Princezna a námořník (2001) (TV film)

Ani pohled na hlavní hrdinku (opravdu překrásná dívka) nepomohl tomu, abych tento film hodnotil nějak příznivě. Je tu sice řešena důležitá otázka situace žen v muslimských zemích, ale bohužel výsledkem je pouze romantická sračka - omlouvám se za ten výraz, ale je přesný.

Čertův švagr (1984) (TV film)

Jiná verze známé pohádky, pro diváky možná méně zajímavá a výpravná, ale i tak krásná a kouzelná. Televizní inscenace pro mě nejsou zrovna tím nejoblíbenějším typem "filmové" tvorby. Někdy ale opravdu stačí málo k tomu, aby výsledek byl zdařilý a koukatelný.

Angel Heart (1987)

Naprostá absolutoria všem stránkám tohoto filmu. Málokdy mi film tak sedne na notu jako právě tento. Skvělá atmosféra, vynikající hudba, výborný (velké překvapení) Mickey Rourke doplněný skvělým, i když méně vytíženým, De Nirem. Jedinou "kaňkou" je, že onu dobrou pointu jsem už asi od poloviny filmu tušil, ale i tak nádhera. Mrzí mě pouze to, že na tento typ filmu se nedá podívat podruhé :-(((((

Casino (1995)

Dobře koukatelný pohled do zákulisí hazardu v Las Vegas. Skvělí De Niro, Sharon i Joe Pesci. Ani ta delší stopáž nebyla nějak nepříjemná. Jen jsem si celou dobu říkal, že jsem to už někde viděl.

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

Nevím jestli to bylo slovenským dabingem, který nemám příliš rád (ne že český dabing bych miloval), ale přišlo mi to jako pěkná blbost.

Čas probuzení (1990)

Ale ne, tak jsem se na tento film těšil a bohužel přišlo mírné zklamání. Až moc je cítit snaha tvůrců vytvořit dojemnou atmosféru - což takhle nemuseli přehrávat, protože samotné téma je dostatečně citlivé. Poslední část filmu De Niro skutečně exceluje, ale celkově je film až moc umělý. Trochu jsem si připadal jako v nějakém snu, chybí více reality.

Hotel Rwanda (2004)

Nechci ubírat tomuto filmu nic z jeho kvality, kterou nepochybně má. Jenže ty slzy, které se některému divákovi derou do očí, jsou důsledkem zejména samotné tragické události, a ne hereckých výkonů hlavních protagonistů. Nicméně děkuji za nás mladší, že jsme se mohli blíže podívat na tuto tragédii, kterou jsme během základní školní docházky víceméně nepostřehli.

Tetovaný (1968)

Když si zapnu komedii, navíc s Louisem De Funes, tak očekávám příjemný, líbivý, nekřečovitý humor a skvělý dabing Františka Filipovského. Dabing byl opět úžasný, ale děj už tak moc ne. Kromě pár vtipných momentů jsem se příliš nebavil a nakonec i usnul. Gabin je v tomto filmu skutečně vůdčím hercem, ale ani pohled na tohoto velikaná francouzského filmu mi ke štěstí moc nepomohl. Takže vícekrát už tento film neuvidím - bohužel zklamání.

Zkáza letu 4938 (2001) (TV film) odpad!

Pozor na tuto blbost, vyhněte se jí oklikou. Jsem překvapený, že někteří nevidí trapnost tohoto pokusu o film. Německá tvorba je opravdu děsná a toto je její typický výtvor. Že se jim to vyplatí vůbec natáčet?????????????????

Columbo - Spiklenci (1978) (epizoda)

Skutečně jeden z nejslabších dílů, ale to už se stává.