• Krátkometrážní

Prázdniny (2017) (seriál)

Rádoby vtipný slovenský rodinný seriál na vesnici s Matonohou. To asi stačí...

Bez servítky (2009) (pořad)

Slovenský pokus o Prostřeno nepřináší nic nového. Jen spousta hádek a "vaření". :D

Tajná invaze (2023) (seriál)

Tak nám Marvel zase přinesl další seriál. Tentokrát hraje na temnou notu a všechny fóry jdou stranou. Což je dost příjemná změna. Po letech se potýkáme s následky toho, že lidé na Zemi přijali Skrully. Ti se tu postupně zabydleli, ale ani to jim nestačí. Chtějí totiž Zemi ovládnout. Nick Fury se tedy vrací ze svého důchodu a snaží se tomu zabránit. Seriál na mě působí jako docela zklamání, protože moc nevyužívá svého potenciálu. Akce je tu opravdu pramálo a ta špionážní linka taky moc netáhne. Sice se tu dozvíme pár nových informací, ale jinak seriál nijak zásadní není. Marvel už není, co býval. "To už spíš potkáte mimozemšťana."

Oppenheimer (2023)

Již potřetí a zřejmě ne naposledy mě Christopher Nolan zklamal. Zřejmě je ho škoda na historická dramata. Vizuálně ani herecky tomu nelze nic vytknout, protože je to úplný klenot. Filmu asi nejvíc podráží nohy to, že na něm Nolan dělal převážně sám a nějak se ve své genialitě ztratil. Vše, co zachycuje vývoj a použití atomové bomby je naprosto strhující. Kámen úrazu nastává tehdy, kdy se film chýlí ke konci a řeší se jen politika. To už mě prostě ubíjelo. Dobrých herců je tu nepřeberné množství. Sám Cillian Murphy si tu skutečně sáhnul na dno, a to i fyzicky. Krom něj tu samozřejmě září i Matt Damon, Robert Downey Jr. a mnoho dalších. Rozhodně to mohlo být kratší. I tak je to ale úžasný zážitek, který rozhodně stojí za to vidět v kině. Hodně se tam člověk i dozví. Opět je tu naprosto strhující hudba. "Proč mě Einstein nesnáší?"

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Snad nikdo o tom nemohl pochybovat. Každý díl MI je šílenější jak ten před ním. Nezašli ale tentokrát tvůrci až příliš daleko a dá se to vůbec ještě překonat? Celkově jsem s filmem spokojen, až na pár výhrad. Celé mi to přišlo zbytečně dlouhé a dost přezvratované. Kdo je vlastně s kým a proč? Časem se v tom člověk může začít ztrácet. Celý závěr s vlakem v Alpách si klidně mohli nechat na další díl. Benátky jako finále podle mě fungují skvěle. Jinak nápad s umělou inteligencí mi přišel celkem v pohodě, i když ne každému musí sednout. Hlavní záporák podle mě taky funguje dobře, akorát možná mohli obsadit někoho známějšího. Opět se zachraňuje svět, střídají se lokace a masky. Třeba honička v Římě mi přišla naprosto úchvatná a hravě strčí do kapsy tu z Rychle a zběsile 10. O kaskadérských kouscích se asi není třeba bavit. I nové postavy v podání například sympatické Hayley Atwell mě bavily. Teď už stačí jen rok čekat na další díl a doufat, že to nějak smysluplně skončí. "Přijmeš volbu?"

Jirka vysvětluje věci (2022) (pořad)

Zajímavý YT kanál, kde se člověk dozví spoustu nových informací o různých věcech. Je to vážně dobře udělané.

Silo (2023) (seriál)

Ani jsem nečekal, že mě to tak chytne. Apple TV opět boduje. Sledujeme seriál podle slavné knižní série. Odehrává se v nespecifikované budoucnosti, kdy se na Zemi něco stane a lidé se musí uchýlit k bydlení pod zemí. Nikdo ale pořádně neví, kdo vlastně silo postavil a co se venku stalo. Od vzpoury uplynulo už 140 let a všechny knihy i hard disky zachycující historii byly zničeny. Příběhem nás provází šerif, jehož žena za svou zvědavost zaplatila nejvyšší cenu. On se snaží jít po jejích stopách a zjistit víc o této temné historii. Má to trochu 70kový nádech. Časem se dozvíme mnohem víc o silu, jeho historii a obyvatelích. Je to plné záhad a postavy mají svá tajemství. Hlavně ústřední postava Jules v podání Rebeccy Ferguson. Budu se těšit na další sérii a možná si přečtu i knižní předlohu. :) "Chci jít ven!"

Vyproštění 2 (2023)

Po dvou letech nám Sam Hargrave přináší další akční jízdu s Chrisem Hemsworthem. Akce je sice super, ale když tam není, tak děj dost pokulhává. Samotná scéna útěku z vězení a vlak jsou super, ale jinak je to slabší. Chris tu opět vystupuje jako neohrožený zabiják, které při záchraně civilistů nic nezastaví. Z Gruzie odcestuje do Rakouska, kde se odehraje i finální bitka. Ta je dost slušná. Zřejmě máme zaděláno i na trojku, na kterou se jistě rád podívám, ale s menším očekáváním... "Chceš pro mě makat?"

Flash (2023)

Sice nás nečekal žádný zázrak, ale i tak se Andymu Muschiettimu povedlo Snyderverse hezky uzavřít. Film bohužel plně nevyužívá potenciálu, který mu tento materiál nabízí. Animák to zvládl rozhodně líp. Ezra tu opět hraje tak trochu debila, ale na to už jsme si časem zvykli. Dost se tu hraje na humor, což mě u DC dost překvapuje. Ale většina vtipů funguje dobře. Batmanů se nám tu taky vystřídá dost. Hodně pracují s tím, co si ve filmovém světě za ty roky nastřádali. Baryy je tady už dost zkušený a svoje schopnosti skvěle ovládá. Stále ho ale tíží tragická smrt matky a to, že je jeho otec ve vězení za její vraždu. Nenapadne ho tedy nic jiného, než jít do minulosti a zabránit tomu. Tím se ale spustí kataklysmitický řetězec událostí. V minulosti se k němu v boji se Zodem přidá o Kara. Možná, že jsou některé části trochu uspěchané, ale jinak to funguje skvěle a je tam spousta pomrknutí pro fanoušky. "Leťs go nuts!"

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Ani jsem to nečekal, ale stalo se. Nový animovaný Spider-Man je ještě lepší než ten minulý. Opět sledujeme příběh Milese Moralese, který se snaží chránit své město. Opět ale zaúřaduje multivesmír a on se vydá řešit problémy i do jiných světů. Velkou roli tu má Gwen, která je jakousi jeho průvodkyní. Dozvíme se dost o tomto pavoučím multivesmíru, jak funguje a jaká jsou jeho úskalí. Spider-Manů tu vidíme opravdu nespočet a kolikrát je to dost sranda. Celkově filmu humor rozhodně nechybí. I přes docela velkou stopáž mě film bavil celou dobu. Samostatnou kapitolu si zaslouží akční scény, které tu jsou neskutečně promakané. Taky se mi dost líbil místy hodně trefný hudební doprovod. Mám z tohoto projektu velkou radost a rozhodně se budu těšit na pokračování. Končí to dost otevřeně. "Jsi jeden z mých nejlepších." :D