• Thriller

Půlnoční běh (1988)

" Neuvažoval jste, že byste s tím kouřením přestal? .." Proč? ".. " No, že by jsme ušetřili oba! " Tak tahle komedie má koule a musím říct, že jsem se vyborně bavil už napoprvé. Při opakovaných zhlédnutích lze navíc najít spoustu nových komických detailů.

Sráči (2011) (TV film)

Tady nemůžu jinak, než za pět hvězd. Dulavův výkon je prostě famózní.

Konec velkých prázdnin (1996) (seriál)

Seriál jsem sledoval jako šestadvacetiletý junák hned při jeho premiéře na obrazovkách v roce 96. A uchvátil mne. Vyjímečný Dejdar, Dulava, Zedníček a nebo Kepka. Výborně budovaná atmosféra a velmi spletitý vývoj hlavních postav. No a jako třešnička na dortu skvělá hudba Michala Pavlíčka.

Vymítač ďábla (1973)

Film jsem znovu zhledl shodou okolnosti poměrně nedávno v tv a nutno dodat, že opět po velmi dlouhé době, co jsem jej viděl naposled. Minimálně tříčtvrtina snímku pro mne byla více než zajímavá, civilní herectví, příjemné volné tempíčko, pozvolné budování atmosféry se zajímavými lekačkami a navíc zaznívá hudba z právě vydaného progrockového alba Mika Oldfielda " Tubular Bells ". Škoda jen toho samotného závěrečného vymítání, to už jsem pozoroval pár nelogičností a sklouzlo to pro mne malinko k parodii i když úplný závěr, ve stylu "Anděla smrti" s Denzelem Washingtonem, byl vlastně docela fajn. Ale co už, za solidní čtyři hvězdy mi to určitě stojí.

Dokonalý svět (1993)

Průměrný snímek, prvoplánově těžící z dětské role spoluhrdiny. Psychopatický Costner, tvářící se jako správnej taťka, totálně blbá Laura Dern a neskutečně dementní závěr, kdy Eastwood nedokáže zakřičet na policisty, že zločinec nemá zbraň, ačkoliv se všichni spolu celou dobu domlouvají lehce zvýšeným hlasem. Ta třetí hvězda je snad jen za absolutně vymazlený,gramofonově zkreslený a hrůzu nahánějící song, pouštěný z gramofonu při vypjaté scéně na farmě.

Jako kníže Rohan (1983) (TV film)

Tohle dílo je jedním z vrcholů deprese, hrůzy a očekávání tragického konce jednoho naivního, hloupého a svým způsobem velmi nešťastného člověka. Menšík a jeho matka Roubíková.....co na to říct? Herecký koncert. Při každém opětovném shlédnutí mám ještě hodně dlouho nepříjemnou husinu.

Ronin (1998)

Co k tomuto snímku říci? Tak hlavně nejsem zcela nezaujatý divák, neboť zhruba v té době jsem si pořídil Peugeot 406 a ten ma tedy ve filmové honičce už nějakou "hlavní roli". Jinak je to opravdu snímek bez nosného děje, za to tak hezky evropský, díky prostředí a místu konání. Některé akční scény už kultovní a ve své době to byl film opravdu parádní...že by nostalgie? No bylo mi 28 a svět mi ležel u nohou, takže za pět.

Gomora - Série 4 (2019) (série)

Pridam se k tem, kteri vidí, jak silně klesla čtvrtá "la serie" na kolena. Ale neni to nic neobvykleho, serial mel dobrou sledovanost, vydelavá, tedy logický krok-pokračovat stůj co stůj. Podobné dějové zvraty (zatim snad jeste ne zvratky) lze vymýšlet prakticky donekonečna, pokud bude stran diváctva zájem. Pátou případnou sérii už si nechám opravdu ujít, neboť je skutečně zaděláno na telenovelu.

Odhalení (2019) (seriál)

Sice podle pravdy, ale natočeno poměrně zdlouhavě se spoustou hluchych míst. Absolutní alergie na dabing, kdy Arquette a spousta ostatních začíná své dialogy způsobem ááááá, ééééé, óóóóó. Všichni jsou navíc na sebe v tomto snímku nereálně hodní, ohleduplní, slušní......no, za mne nenatočeno ideálně. Látka spíš na dlouhovečerák.

Dunkerk (2017)

Velmi pozoruhodně, vlastně až neobvykle "umělecky" natočený válečný snímek, který získal na zajímavosti především dějovými liniemi v různých časových vrstvách. Časovou nesourodost má Nolan ostatně v krvi, jak dokázal ve starším snímku Memento. Nejde zde o krev a jatka jako v "Ryanovi", tady jde o pocit z první velké porážky spojeneckých vojáků na začátku druhé světové války, kterou však Britové dokázali psychologicky otočit ve svůj prospěch.