• Thriller

Rédl (2018) (seriál)

Po většinu seriálu více méně odporná atmosfera, ktera je tak husta, ze by se dala krajet. Po kazdem shlednutem dile divna pachuť v ústech. Velmi podivný ale vynikajici Hofman. Kdybych to mel shrnout, nejedna se u me o petihvezdickovy skvost, ale petihvezdickovy hnus, v tom nejlepsim slova smyslu.

MOST! (2019) (seriál)

25 let jsem zil v Mostě, abych podle rčení " Z deště pod okap " skončil na dalsich 25 roků v 10 km vzdalenem Litvinově. Serial neevokuje realný život v techto dvou "velkomestech". Snazi se spise šokovat a daří se mu to. Jako pridana hodnota se jeví objevení zvlástních sexualnich chutí u většiny heterosexualně smyslejicich divaku muzskeho pohlaví, nalepených na televizní obrazovku pri kazde "Dášině" provokativní scéně. Z tvurčího hlediska se jedna vlastne o podprumerny počin, ale na rozdil od tech vice ci mene kvalitnejsich, je to proste obrovsky, byť dočasný fenomén.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Vse podstatne uz zde bylo sepsano. Ja se pripojim snad jen k tomu, ze Vetchy, byt exceloval v pekne radce rolí, predvedl v tomto serialu nenapodobitelnou komiku a jeho nadšené emocionalni reakce v dialozích jsou prostě geniální.

Pustina (2016) (seriál)

No, takto dobre natoceny cesky serial, situovany do současnych dni, aby jeden pohledal. Na pachatele hrdelního zlocinu jsem tipoval snad vsechny postavy serialu, vcetne režižéra. Takze napínavost, dusna atmosfera a prasáckej Dušek, to vse na jedničku.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Na, alespon pro mne, serialovou jednicku "Cernobyl" to tedy nema, ale preci jen se jedna o jiny format a proto vlastne nesrovnatelne, tedy pokud bych mel zustat spravedlivy. Kazdopadne dlouhodoba podivana paradni. Jednotlive serie v kvalitě nepolevuji, az na tu patou z nich. Mel jsem pocit, jakoby uz dosly napady na pokracovani děje tak, aby se vse netocilo porad dokola jako kolovratek. Jak z toho ven? Vetsi posun v case a retrospektiva. Jenze to, na rozdil od minulych sérií, na mne moc nefungovalo. Presto si dovolim tvrdit, ze takhle dobrou tematickou dobovku (krom rozsahlych rodinnych ság) jsem jeste nevidel.

Polednice (2016)

Nemám ve zvyku, filmům zbytečně nakládat. Ovšem toto mělo být probůh co? Nemohu jaksi přijít na to, co bylo důvodem k natočení příběhu ženy, která se psychicky zhroutí a..........a nic. Vstane a jde poklidně s dcerkou domů. Ta jedna hvězda je za to, že Aňa jako vždy zahrála svůj standard. Ale myslím, že se i ona při natáčení cítila možná trochu trapně, vzhledem k tušeným kvalitám snímku.

Černobyl (2019) (seriál)

V době tragédie mi bylo šestnáct let. Teprve po několika týdnech to s námi (pochopitelně nepravdivě a zkresleně) začal probírat učitel občanské nauky ze střední. V dospělosti si člověk sice uvědomoval, že to muselo být na místě asi hrozné, ale tak nějak to šlo ve víru jiných událostí trochu mimo mne. Velkou změnou, stran zájmu o událost, bylo shlédnutí dokumentu o havárii. To uz byly slušnější informace. No a pak dorazila tato, v pravdě ohlušující bomba, v podobě seriálu produkce hbo. Nekompromisně mrazivě natočená látka. Nemohu zapomenout na výbuch sledovaný skrze okno bytovky, jakoby stranou zájmu kamery, či neustále cvakající zvuk dozimetrů, při jakékoli činnosti v blízkosti otevřeného reaktoru. Jako technika mne velmi potěšily vysvětlující souvislosti o principu regulace jaderného štěpení, které zazněly u soudu. Před tvůrci klóbrc dolů. Jó a nesmim zapomenout na vtip, který vyprávěl horník, dolující štolu pod reaktorem: " Co je to? Je to tři metry vysoký, dva široký, váží to nejmíň tunu, je to hrozně hlučný, žere to 100 litrů nafty za hodinu a krájí to jablka na třetiny????? Sovětský stroj na krájení jablek na čtvrtiny!!!!

Westworld - Labyrint (2016) (série)

Ihned po začátku sledování, ve mě série evokovala vzpomínky na "Na hraně zítřka" s Cruisem a "Zítra vstanu a opařím se čajem" s Kostkou. Po shlédnutí prvního dílu (absolutní nadšení) jsem si říkal, jestli náhodou nevystříleli všechny patrony hned na úvod...no, jak se to vezme. Polovina série vynikající. Absolutně povedená zápletka, překvapující zvraty, stále nová a nová potrava pro dychtivého diváka. Nicméně zhruba od sedmého dílu bylo těch kotrmelců v ději i na mě nějak moc, navíc snad každých deset minut. Místy to začalo připomínat až béčkovej akčñák. Ale co, pár následujících povedených odhalení a jakž takž rozumné (prozatimní) vygradování příběhu, tomuto seriálu zachránilo čtyři bludišťáky. Problémem je pro mne neochota sledovat druhou, evidentně horší sérii, co potom dokonce tu třetí. Zkušenosti mi napovídají, že už je to potom jedna nekončící nuda a velké sebezapření, séroš dokoukat.