• Krátkometrážní

Thor: Láska jako hrom (2022)

Taika Waititi mě opět nezklamal! Nový Thor se totiž vážně povedl. Ohlasy na něj jsou sice různé, ale to mi nevadí. Je to ještě větší jízda jak Ragnarok a postavy jsou o to víc jako urve ze řetězu. Na začátku vidíme Thora se Strážci, ale ti ho brzo opustí. On se musí utkat s novým záporákem v podání Cristiana Balea, který ho hraje skvěle. Pomáhá mu i Valkýra a Jane, která má díky Mjolniru stejné schopnosti jak Thor. Ti všichni se ještě s Korgem vydávají na cestu zastavit onoho Grulla, zabijáka bohů. Akční scény jsou neskutečné našlapané. Skvěle funguje i humor a romantická linka filmu. I vizuál je super, místy je to dost temné a černobílé. Další díl nás jistě nemine a já se budu těšit. Na to nás i lákají potitulkové scény. Taky je tu dost našlapaný soundtrack díky písničkám od Guns n' Roses. "Díky bohu za tyhle kozy!" :D

Top Gun: Maverick (2022)

Tak nakonec se povedlo něco, co asi nikdo nečekal. Nový Top Gun je neskutečný nářez! Tom Cruise i na prahu 60ky předvádí neskutečné kreace. Je to prostě ve všem lepší jak jednička. Pokud člověk dá stranou děj a nějaké osobní spory hlavních postav, pak už stačí se jen nechat pohltit neskutečně napěchovanou akcí. Člověka to úplně zarazí do sedačky a má pocit, že sedí v kokpitu spolu s hlavními hrdiny. Letecké scény jsou šíleně promakané a našlapané. Nepřítel je tentokrát neznámý, takže politická agitka moc nehrozí. Tým elitních pilotů dostane za úkol splnit nesplnitelnou misi a Maverick je má na to připravit. Vše ale zkomplikuje a věci nejdou podle plánu. Povede se jim provést tuto šílenou akci bez ztrát na životech? Určitě film doporučuji v kině, nebudete litoval. "Co znamenají ty znaky? Nemám tušení." :D

Domek z karet (2013) (seriál)

Dlouho jsem se k tomuto projektu od Davida Finchera na Netflixu dostával. Nakonec mě ale překvapil. Kevin Spacey je v roli Franka skvělý a svou roli si neskutečně užívá. Můžu jen domýšlet, jaké všechny prasárny hodlá spáchat na své cestě do Bílého domu. Tento typ seriálů sice moc nevyhledávám, ale tentokrát udělám výjimku. Obsazení je taky dost nadupané. I vedlejší postavy mají jistě co říct. Taky je zajímavé použití čtvrté zdi. To se často v seriálech nevidí. Postupně sledujeme vzestup Franka a jeho ženy Claire od postu kongresmana až po prezidenta Spojených států. Claire má tento vzestup ještě raketovější. Nevím, jak moc to odpovídá realitě, ale ti dva za svou cestou po moci nechávají mnoho mrtvol a zničených životů. Neustále se tam intrikuje, takže člověk musí být ve střehu. Nikdy nevíte, kdy vás hodí přes palubu. Hezky to během sérií graduje, jen je škoda té poslední bez Spaceyho..."Máš zajímavý seznam koníčků."

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Kde začít? Totální nářez! Sam Raimi nám ukázal, že ještě pořád zvládne natočit pořádnou komixovku. Určitě pro lepší obraz doporučuji zhlédnout seriály What if a WandaVision. Líbí se mi, že na to šli originálně a je to úplně jiné než minulý díl nebo ostatní marvelovky. Po průseru v posledním Spider-Manovi se brány multivesmíru opět otevírají a všichni jsou v obrovském nebezpečí. Těžko napsat něco bez spoilerů. Snad jen to, že jsem hlavního záporáka rozhodně nečekal. V jiných dimenzích se setkáme s některými starými a novými známými. Některá camea mě vážně překvapila a pobavila. Samotná akce je opět neskutečná a ty souboje se jim vážně povedly. Celé je to i dost laděné do hororové atmosféry. Letos nás čeká ještě několik marvelovek, takže se máme na co těšit. Rozhodně to stojí za to. "Přechází se na červenou?"

