• Krátkometrážní

WandaVision (2021) (seriál)

Rozhodně zajímavý projekt. Je to dost jiné, než jsem čekal. Co začne jako ujetý sitcom ze 60. let, nakonec přejde do regulérního superhrdinského seriálu. Časem se vše vysvětlí, i to proč tam je Vision. Postupně se tam přidávají známé vedlejší postavy z MCU. Ze začátku tam není žádná akce, ale to se časem změní. Rozhodně stojí se na to podívat a přemýšlet o všech těch teoriích, kam se vlastně seriál bude ubírat. Je to určitě povedený krok pro Marvel a těším se na Falcona a Winter Soldiera. "Vypadl vám šroub?" :D

Jako v bavlnce (2020)

Dost nevyrovnaný snímek. Druhá polovina je úplně jiná jak první. Rosamund Pike tu hraje silnou nezávislou ženu, která si postavila byznys na okrádání starých lidí. Díky svému propracovanému systému je zbavuje svéprávnosti, umisťuje do starobinců a následně čerpá jejich peníze. Systém funguje skvěle, dokud nenarazí na špatnou stařenku. Ta je totiž napojena na ruskou mafii a ta si tohle nenechá líbit. Peter Dinklage tu má docela vtipnou roli v podobě ruského gangstera. To, co začne jako nevinné přetahování se o peníze se vyhrotí do obrovských rozměrů a začínají umírat lidé. Je tedy na naší hrdince, jestli si to nechá líbit nebo ne. Trochu mě naštval konec, protože mi tam moc nesedl. Film hezky pracuje s barvami, hudbou a dost tlačí na ženskou nezávislost. Rosamund si za svůj výkon Glób určitě zaslouží. "Jsem lvice."

Miluj bližního svého (1999)

Další z 90kových pecek, o které jsem nikdy neslyšel. Příběh je hezky vystavěný a vy do něj postupně pronikáte. Jeff Bridges hraje otce, který se spolu se svým synem srovnává s tragickou ztrátou ženy. Běžnou rutinu změní jeho nové sousedé. Začne se o ně zajímat a hned mu jsou podezřelí. Sám se konspiracemi zabývá, a tak mu to nedá spát. Čím víc toho ví, tím si je jistý svou teorií. Nikdo mu ale nevěří. Těžko o tom něco prozradit bez spoileru. Jaké tajemství tito sousedé skrývají? Tim Robbins tu má zvláštní roli a hraje to skvěle. Film má vynikající atmosféru. "Můžeš mi někoho proklepnout?"

Julie and the Phantoms (2020) (seriál)

Nikdy by mě nenapadlo, že mě bude bavit hudební seriál. Má to sice pomalejší rozjezd a je to určeno výhradně mladšímu publiku, ale i tak se u toho člověk může pobavit. Mladá Julie se trápí po smrti své matky. Vše se změní, když se u ní ve studiu objeví duchové jedné mrtvé chlapecké kapely. Začnou se vzájemně podporovat a hrát. Zní to trochu ujetě, ale je to občas sranda. "Jsme duchové!"

Nadějná mladá žena (2020)

Docela zvláštní film, který se zabývá tématikou Me too. Ze začátku to člověk moc nechápe, ale pak to všechno začne dávat smysl. Cassie má 30 let, pracuje v kavárně a bydlí u rodičů. Její jediná zábava je lovení chlapů v barech, kteří by ji chtěli zneužít. Snaží se jim dát lekci a dělat určitou osvětu. Poté se dozvíme o příběhu její kamarádky, které znásilnění na škole obrátilo život vzhůru nohama. Film se pak mění v revenge movie a my sledujeme její pomstu. Dost často se ale nestane to, co bychom čekali. Konec je docela drsný, nečekaný, ale zajímavý. Každý si z toho odnese něco jiného. Určitě bych chtěl vyzdvihnout skvělý výkon Carey Mulligan a možné oscarové ambice. "Byli jsme ještě děti."

Půlnoční láska (2018)

Tak jako nemusím romantické filmy, tak tenhle byl trochu jiný. Jednak díky konci a paky celkově díky dost netradičnímu tématu. Hlavní nevýhodou ale je, že už zhruba od půlky víte, jak to skončí. Celé je to o holce, která má vzácné onemocnění a nesmí na slunce. Snaží se vést normální život, jak to jen jde. Vše se změní, když se setká se svým idolem a ten se do ni zamiluje. Až do určité chvíle jde vše jako po drátkách. Pak už jen všechno spěje k nevyhnutelnému konci... Líbil se mi místy humor a lehkost, jak film pracuje s tímto docela vážným tématem. A všemu přidává i sympatická Bella Thorne v hlavní roli. "Musím na pohřeb své kočky." :D

Z ohnivé výhně (2015) (pořad)

Zajímavý pořad ve stylu Masterchefa, kde vyrábějí a testují různé zbraně.

Králíček Jojo (2019)

Hodně zvláštní snímek. A to i proto, že se natáčel v Česku (konkrétně v Žatci) a dělal ho Novozélanďan. Waititiho humor je opravdu osobitý a zaujal mě už v Thorovi. Nelze film nesrovnat s Musíme si pomáhat, protože téma je dost podobné. Přece jen je to ale v něčem jiné. Děj sledujeme z pohledu mladého Joja, který je zarytý nacista a této ideologii věří celým svým srdcem. Dokonce má i imaginárního kamaráda v podobě Hitlera. Vyrůstá se svou matkou a ta tyto názory nesdílí. Vše se změní ve chvíli, kdy v pokoji své mrtvé sestry najde židovskou holku. Je v nesnázích a neví, jestli ji má nahlásit nebo ne. Nakonec se rozhodne to neudělat. Postupně se poznávají a začínají jeden druhému rozumět. Konec války už klepe na dveře, a tudíž se blýská na lepší časy. Ne každý se ale dožije sladkého konce. Je dost zajímavé sledovat nacistické Německo z pohledu desetiletého chlapce. Člověku to nabídne trochu jinou perspektivu na situaci. Ve filmu skvěle funguje humor, i když je film místy dost vážný. Scarlett Johansson tu jako Jojova matka předvádí parádní výkon stejně jako Sam Rockwell v roli střeleného kapitána. Dost mě tu bavila i Rebel Wilson, kterou jindy moc nemusím. Oscara si to dle mého názoru jistě zaslouží. "Naší jediní kamarádi jsou Japonci a ti nevypadají moc árijsky." :D

Hotel Mumbai (2018)

Dost drsný film na motivy skutečných událostí. Popisuje, co se stalo v tomto indickém hotelu na konci listopadu 2008. Sledujeme útok na hotel jak ze strany teroristů, tak hostů a personálu. Film je docela drsný a nebere si servítky. Vše působí autenticky. V hotelu začíná boj o holý život a nikdo neví, jestli se mu podaří vyváznout. Je to vážně kruté, co se tam tehdy stalo a divím se, že jsem o tom nikdy neslyšel. I volba herců je celkem dobrá. "Jaký si přejete burger? Hovězí." :D

Největší showman (2017)

Protože nemám rád muzikály, tak bych rozhodně nečekal, že se mi tento film bude líbit. Je to ale fakt dobře pojaté a skvělé písničky a taneční čísla vás do toho vtáhnou. Hugh Jackman se na roli Barnuma opravdu hodí. Zachycuje to jeho příběh od začátku až po ona úžasná vystoupení. Pro fandy tohoto žánru to bude určitě příjemná podívaná. Obsazení je taky super. "Vlastním 12 nákladních lodí v Jihočínském moři."