Modré diamanty (2018)

Tak jak mám filmy s Reevesem docela rád, tak tohle bylo opravdu nepovedené. Jakýsi pokroucený “John Wick“ v Rusku nebo jak to nazvat, akorát tentokrát absolutně ničím nezaujal….

Kult hákového kříže (1998)

Skvělý snímek, ve kterém Edward Norton předvádí úžasný názorový posun člověka a následný boj proti lidem s extrémním přesvědčením, kterému dříve také sám propadl.

Nelítostný souboj (1995)

Za mě jeden z nejpůsobivějších filmů akčního žánru. Už jen hvězdné obsazení Al Pacino, Robert De Niro, Tom Sizemore, Val Kilmer, Danny Trejo, atd… Pro mě je to takový klenot, kde to všem hercům pěkně sedlo na tělo a dějově krásně zpracován pohled jak ze strany poldů, tak ze strany bankovních lupičů, který se v určitém bodě protne, je perfektní.

Útěk do divočiny (2007)

Velmi působivý snímek, který zasáhne mnoho lidí tam někde uvnitř, protože téměř všichni asi vnímáme, že s naší společností, tak jak ji známe, není něco v pořádku a člověk si klade otázku v čem to vlastně žijeme. Při hledání odpovědí ve vlastním nitru často dochází k závěru, že se chce od toho všeho odstřihnout a žít jinak… Takže se spousta lidí ztotožní s přesvědčením hlavní postavy, to vše je umocněno tím, že se to opravdu stalo.

S láskou Vincent (2017)

Skvělé přiblížení života známého malíře i pro lidi, kteří vyloženě nežijí uměním. O to víc je působivější způsob ztvárnění, když vlastně ožívají Van Goghovy výtvarné techniky. Jedním slovem, působivé.