Payback: Straight Up (2006)

Na doporučení jsem tedy zhlédl i režisérskou verzi, ale krom konce tam moc rozdílů nevidím. Trvalo sedm let tuto vizi dotáhnout, ale jestli to za to stálo vážně nevím. I tak je to pořád jeden z nejlepších Gibsonových kousků. Škoda, že dnes už takové filmy netočí...  "To je pravá krokodýlí kůže!"

Batman (2022)

Tak se to přece jen povedlo. Po řadě neúspěchů má DC konečně pořádný biják. Ani nevím, kde začít. Celé tohle pojetí Batmana je dost odlišné než všechny před ním a je to dobře. Ukazuje ho to v mnohem lidštější podobě. Taky to dělá teprve dva roky a nemá moc gadgetů. Gotham terorizuje šílený Riddler, který se údajně snaží město zbavit lhářů a škůdců. Batmna mu jde po krku, ale pořád je o krok za ním. Pomáhá mu v tom i Catwoman a občas narazíme na Tučňáka. Celé je to postavené na detektivní lince a je tam dost zvratů. Akce je hodně povedená, ale není jí tam možná tolik, jak by člověk čekal. Ani délka filmu mi až tak nevadila. Hlavně finále je dost epické. Měl jsem z toho obavy, ale Robert Pattinson se role Batmana zhostil skvěle. Filmu dost pomáhá i nabušený soundtrack a vedlejší postavy taky nejsou špatné. Batmobil je hrozně nadupaný a honička s ním famózní. "Co to má být, hra na hodného poldu a zlého netopýra?" :D

1883 (2021) (seriál)

Drsný westernový seriál od Taylora Sheridana, který nám ukazuje nejen světlé, ale hlavě ty stinné stránky tehdejšího divokého západu, ve kterém smrt čeká na každém rohu a přežít není snadné. Děj se zaměřuje na skupinu evropských přistěhovalců, která putuje s doprovodem z Texasu do Montany. Ještě ani nezačnou svou cestu a už se jim problémy lepí na paty. Ochranu jim dělá pár místních kovbojů, dva veteráni z války a přidá se k nim i jedna rodina. Rozhodně to není nuda. Postupně se naše karavana posouvá a mrtvých přibývá. Na konec cesty dojde jen pár postav. Líbí se mi toto drsné ztvárnění divokého západu bez příkras. Tohle se často nevidí. Konec je dost dojemný... "Smrt se na mě usmála a bylo to nádherné."

Peacemaker (2022) (seriál)

Ani bych nevěřil, že mě tenhle spin-off Sebevražedného oddílu pod taktovkou Jamese Gunna tak chytne. Je to vážně šílené a John Cena si svou roli neskutečně užívá. Nakonec je z toho jeden z nej DC seriálů za poslední roky. Děj se posouvá asi čtyři měsíce po událostech na Corto Maltese a Peacemaker je kompletně zotavený ze svých zranění. Dostává se na svobodu a setkává se se svým otcem, který je na něj dost přísný. Je opět kontaktován členy A.R.G.U.S.u, aby pro ně pracoval. V opačném případě se vrátí do vězení. Začíná tedy řetězec šíleností a bizarních situací. Víc se dozvíme v dalších dílech. Občas tam jsou dost šílené vtipy a je tam dost odkazů. Řeší se mimozemská invaze na Zemi tzv. Motýlů, kteří ovládají lidská těla a snaží se vše řídit. Vidíme tedy tento šílený tým, jak se snaží invazi zastavit. Určitě se těším na další sérii. "Běž ojet rybu!" :D

Boku no Hero Academia (2016) (seriál)

Zajímavé anime se superhrdiny. Odehrává se to ve světě, kde 80% lidí má nějaké schopnosti. Náš hlavní hrdina je ale jeden z mála, kdo je nemá. a má díky tomu těžký život. Vše se změní, když potká svého oblíbeného hrdinu. Ten mu dodá sebevědomí a předurčí ho k velkým věcem. Dál se to dost rozjíždí. Mladý Midoriyo se dostanu na UA, školu superhrdinů, a to mu změní život. Společně se spolužáky trénují, bojují se zlem a zlepšují své schopnosti. Akce je tam opravdu hodně a dost schopností je poměrně originálních. Dost prostoru se tu věnuje i záporákům. Je jich hodně a mají zde důležitou roli. Zatím mám za sebou 5 sérií a hodně mě to baví. Uvidím dál. Je tam i dost zajímavých zvratů. "Stanu se největším hrdinou všech dob."