných situacích, které si při rozvodu se ženou a odluky od dětí prožil… velkorysost je v těchto situacích cesta z kruhu ven.

Nový svět (2006)

Za mě krásný film. Takový, že si na konci řeknete, že to lépe natočit nešlo. Písně Niny Simone to pak jen podtrhly.

Jak jsem se stala partyzánkou (2021)

Klobouk dolů. Hledat svou identitu je složité. Ahledat identitu navíc romské rodiny v této době obzvláště. Romové, cikáni, potřebují takové pozitivní příklady. Jak v minulosti v podobě partyzánů, tak v mladé ženě, která nás provází tímto filmem.

Jan Žižka (2022)

To je tedy slátanina! Těžko se hledají slova jak to vyjádřit. Děj se odehrává ve vzduchoprázdnu, polovina někde v krasové jeskyni nebo v lese a to vše ha svitu loučí. Místopisné názvy, že jste v zemích koruny České nečekejte. Bitva s jedním vozem nkde v kamenném lomu je dokreeslení malosti produkce, režiséra a scénáře Degradace lapky Žižky. “Evropský” význam a chtěný rozměr tomu dává neustále se opakující důraz na neteř krále Francie. Animovaný lev už byl jen vrchol trapnosti, kdy jsem to musel vypnout.

Magické hlubiny (2018) (seriál)

Za mne trochu laciné a dost zacyklené představení života pod hladinou v ČR. Občas jsou vidět poškozené ryby, umělé nahrané záběry z akvárií, prostě z větší části málo uvěřitelný dokument pod taktovkou Agentury ochrany přírody a krajiny (řídící mj. CHKO v ČR)