• Thriller

Gallipoli (1981)

České ozvučení filmu se stáhnutým zvukem okolního světa (zvláště ve valečné vřavě-výbuchy), shodilo tento snímek o dobré dva levely dolů. Film tak nemohl předat v závěrečné a důležité půlhodině snímku, již zmiňovanou atmosféru odsouzení válečného konfliktu, jakožto zbytečného umírání mladých, naivních a nevinných lidí.

Kosti a skalp (2015)

Název filmu a devadesátkový Russell v hlavní roli...no, pred shlednutim jsem si rikal " ťé buch ". A ono ne, nebylo to trapné, nudné už vůbec ne a navíc poměrně pozitivně hrůzostrašné - tedy za pět.

Na život a na smrt (2013)

Jak miluju Wahlberga, tak toto se mi teda moc nelíbilo. Vlastně zlatý, dvacet let starý " Tři králové". A za tohle "tři hvězdy".

Benga v záloze (2010)

Fakt mam vsech pet pohromade, ale nemuzu si pomoct, tenhle film me pobavil jako dlouho zadnej jinej. Da se na to mrknout vicekrat po sobě a stale se objevují nové situace a hlášky. Videl jsem i se slovenským dabingem a snad jeste lepsi.

Prodloužený víkend (2013)

Nevím přesně proč, ale Kate se mi jako ženská líbí stále víc a víc. A v tomhle snímku i herecky víc než Brolin. Jen škoda toho závěru.

Na straně osm (2011) (TV film)

Celá "Worricker" trilogie je velmi pohodová,nepřehnaná,uvolněná a díky sympaťákovi Nighymu příjemně úsporná.

Johnny Worricker: Bitevní pole (2014) (TV film)

Velkej sympaťák Bill si za svůj úsporný herecký styl zaslouží samozřejmě všech pět. Vlastně ani nevim,kdy naposled mi byl nekdo takhle sympatickej.

Růžový panter (1963)

Co na to říct? Snad jen.....výborné. A nezapomenutelné vystoupení půvabné zpěvačky a spolutanečníků během oslavy na horské chatě - ještě lepší!!!

Kozoroh 1 (1977)

Jako dite jsem se ucastnil promitani snimku coby premiéry v ceskych (a slovenskych) kinech. Opět skvělý výběr meho taťky, ktery mne na film vzal. Líbil se mi neskutečně,takže pět z pěti. Nezapomenutelná scéna samovyprávění vtipů jednoho z hrdinů, zdolávajícího terenni vyvýšeninu.