Všemocný (2011)

Film mi hodně připomínal Aronofskyho Pí. Svým vyzněním, hudebním podkladem atd. Originální nekonečný zoom mě velmi zaujal a věřím, že s tímto efektem se ještě hodněkrát setkáme, stejně jako s matrixovým bullet timem. Pár situací tam je však naprosto nezvládnutých. To by člověk s čtyřciferným IQ asi těžko udělal a nechal si takhle *** na hlavu...

Králova řeč (2010)

Skvělé herecké výkony, ale zas taková bomba to, ruku na srdce, nebyla. Nicméně všechna čest Colinu Firthovi. Hrát narušeného člověka je zkrátka pro herce požehnání (viz Rain man).

Zlatý kompas (2007)

Jakkoli srovnávat tento film (podle knižní předlohy) s Pánem prstenů je absolutně zcestné. Když už je tu nějaká potřeba srovnání, tak osobně bych podobnosti hledal spíš u Stardust a Narnie. Film se mi líbil. 70%

Partička (2011) (pořad)

Kdo zná originál "Whose line is it anyway?", tak musí stejně jako já zaplakat. Ondřej Sokol - výborně, Igor Chmela - velmi dobře, Mr. GS - nedostatečně. Improvizace krásně ukazuje, co kdo umí. Napoleon Suchánek do každého uboze mlátí a kope jako kdyby si svojí malost (nejen fyzickou) potřeboval nějak vykompenzovat. Genzer se téměř vůbec nechytá. A bohužel od něj jsem čekal humor na úrovni. Zbylí dva pánové svoje role zvládají skvěle, ale celému pořadu chybí ta původní lehkost a nenucenost. Sice neznám slovenskou verzi pořadu, ale věřím, že bude o třídu lepší. Ve skutečnosti všechno je lepší než dynamické duo GS.

10 000 př. n. l. (2008)

Poměrně nezajímavé fantasy, ale bylo aspoň na co koukat.

Falco (2008)

Celou dobu film dokázal upoutat mojí pozornost, ale celkový dojem: ztráta času. Vlastně už teď, po shllédnutí filmu, si nevybavuju ani jednu pamětihodnou scénu. 50%

Život Briana (1979)

Film doporučují 4 z 5 exleprařů. Celkově hodnotím 100%.

Monty Pythonův smysl života (1983)

Tohle je srdcovka, o něco slabší než Brian, ale stejnak vynikající. Překlad Petra Palouše mi moc nesedí, ale to přece není chyba filmu, takže celkově 90%.

Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie (2010)

Každý mele paté přes deváté o PC hrách, ale jen pár tu ví, že W40k má dlouhou tradici hlavně mimo PC. A jestli je závěrečný démon podobný Diablovi... já bych řekl, že Diablo (1996) je podobný démonovi z W40k (1987). Příběh dost zaostává, ale alespoň trochu znalý člověk musí leccos odpustit. Vždyť nemusí pršet, hlavně když kape. 70%

Absurdistán (2006)

Seděl jsem, viděl jsem, usnul jsem.