Leon (1994)

Kdyby se dávala filmová ocenění za sympatie, tak tu máme hned 3hlavní ceny : NEJ-čistič Jean Reno + NEJ-lolitka Natalie Portman + NEJ-zloun Gary Oldman. Tento emočne vybroušený, režijně a herecky naprosto vyladěný snímek je zatím nejlepším počinem Luca Bessona (nejspíš i zůstane) a právem mu náleží plná palba *. P.S. Původní verze mě nadchla o něco více než Director's cut, ale může to být samo způsobeno tím, že emoční dopad je napoprvé nejsilnější.

Válka světů (2005)

Tak to byl slabší čajíček a bohužel se mi ho dostalo zrovna od mistra řemesla Stevena Spielberga. Ehm..co napsat více..kniha je moc fajn, filmu jsem dal šanci jak v kině, tak poszději doma a jako adaptace je pro mne zklamáním. Nejedná se sice o nějaký vyložený propadák, ale za ten scénář bych nejradši někomu nafackoval. Přijde mi, že pokud scénarista o knihu vůbec zavadil, tak maximálně jako o comix někde při školní přestávce na popcorn a colu. Film totiž spíš funguje jako holywoodské rodinné drama, než jako depresivní scífko o invazi mimozemšťanů na naši modrou planetu. A tomu všemu vůbec nepomáhají podprůměrné herecké výkony a to bez výjimek. 6/10

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Exluzivní kamera, exkluzivní audio-vizuální stránka v exkluzivní režii S. Spielberga znamená exkluzivní záležitost a milník v žánru válečných filmů. A kupodivu tu snesu i Matt Damona, takže za plnej počet pane.

Dracula (1992)

Velmi komorní a atmosférická hororová opera + v hlavní roli démonický a uhrančivý Gary Oldman = Coppolův 5* sonet v D-racula.

Carlitova cesta (1993)

Tak tohle je vážně moc pěknej film. Al Pacino trošku jinak než ve Scarface, ale také prostě na 1*****. Říkal jsem si, kdo tak výborně hraje toho slizkého právníka a on Sean Penn, toho bych se nenadál, ale také výborná role. Celý film perfektně plyne a graduje úměrně s počtem překážek kladených na cestu Carlito Briganta vedoucí do Ráje. Parádní a bezchybná záležitost za jasných 5*.

Donnie Darko (2001)

Donnie Darko je pro mne jako tataráček, všechny ingredience ve správném poměru, patřičně okořeněn a pečlivě umíchán je tou pravou laskominou k namazání na obzvlástě propečenou topinku. A že je težší na strávení..koho to štve?..mě tedy ne!..mňami.

Klub rváčů (1999)

"More than one side? You're Dr. Jekyll and Mr. Jackass!"..další výborná práce Davida Finchera a obsazení hlavní rozdvojené role - Edward Norton a Brad Pitt byla vyloženě trefa do černého. 9/10

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Opravdu bych se chtěl vrátit do doby před tímhle filmem a vidět ho znova poprvé, protože takový silný zážitek lze jen těžko znova prožít a přesně takovéto filmy patří do mého TOP žebříčku. Filmy které se nesmazatelně zapíší do Vašich srdcí a mají sílu naplnit Vás hřejivým pocitem pochopení a procitnutí z letargie jinak konzumního života.