Bílé peklo (2001)

Velice drsný snímek o zajatém německém vojákovi, který je odsouzen na sibiři a rozhodne se utéct, což je téměř nemožné. Jeho strastiplná cesta co trvá 3 roky je plná zvratů a útrap. Asi první film, který jsem viděl kdy člověk soucítí s němcem. Rusko je velká země a plná různých kultur, ale taky spousta komunistů a donašečů KGB.

Za hranicí temnoty (1979)

Tohle je uchylárna na entou. Film nemá žádný smyslný děj, jsme svědky jak mladý muž po smrti přítelkyně je zdrcen a tak si ji vykope z hrobu a doma vypreparuje a za pomoci stejně ujeté starší služebné já bych jí klidně odhadl na jeho matku si jí dá do postele. Mezitím se mu připletou do cesty další ženy , které brutálně zabije a s pomocí služebné i zlikviduje viz neskutečné rozsekávání mrtvoly a následné házení do vany s kyselinou, opravdu chutovka. Jsou jim na stopě vyšetřovatelé.... Je to hodně zvrácené a nechutné, film má solidní atmosféru a snaží se docela šokovat.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Jeden z nejlepších českých filmů. Parodie, která baví od začítku až do konce. Trojice hlavních protagonistů je naprosto přesvědčivá záporák Kopecký bezchybný. Dočolomaský jako hlavní kladas a neomylný detektiv nemá chybu. A jeho kolega Hrušínský jako svérázný český komisař, co má rád Plzeň a uzeniny je k popukání. K tomu "výborné pampeliškové víno". Prostě nádhera. Do toho prostředí první republiky či konce mocnářství jenom umocnuje krásu a poetičnost filmu.