• Pohádka

Udělení milosti se zamítá (2002) (TV film)

O klukovi, který neměl příliš štěstí, rodinné zázemí a který si života vůbec neužil. Vyrůstal v pasťácích, v kriminálech kde se "naučil co ještě neuměl". Jeho novou šancí se stala Magda, ale shodou nešťastných a nastražených okolností jeho životní svíčka byla zhasnuta příliš brzo než by si zasloužil a na co měl právo. V pouhých 22 letech byl na něm vykonán trest smrti... A vlastně proč? Takříkajíc omylem zabil svého nepřítele - policistu, který trpěl jeho stihomanem...Dá se říci, že to bylo něco trošku podobného jako snímek Bídníci. Film je velice kvalitně natočen v němž exceluje Jan Dolanský. Byl to podivný a mrazivý příběh,o to víc, že se zakládal na pravdivé události.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Vymyslet a především natočit film není snadné. Vymyslet a natočit film, který bude za něco stát už vůbec ne ... Usmyslet se na volném pokračování a navazovat na prvotní úspěšný snímek už dá každopádně zabrat. Od tohoto pokračování po 25 letech jsem nic nečekala a ani jsem se nedočkala. Opakované vtípky už nejsou vtipem a je to spíš takové celé kýčovité.. ať už postavy, které se po dlouhé době vidí a nemají si téměř co říci. A pouze meldují staré, dříve osvědčené hlášky.... Zkrátka už to není "Viky ty máš ale péro"... Od odpadu tohoto snímku zachránil jen úspěšný "první díl".

Těžká váha (2005)

Pohádka o "Popelákovi" z období kdy se odehrává Velká hospodářská krize ve 30.letech 20.století. Každé období by mělo mít nějakého svého hrdinu.... Právě o tom je svým způsobem tento příběh. Co bych vytkla tomuto filmu je asi jakás takás plánovitost a to, že pozornější divák už dopředu ví, jak celý děj bude pokračovat a v závěru bude velký happyend. Nic proti dobrým koncům, že :). Záběry z ringu byly fakt úchvatné, jen se mi zdálo, že ty scény mimo jsou takové, nevím jak to přesně říct... No zkrátka jim chyběla příhodná šťáva a přišly mi mnohdy takové kostrbaté. Možná to bylo tím, že postavu Jimmyho Braddocka alias Russela zastiňuje jeho ztvárnění postav v Čisté duši nebo Gladiátorovi a Renée vidím spíš v Deníku Bridget Jones, ale nechci herce zaškatulkovávat. Ať je to tak nebo jinak, určitě tento film má svoje kouzlo, už jen tím, že se někomu podařilo vybojovat další šanci a tu novou vhozenou rukavici nepromarnit a dostatečně ji využít.

Nikdo se nebude smát (1965)

Lhát se nevyplácí a zvláště tomu, kdo to neumí.... O tom se přesvědčí odborný asistent Akademie výtvarných umění. Nejprve chvíli trvalo než příběh dostal ty správné "grády", ale když už se tak stalo, dostal ten správný šmrnc.

KOndoMEDIE (2001)

Jak se z heterosexuálního, nudného a neprůrazného "truhlíka" může stát homo/heterosexuální, úspěšný, zajímavý a už ne tak nudný CHLAP, který si najde cestičku k dospívajícímu synovi, "konečně" přestane zbožnovat svoji exmanželku a upevní si své postavení v zaměstnání...

Nevěrné hry (2003)

Jak může vypadat taková "samota ve dvou" o tom vypovídá právě tento příběh. Hledání úniku z osamění, nudy, (ne)lásky, neporozumění.... Na české poměry docela zajímavě zpracovaný film s obstojně hrajícími dospělými i těmi malými představiteli.

Vlastní pravidla (2007)

Strašná "americká hovadinka"... mormoni, sex, alkohol, zneužívání, lži a pravdy, (ne)správná výchova, 3 generace žen ... Hmm, tyhle přísady ve filmu mohou být dozajista zajímavé... jen to správně "zamíchat"...

Vítězové a poražení (1999)

Byl to zajímavý film od zvracení hvězdy amerického fotbalu před i během zápasu až po sbírání oka, které v zápalu boje "snad" někdo protihráči vydrápnul a pak se "mrkající, osamocené oko" válelo na trávníku. Příběh o tom, jak dokáže sláva stoupnout do hlavy, zájem médií, holky, které padají k nohám, peníze, život žijící jen fotbalem.... O tom, že se nemá hrát na výhry nebo prohry.. ale vždycky by se mělo hrát srdcem..Možná jen drobná výtka, jak Tony Damato - Al Pacino na konci mluvil u pultíku... Ta slova mi trošku přišla přitažená za vlasy. Jinak jako komplet hodnotím tento snímek pozitivně, i když americkému fotbalu ani za mák nerozumím a ani netuším jak to vypadá v zákulisí kabin. Vyhrát nebo prohrát nejsou jen slova ve sportu, dají se dobře použít i v běžném životě.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Láska má mnoho podob. Někdy může být taková jak už sám název tohoto filmu napovídá - "láska je kurva". Jelikož jsem milovník a příznivce čtyřnohých kamarádů tak se mi zápasy psů vůbec nelíbily. Na ty chvíle, kdy tam tekla krev ze psů jsem se nemohla dívat (možná jsem až moc útlocitná, přitom tekla krev i z lidí.. ale to mi až tak nevadilo?!... )Asi i tím pádem, je moje "nadšení" pro tento film kapánek zkreslené. Jinak chválím jakým způsobem byl natočen a jak "jednotlivé příběhy" až k závěru děje do sebe zapadly. I navzdory tomu všemu to bylo svým způsobem "zpestření" mexickým filmem, mentalitou a prostředím.