Život Briana

• SK název

Život Briana

Komedie

Velká Británie, 1979, 94 min

Nedokážu to vysvětlit. Zatímco se mi Svatý grál zdál úplně mimo, tak tohle dílko je podle mě neuvěřitelně vtipné a chytré. Dlouho jsem s tímhle filmem váhal a byla to chyba. Zatím jsem ho viděl jen dabovaný, takže s plným hodnocením počkám až na DVD :)(16.12.2003)

Snad nejlepší komedie všech dob. Monty Pythoni jsou pwostě nepwekonatelní. Fantastické hlášky, skvělé momenty, ale i celý děj. Tady nejde wíct jeden nebo dva nejlepší gagy, pwotože jsou všechny výbowné. A pewličkou je závěwečná písnička - ktewá má úžasně optimistický text a hoooodně chytlavou melodii. Pokud jste nikdy Monty Pythony neviděli, tenhle film je asi nejlepší volbou, jak s těmihle wecesisty začít - je to totiž z toho, co natočili, nejvíc "film" (hlavně co se týče souvislého děje) a tak nemusíte být tolik v šoku, jako tweba kybyste se nejpwve podívali na Smysl života. Ale zase na dwuhou stwanu - twacetiminutové skeče jsou něco úplně jiného, takže ty byste pwo začátek taky vynechat neměli.(10.11.2003)

Wekni jim to, Čůwe, aneb jak je těžké žít ve stínu Ježíše Krista:) Nemám rád černoprdelníky, takže si asi umíte představit, jak moc se mi Život Briana líbil. Následujete-li sandál nebo posvátnou tykev a díváte-li se na život z té lepší stránky, musíte tomu dát pětihvězdu.(9.2.2003)

Něco tak zábavného se vidí skutečně málokdy. Přitom to v žádném případě není zábava "za každou cenu", naopak, jde o velmi inteligentní humor, ale tím byli koneckonců Monty Pythoni známí vždycky. Výborní herci, spousta jedinečných hlášek a gagů, to se prostě nedá ohodnotit jinak, než 5 hvězdičkama.(14.9.2002)

Jedinečné! „A teď Jděte do prdele“ 90% Zajímavé komentáře: Marigold, Oskar, bloom, Baudelaire(24.4.2005)

• Djkoma

Jsem přesvědčen, že mou chybou mi film nesedl, tudíž napodruhé to snad bude lepší ...(13.5.2005)

Jasna jednicka ve filmografii Monty Python. Z popisu zivota muze. ktery byl omylem povazovan za Jezise musi mit radost vsichni krome Vatikanu.(8.8.2002)

Od Svatého grálu jsem si řekl, že na další film Monty Pythonu koukat už nebudu. pak ale přišel nedostatek komedií a náhodou se naskytla příležitost vidět Život Briana a tak jsem do něj šel. Popravdě musím říct, že když jsem film opravdu vnímal a sledoval veškeré narážky a hlášky na historii, tak jsem se fakt bavil. A možná, že když bych s Monty Pythony žil, jako hromada fanoušků, tak bych se bavil ještě víc. Každopádně to není žádná prvoplánová zábava, kde prostě vypnete a jenom si užíváte uvolněnou atmosféru. U tohodle filmu je tolik narážek, že na první shlédnutí se všecky snad ani nedají pochopit. Každopádně musím říct, a to naprosto upřímně, že jsem se fakt bavil. A když budu moct, podívám se na tenhle film znova, protože ta absurdita celé parodie Ježišova života je parádní. A já se musím omluvit, že jsem Monty Pythonům takhle křivdil.(4.2.2013)

Objektívne najlepší pythonovský film, pretože je scenáristicky najzovretejší, ale ja aj tak väčšie záchvaty smiechu dostávam pri Zmysle života, ktorý je morbídnejší a nekompromisnejší, miestami vyložene nasratý, čo mi vyhovuje.(31.3.2007)

• Renton

Scénář: Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones, Michael Palin .. Chápu, z čeho se zde dělá sranda (církev sucks), ale jak se toho dociluje, mne převážně těžce míjí.(1.11.2009)

Life of Brian obsahuje vtipy z celého rozsahu kvalitativního spektra. Ale ani ty nejlepší, u nichž jsem se málem udusil smíchy, nepopřou, že se tu nejde i pár nepovedených částí. Celkově pro mne nic extra ...(10.1.2009)

Geniální komedie, kterou si celý Cirkus rezervoval místo v tom nejžhavějším místě pekel. Bible všech vulgárních kacířů (že, Shnoffe), Bible těch, kteří se rádi smějí všemu... i Bibli. Ty, kdož jsi bez viny, hoď po nich kamenem, ale jsi-li žena, pozor, ať ti nespadnou vousy! Souhrn nádherně vypointovaných vtípků, které se dokáží urazit zřejmě všechny věřící bez rozdílu vyznání. Ale co, i když vás křižují řiďte se prvním a jediným přikázáním: "Allways look at the bright side of life". To je náboženství Montyho Pythona, to je náboženství, kterému se vždycky rád ukloním! Amen.(26.1.2004)

