Jógiša X no kenšin (2008)

Detektivní souboj mozgů tu vyznívá příliš samoúčelně. Špatný film to není ale dvouhodinová japonská detektivka, kde jedinou zajímavostí je, že do vyšetřování vstupuje matematická logika dvou jakože géniů je na víc než tři hvězdy málo.

Slepota (2008)

Škoda, že musím dát je 50 %. Miluju postapo filmy a tenhle mohl být skvělý ale nemám rád nelogické chování postav nebo nereálný děj. V tomhle typu filmu to opravdu není žádoucí.

Zmeškaný hovor (2008)

Inspirace v Nezvratném osudu. Další z nekonečné řady stejných hororů typu něco nevysvětlitelného zabíjí mé kamarády dokud nebudu na řadě já. Nepřináší nic nového a je to tedy nuda. To, co má být děsivé je stokrát ohrané a často trapné nebo nesmyslné. Být to šikovně natočené a hlavně napsané, se zajímavými postavami, byl by to film, který byste od tohoto žánru očekávali. Ale tady selhává scénář, charaktery, dialogy a občas logika. 30 % už jsem dlouho nedal ale tohle byla jen ztráta času. Jo, vlastně v tomhle pochválím stopáž :D

Den v Jurjevu (2008)

Exkurze do Ruské bídné, špinavé reality. Původně jsem chtěl trochu zkritizovat délku a že to nemá pointu. Že nemá? Má, jen nám to nedošlo jako uživateli sochoking. Skoro stejně dobré jako pointově podobný český Happy end. A ta délka mi vlastně ani nevadila. Vyšší hodnocení nedám jen proto, že to prostě není můj žánr a je to z podtstaty negativní film. 65 %

Lake Mungo (2008)

V roce 2022 si koupím dobře hodnocenou počítačovou hru. Až doma následně zjistím, že je textová i když kvalitní a dobrá. Takový pocit jsem měl při sledování tohoto filmu.

Po smrti (2008)

Čekal jsem jiný konec. I když on se možná stal, jen už to film neukázal. Ve filmu bylo vše jak má být. Pro vyšší hodnocení bych ale potřeboval víc než vyprávění podivného příběhu. 65 %

Ruiny (2008)

Další horor typu mladé partičce se zvrtne výlet mě zaujal 60% hodnocením. Ale bohužel, pro mě zapadl do dvou hvězd jako většina jeho brášků. Štvaly mě zbytečné, rádoby dramat(urg)ické diskuze o rozhodování nad věcmi, které měly jen jediné možné, správné řešení. Na druhém místě zbytečné potoky krve. A třetí i když možná nejdůležitější - nevysvětlená záhada kolem... no té věci, abych nespoileroval. Vysvětluju si to klasicky tím, že se to tvůrcům nechtělo vymýšlet. Přikoupit kýbl kečupu je přece snadnější. No jak myslíte, pro mě je to tím totiž o 20 % horší než aktuální hodnocení.

Smrt čeká všude (2008)

Popis filmu dobře a pravdivě nastíní film ale vlastně si přitom vymýšlí. Konečně americký bojový film z Iráku bez amerikánskýho patetismu a pruoho-hvězdné vlajky vlající při dojemné hudbě. Takových filmů už bylo dost a málokdo to žere. Tenhle vůbec neřeší politiku, dokonce ani smysl misí ale jen se snaží vykreslit situace, kteří se těm lidem v uniformách možná vážně můžou stát a které byste asi nevymysleli. A dělá to dobře. Dobře vykreslené postavy, aby ne když s nimi strávíté dvě hodiny v krizových situacích. Většinou i kvalitně zahrané, hudby jsem si nevšiml, takže byla asi dobrá ale hlavně - kopec akcí plných napětí. 70 %. Protože přece jen tu chybí to něco navíc.

Oni (2008)

Tento subžánr, myslím, že má i název, něco jako home invaders, se obvykle vyznačuje vysoce nepravděpodobnými a přehnanými schopnostmi útočníků, občasným hloupým chováním kladných postav (zde byl výstavní kousek: "sedím na verandě jako za sluného odpoledne a i když vím, že útočníci neustále obchází kolem, mám hlavu dlouho složenou mezi kolena abych se nemohla všimnout, že se jeden z útočníků blíží"), dále napětím, sympatizací s jednou stranou, obvykle s obránci, skoro žádným dějem a hloupými lekačkami. No a hádejte. Tenhle kousek se ničím nelišil. Napětí bylo tedy to jediné, co by se z výčtu této další kopie dalo považovat za kladnou vlastnost. A to, že nějaký borec z počátku prohlásil děj za pravdivý je mi buřt. Film byl totiž jen další z mých špatných výběrů a to zřejmě jen proto, že jsem špatně pochopil obsah od nějakého TV Nova. Něco mi to jméno říká... 35 %

Pontypool (2008)

Prvních dvacet minut mi herci lezli pěkně krkem, doslova blábolení o ničem. A i když se tohle do konce filmu nezměnilo, tak se pak začalo alespoň něco dít. Díky originalitě nakonec shlédnutí nelituju a dokonce bych film i doporučil. Podle hodnocení to toiž vypadá, že ostatním herci nevadili.