• Pohádka

Smrt a dívka (1994)

Film ve kterém si úplně nejste jisti, zda Paulina (Sigourney Weaver) je blázen nebo podle otřesných vzpomínek poznala lékaře, který ji před 15 lety znásilňoval... Co dodat - překvapující a přesvědčivá Sigourney Weaver.

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Úžasná Barbora Hrzánová jako malá žákyně 2.třídy ZŠ Helenka Součková. Kdo neviděl, mohu jen a jen doporučit..

Austrálie (2008)

Na tento film jsem se moc dlouhou dobu těšila. Už z toho důvodu, že Austrálie je překrásná, zajímavá země, do které bych se časem chtěla podívat. Okamžik s velkým O, nastal a film mě neskutečně zklamal. Film byl takový nepovedený útok na city. Známí herci se mohli činit jak chtěli, ale "velkofilm" nezachránili. Kapesníky zůstaly suché.... Klady Austrálie: nádherná příroda, námět dozajista zajímavý, ale těch záporů zkrátka převažuje. Možná jsem se na tento "velkofilm" (kterým se pro mě, ale nestal), měla dívat za jiné situace v jiném rozpoložení.. To už by, ale těch "možná" bylo přespříliš. I ty 3 hvězdičky je skoro moc..

To, co dýchám (2007)

Film je členěn na 4 základní sféry - štěstí, požitek, žal a lásku. ŠTĚSTÍ - "vždy jsem přemýšlel nad tím, když motýl opustí bezpečí své kukly..uvědomuje si v co krásného se změnil?" Život až příliš nudný a fádní při dodržování pravidel až do chvíle.. kdy se mu jeho oblíbení motýli, které dokonce sbírá, stanou osudným...POŽITEK - "Co si dokážu vzpomenout, nikdy jsem neprohrál v boji. Nebojoval jsem dobře, protože by byli velcí a rychlí. Bojoval jsem dobře, protože jsem viděl budoucnost...Jediný problém, že přichází jen po kouskách jako obraz v rozbitém zrcadle... A pak se stane něco na co nikdy nezapomenu..Zmýlil jsem se..úplně poprvé to vezme osud oklikou.." ŽAL "Dobře, ale čím se lišíš od ostatních umělců, co jsou dnes tady? Co je na tobě opravdu tolik výjimečného? Mám vzácnou krevní skupinu..." LÁSKA - " Ginu jsem potkal na medicíně, byli jsme nejlepší přátelé. Můj spolubydlící Henry říkal, že Gina je ten typ holky, na kterou čekáte, že si vezmete. Ale já jsem čekal moc dlouho. Hned po vysoké si vzala Henryho a já byl jeho svědek...." Čtyři příběhy lidí, které jsou svým způsobem provázané. Vlastně až na konci zjistíte všechny souvislosti... Tento film není dokonalý, má svoje slabá místa. ALE nemohla jsem si pomoci a hodnotila jsem 4 body. Zanechal ve mě silný dojem a ještě dlouho dobu poté jsem nad tímto filmem přemýšlela."Žádná emoce, stejně jako vlna, nezůstane dlouho ve stejné podobě".

Výměna (2008)

Jedním slovem ÚŽASNÉ - herecké výkony, silný příběh a navíc podle pravdivého příběhu a krásná hudba, která celý děj dokresluje.... Clintu Eastwoodovi se zase něco povedlo. Když jsem slyšela, že hlavní ženskou roli má hrát Angelina Jolii, měla jsem docela obavy.. Ale jsem ráda, že se můj skepticismus rozplynul. Na dlouhou dobu se mi film vryl do paměti a pod kůži.

Kočár do Vídně (1966)

Psychologický film z období války v kterém se toho moc nenamluví, ale ve kterém se mluvit ani nemusí.. bohatě stačí mimika a gesta herců a především atmosféra lesa... Krista (Iva Janžurová) hlavní ženská představitelka, které Němci oběsili manžela, veze lesními cestami na povozu dva německé vojáky, kteří se chtějí dostat na rakouské hranice. Krista, která spřádá pomstu za smrt manžela v průběhu cesty dělá opatření, aby svůj úkol mohla vykonat. Vyhazuje Němcům zbraň, kompas, dokonce má schovanou i sekeru.. připravuje se na svoje zadostiučinění. "Oko za oko, zub za zub".. Svoji odplatu, ale nedokoná.. a dokonce se s jedním německým vojákem (Jaromírem Hanzlíkem) sblíží...

Téměř dokonalý zločin (2000)

U Téměř dokonalého zločinu byly chvilky, kdy jsem se doopravdy bála. Měla jsem z něho příjemné mrazení. Cate Blanchett (jako jasnovidka) byla skvělá. Zkrátka a jednoduše, film, který vás vtáhne do děje..Film, kterým vám nedá spát, ale na to, abych ohodnotila plným počtem, ještě něco chybí - téměř dokonalý film :).

Frankie a Johnny (1991)

Al Pacino je stále kus krásnýho chlapa... :) Zajímavost, ještě se narodil ve stejný den jako já.. :),wau Pouze den..., jinak je Al Pacino o nějaký ten pátek starší..:)

Vzpomínky na Afriku (1985)

Úžasný příběh o lásce se skvělou hudbou a překrásnými záběry přírody s Meryl Streep a Robertem Redfordem. Je těžké takový příběh popsat, to se musí vidět....