• Krátkometrážní

Co na to Češi (2016) (pořad)

Tohle je fakt bizár. Co ukazuje na to, že je člověk vzrušený? Začne koktat. Well ok. A jiný podobný otázky a odpovědi. Normálně jsem to asi nepochopil, nebo je to prostě divný.

Barokní srdce Evropy - Kláštery (2020) (epizoda)

Nejlepší na této sérii je to, že i když navštěvuje místa, která již byla navštívena, že je to vždy z trochu jiného úhlu a vždy s nějakými jinými informacemi. A to velmi cením.

Vzkříšení (2018) (divadelní záznam)

Dejvické divadlo je zárukou kvality, co víc dodat. Snad jenom, že mě docela příjemně překvapil Hádek.

Uchem jehly (2011) (pořad)

Hodně záleží, kdo je host. Jinak mi asi tak nevadí, že tím, kdo vede rozhovory je kněz. Je to prostě moderní člověk, tak proč být tak zpátečnický. Edit: Dneska byl Czendlik hostem mladé farářky, která rozhovor vedla a musím rapidně zvednou hodnocení. Kdyby taková farářka byla i u nás v kostele, tak tam chodím hodně často!

Barokní srdce Evropy - Evropský kontext (2020) (epizoda)

Souhlasím, že poslední díl byl možná trochu slabší, nicméně i tak velmi nadprůměrný dokumentární seriál. Mrzí mě, že končí, neboť to bylo vždy vskutku ducha povznášející a umělo to pohladit po duši. Na druhou stranu: je dobře, že to skončilo, neboť tím končí i kokotský komentáře debilního "odborníka na umění", tedy takzvaného 1 % uživatelů, který zřejmě neumí nic jiného než plivat. Je mi ho trochu líto, když se musel dívat na seriál, který ho tak strašně sral, že vždycky musel jít a vyblít ty svoje blitky tady na čsfd. Očividně je to umělec, a proto by zde neměl ztrácet čas.

Barokní srdce Evropy - Mistři (2020) (epizoda)

Co na tom, že většina mistrů nebyli Češi? Zřejmě se jim tu líbilo a proto tady tvořili. To že některé památky nejsou v úplně nejlepší stavu je sice bohužel realita, ale vzhledem k minulosti se tomu nedá divit. A jenom nadávat na to, že jsme kulturní barbaři a všechnu kulturu tu vytvořili cizinci mi tedy přijde ubohé. A jestli se to tedy někomu nelíbí, tak si myslím, že má dostatek prostoru k tomu aby šel a začal s tím něco dělat. To jen tak naokraj k některým nespokojeným komentátorům zde. Jinak co se týče této epizody, nelze než opět pouze chválit.