Rozpočet $4miliónyTržby USA $20,045,115Tržby Celosvetovo $47,600,000 ║ no teda riadny výpek ale keby bol aspoň na také výsostne hodnotenie na csfd či imdb aj zábavný, len ďalšia suchopárna Anglická sucharina nič viac /20%/(16.5.2009)

I kdyby Pythoni stvořili jen Briana, byli by nadosmrti velebeni jako největší myslitelé 20. století. Kdo jiný dokázal tak krásně poukázat na hloupost toho, že polovina lidstva věří na šedovlasého dědečka na obláčku, který na vás sešle rakovinu, kobylky a atomovou bombu, ale přitom vás má stále rád.(30.8.2010)

Opravdu mimořádný film, a to i v kontextu filmografie Létajícího cirku Monty Pythona. Naprosto geniální parodie biblických filmů mapujících život Ježíše Krista, jak je u Monty Pythonů zvykem, se silným synkretismem ve spleti inspiračních zdrojů... Hraniční humor, intelektuální mix filosofie, politologie (kupříkladu velmi vtipně výstižné rozmělnění židovského odboje proti římské nadvládě do nespočtu frakcí...analogie k současné politické scéně), věrouky, vše usazené do historického kontextu biblické doby, s jediným cílem - snaze nebrat vážně naprosto nic, zkarikovat naprosto všechny autority, tedy i Knihu knih a věci s ní spojené... Dnes už ani tak nepobuřuje (kdeže jsou dobové masové protesty a zákazy promítání), jako moudře baví... Dokonalý film...od narození falešného mesiáše v ghettu až po strhující finální píseň ukřižovaných... ,,Always Look on the Bright Side of Life" ... 100%(16.11.2006)

Odhalte taje filmu, který je kontroverzní, svatokrádežný a rouhačský. A kdyby ho nedávali, zajděte na Život Briana. Dobře, dobře, ale krom ultimátní zábavy, perfektních hereckých výkonů, inteligentního humoru, skvostných dialogů, zdařilé satiry, prodloužení života skrze nikdy neutuchající smích, jedné nezapomenutelné písně, co dobrého nám tvůrci v tomto díle nabídli? Tolik nepovedená parafráze jedné z nespočtu nezapomenutelných vět ze Života Briana. Prostě nelehké osudy "toho druhého" mesiáše ze sousedního chlévka. Však to stejně všichni znáte...(19.11.2007)

Když jsem Briana kdysi viděla poprvé, jen jsem se občas usmívala, ale nesmála - což nyní připisuji mému nízkému věku (minimálně tomu mozkovému) nebo nějakému chvilkovému totálnímu zatmění mysli, popřípadě upadnutí do lehčí formy kómatu - protože napodruhé jsem se smála téměř v jednom kuse, a to pěkně nahlas (což u mě při filmu zas tak obvyklé není) - a při jedné nejmenované scéně s nejmenovaným vtipným Palinem a nejmenovaným vtipným jménem, jsem se málem počůwala smíchy! No tekly mi aspoň slzy - asi přibližně ve stejně hojné míře, jako při pomyšlení na to, že podobně skvostné dílko, utahující si ze všeho a všech tím nejbrutálnějším způsobem, už prostě nikdo nikdy nestvoří. . . . . Nakonec nezbývá, než s pokojným výrazem smíření prohlásit: "Yes I know, out of the door, one cross each, line on the left."(19.5.2006)

• Dever

Úplne mimo mňa, ako neviem, čo chcel autor tým príšerným humorom povedať. A o zmysle deja sa radšej ani vyjadrovať nebudem.(30.3.2012)

Žádnému jinému filmu se nikdy nepodařilo tak pregnantně pojmenovat všechno to, co si myslím o věřících. Myslím, že psát cokoli dalšího je zbytečné, snad jen, že až mě někdo bude chtít zabít, ať mi pouští pořád dokola scénu s Pilátem na téma "Můj pfítel Pyjus Čůvus" - uřehtám se k smrti a na pohřbu mi dejte zahrát "Allways Look on the Bright Side of Life". 100 %(11.4.2003)

„Vždy ber život z tej lepšej stránky.“ Ježiši Kriste, toto sa nevidí každý deň! Monty Pythonovci v plnej poľnej v nakladačke viac verbálnej ako fyzickej, takže veľa záleží aj od toho, či film budete pozerať v originálnom zvuku (a tým pádom je dôležitý stupeň toho, ako ovládate anglický jazyk), prípadne budete odkázaní na dabing (čo by som ale rovno sfleku zahodil ako niečo nezmyselné), alebo originál. Ak originál, tak veľa závisí zasa - stíhate? - od toho, ako tento jazyk ovládate. Ak trocha slabšie, akiste vám prídu vhod titulky; v tomto poslednom prípade záleží na inteligentnosti prekladateľa. Takže čo nás/vás čaká? Pripútajte sa a pohodlne si vyložte nohy, bude toho veľa. Tak napríklad sa povozíme v UFO.(22.12.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42