Vzala jsem si příšeru z vnějšího vesmíru (1958)

Lupiči těl znovu a na svou dobu mírně nadprůměrně. Nejvíc asi potěšila až na jednu, dvě scény, absence nelogického jednání. Manželka sympatcká bojovnice, uplakaná ano ale ne hysterická s přiblblým chováním. Asi SPOILER Vesmířani byli ostří hoši na které nic neplatí ale nepočítali s útokem pozemského predátora :) Konec SPOILERU a 70 %

Zakázaná planeta (1956)

Tohle byla pecka. Pointa filmu, monstrum i jeho odhalení a taky scénář je na vyšší úrovni než ve většině scifi z této doby. Ukázka technologií také, především pak podzemní stroj.

It! The Terror from Beyond Space (1958)

Hadrové skafandry do otevřeného vesmíru budiž, to je běžné u scífek z této doby ale granátové pasti a bazuku v raketě jsem ještě neviděl :o 45 %

Cesta kolem světa za osmdesát dní (1956)

Śoufky z amíků a britů nezestárly tak jako většina scén. Divím se, že mi Fogg nelezl na nervy jako bych u suchého angličana čekal, naopak, je to frajer :) Občas jsem film přetočil, slušelo by mu zkrácení.

Kožená punčocha (1957)

Naposled jsem žral westerny jako dítě, teď už to není nic pro mě. Ale tohle bylo snesitelné. Velmi krátké, rychlé, díky přímočarým dialogům se rychle ukázal charakter postav. Děj měl logiku i když hodně jednoduchou ale jednotlivé scény už moc ne, přišlo mi to nereálné.

20 milionů mil od Země (1957)

K čemu jsou v raketě schody? Nejsem kontruktér ale napadají mě užitečnjší věci které bych si s sebou vzal do stavu beztíže :D Příšerka pěkná a velmi originální tím, že není predátor a ani sama o sobě agresivní. Nicméně k filmu: z počátku když jsme nevěděli co ta věc je to ještě ušlo ale ke konci už ta nekonečná naháněčka začala nudit. Když přidám to, že se v filmu krom začátku kolem ztroskotání a té naháněčky až do konce nic nmoc neděje .. 45%

Quatermass 2 (1957)

Tak jsem si buď na pana Quatermasse zvykl a už mi nepřijde tak nesnesitelný a nebo mi tady ta jeho arogance a umíněnost dávala větší smysl pro něco důležitějšího než jen první vypuštění rakety a jdu za tím přes mrtvoly. Film za mě lepší než jednička, všeho je tu víc a není to kupodivu na škodu. Útok na továrnu pecka a vůbec celý závěr - mám pocit, že jsem u něj nevnímal svěk kolem sebe což u 65 let starého filmu všechna čest!

Invaze talířových lidí (1957)

Zamilovaná dvojice běhá celý film po lese a vyměňuje auta se kterými jezdí mezi asi pěti místy v různých kombinacích. Často se mezi nimi přesunuje i pěšky. Obvykle se v polovině cesty z místa A na místo B rozhodnou pro místo C, kam ale nakonec stejně nedoj(e)dou, nebo alespoň jiným autem a s novým členem posádky. Nakonec se do hry zapojuje i policejní tým a poskytuje celý svůj vozový park, paráda! Je to dokonalá ukázka logistických možností v jednom lese s pěti auty ve špatném stavu, které se pravidelně rozbíjí, vybíjí, havarují atp. A protože kombinací by to bylo málo, zapojí se i ufouni. Ty se dokáží dělit na kusy (může cestovat třeba jen ruka). Ještě že tak! Jinak by přesunování bylo tak nudné! Mimo policie jsou všichni opilí a nebo je opijí ufouni - opravdu. Je to zvláštní ale celé je to trochu nuda.

UFO útočí! (1956)

Trochu nuceně ale pěkně vysvětlené technologie ufounů při scéně v létajícím talíři. A to i po 55ti letech! Nebo spíš dnes bychom je v rámci filmu nevysvětlili o mnoho lépe. Celý konflikt s návštěvníky čerpá z omylu v komunikaci a našinci tomu nepřispějí když při prvním setkání zelené mozky nesmyslně vystřelí první namísto pozdravu. Asi je napadlo, že to asi nebude nejlepší nápad vzhledem k neznámým a zjevně vyspělejším technologiím návštěvníků. Nejsympatičtější postava pro mě byli Oni což asi nebylo zamýšleno. Nejnesympatičtějí - ufňukaná a sobecká ženuška hlavního hrdiny aneb podpoř svého muže tím, že na něj zavoláš hlídku, za to bych jí poslal kam patří namísto opětovného obětí.

Quatermassův experiment (1955)

Pana Quatermass se nedá snést a hlavně mu nesmyslně všichni ustupují, nechápu proč by měli? V realitě by to vypadalo úplně jinak, což na mě pak působilo nevěrohodně. Jinak zajímavý a originální scifi nápad ale rád bych se o němdověděl více než film řekl.