Dům hrůzy doktora Schrecka (1965)

Povídky bohužel takové průměrné. Určitě to mělo na víc. Nejvíc se mi líbilo ztvárnění té "konečné ..." :) 50 %

Ikarie XB 1 (1963)

Film se více než rovná zahraničním scifi své doby a to je pro mě překvapení. Některé scény zde sice vypadají jako z nějaké staročeské rodinné komedie, třeba když se hlavní matematik posádky snaží přijít na záhadu temné hvězdy, která může ovlivnit celou misi a paní ho tam třikrát napomene "jez" jako kdyby byli v hodní dolní u rodinného oběda. Hlavně se nabušit knedlíkama, hvězdy stranou. Tak by asi nevypadala profesionální posádka. Trocha filosofování se dalo očekávat jako v každém filmu olivněného východní kulturou a není to zde naškodu. Plusy za pěkný orázek 20. století., herecké výkony, hudbu, kameru, všechny ostatní plusy má nejspíš na svědomí předloha :) 65 %

Den, kdy Země vzplanula (1961)

To neustálé kecání po kancelářích jsem vydržel deset minut, pak jsem to začal preskákávat na scény, kdy mluvení ustalo nebo bylo alespoň v normální snesitelné míře. Ať už mi v té hromadě blábolů něco důležitého uniklo tak každopádně tohle úplně zkazilo celý film.

Muž z prvního století (1961)

Překvapivě ve mě tak komická postava vyvolala negatiní emoce díky přízemnímu, ignorantskému chování. Silná kritika malosti a zaostalosti myšlení (nejen) dřívější doby. Na rok 60 jsou myšlenky nového světa v podstatě kompletní, práce proto, že mě baví a že něco vytvořím a ne proto, že za to něco mám, peníze a vlastnictví neexistuje, stejně tak válka a znalosti se nepřivlastňují ale sdílí. Tomu nic nechybí.

Cesta do středu Země (1959)

Taková napůl pohádka a já to chvílemi sledoval jako malý kluk. Nicméně doporučit si neodvážím, snad jen jako rodinné fantasy.

Mlčící hvězda (1959)

Akční ale bez napětí, slabý příběh a ještě podaný zmateně. Dalších deset minut a asi by mě z toho rozbolela hlava. A když se v takovém frmolu díváte kdy už to skončí, je něco špatně.

The Blob (1958)

"Hororů", kde je v hlavní roli parta "teenagerů" prohánějících se v autech v této době moc nebylo. Nejspíš byl dokonce jeden z prvních. Horor je v uvozovkách proto, že o horor jde spíš jen námětem a teenageři proto, že některým je tu skoro 30. Z počátku velmi dobré budování napětí ale konec mi přišel trochu... malý. Jakože monster sliz, který může být hrozbou pro lidstvo skončí tím, že chce sežrat 5 lidí v jídelním voze? Větší ambice neměl? "SPOILER !! A to, že tuhle návštěvu z vesmíru o které nic nevíme jen tak vyhodíme na nějakým random místě na ledovci a dál nezájem? Jako vážně?

Na břehu (1959)

Teda, čekal bych tadys spíš něco kolem 80 % (aktuálně 67). Film má snad největší počet momentů a záběrů, které někdy ani nepotřebují komentář a přitom mluví za vše. Chytře a na mnoha nesouvisejících momentech ukazuje tvrdou a nevyhnutelnou realitu. S postavami jsem se sžil, no měl jsem na to díky stopáži taky dost času. Jediný Jirka mi přišel někdy až moc "dokonalý" a jeho rozhodnutí dost odtažitá a pro mě osobně málo uvěřitelná (vzhledem k situaci). Každopádně 70 %

Stařec a moře (1958)

Zjistil jsem, že jsem neznal předlohu. Nepochybuji o tom, že je skvělá ale film to nedokázal. Se Spencerem Tracym jsem viděl jen Norimberský proces a Kdo seje vítr a všude byl hvězdou. I tady. Narozdíl od podivného klukakterý mi přišlo, že hrál úplně jinou roli než slova, která říkal. Je mi kvůli hlavnímu představiteli blbé dávat tak nízké hodnocení, uhrál co mohl ale na víc hvězd film doporučit nechci.

Plán 9 (1959)

Dost nefér hodnocení (myslím, že je to jak píše Radek99), ten film je hodně špatný až na zajímavé závěrečné setkání třetího druhu. Určitě bych neřekl, že jeden z nejhorších ale 50 % je zavádějící.