Góóól! (2005)

Sportovní téma, aneb jak Santiago ke štěstí přes překážky přišel. Použité klasické schéma (chudý chlapec se snem, který se mu přes různé peripetie splní), které se dá vcelku dobře - protože je známé z desítek dalších filmů - předvídat, přesto má film něco do sebe. Nebo že by mi byly příběhy úspěšných outsiderů sympatické?

Skřivánci na niti (1969)

Filmy s podobnou tématikou mne vždy dokáží dostat, na naší minulost jsem emociálně velmi senzitivní. Co to z nás a s námi ti k.....i udělali ?

Lištičky (2009)

Nebyl bych k tomu až tak kritický, beru to jako pokus natočit film nějak jinak, odlišit se. To se daří chvíli, pak to ale jednak začne nudit a jednak se člověk začne ztrácet ve změti nejasných nebo nedokončených scén, případně scén, u kterých postrádá jejich smysl. Může to být určitě nepochopení na mé straně, asi se s tvůrci míjíme. To že hlavní postava je maximálně nesympatická, s jednou jedinou předností (vlastně dvěma), beru jako záměr.

Samec (2009)

Další zbytečný 'romantický' film a hodina a půl v čudu. Ale na odpad to nevidím, rozlišil bych téma a jeho zpracování.