Minority Report (2002)

Můj původní komentář zněl asi ve smyslu, že je to sci-fi se zajímavou myšlenkou a několika dobrými nápady, jež kazí pár chyb a konec uhnětený z komerčního bahna. To byl ovšem první dojem, který film vyvolal i u většiny diváků. Zápletka se tváří vysoce intelektuálně ovšem opak je pravdou. Pokud se nad filmem hlouběji zamyslím, nacházím pouze chyby, nelogičnosti a vyložené hlouposti. Celá slátanina stojí na tom, že pár lidí na drogách předpovídá budoucnost, což si myslím, že je na dobrou sci-fi trapně málo. Jediné co mě na příběhu zaujalo je otázka zda můžeme odsoudit člověka za něco co ještě nespáchal. S odpovědí na ní si však nikdo neláme hlavu. Nicméně u filmu sem se dobře bavil, jelikož všechno zachranuje povedená vizuální stránka, herecké výkony a některé futuristické obrazy. Takže konečné hodnocení asi takto: jako sci-fi Odpad! jako fantasMAGORIE 4 hvězdy.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

One man show Bolka Polívky. Bohuš a spol ovlivnili lingvistiku na Moravě a to hovoří za vše. Jediným slabším místem sou výkony, některých neherců, ovšem na druhou stranu možná ještě víc přispívají k té pravé buranské atmosféře.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Nezapomenutelná hudba, jedinečný Tuco, promyšlený příběh, geniálně vypointovaný závěrečnou patnáctiminutovkou na hřbitově, která tento film řadí do zlatého fondu. Opravdová pochoutka celých 161 minut.. (všem kterým se líbila hudba doporučuji soundtrack PC hry Outlaws z rok 1997, kde jsou variace s podobným základem rozvedeny k dokonalosti a značným délkám!)

Riziko (2000)

Riziko zřejmě plně ocení jen diváci znalí tématu. Myslím, že ti z vás, kteří měli možnost někdy nakouknout do nějaké podobné společnosti budou nadšeni. Setkáme se zde s naprosto věrným obrazem manipulačních praktik zločineckých MLM společností, kterých u nás není málo. Věrně zachycuje profily jednotlivých článků těchto obludných spolků. Herecké výkony hodnotím na výbornou. Bravo tohle není thriller, ale spíš dokument.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Pro mě zklamání. O nějakém příběhu se snad nedá ani mluvit, je to spíš sled absurdních scének, které sem tam pobaví, ale vyloudí spíš lehké pousmání než salvy smíchu. Většina gagů je založena na vizuálním, nutno říct že celkem zdařilém základě. Pokud čekáte vtipné dialogy ala červený trpaslík rozhodně se nedočkáte. Některé věci jsou zde nedovysvětlené a na mě až moc šílené a střeštěné. U kteréhokoliv dílu červeného trpaslíka se pobavíte mnohem líp, než u téhle slátaniny.

Tommy (1975)

Máte rádi The Who? pokud ano není o čem diskutovatdokonalost sama .Pokud ne tak tohle prazvláštní představení pravděpodobně neskousnete. Aby jste pochopili o co tady kráčí jedno zhlídnutí rozhodně nestačí, aspoň mě tedy ne. Opomeneme-li fantastickou rockovou symfonii, vlastní příběh není zrovna nejsrozumitelnější, spoustu alegorií a symbolů, kterými se toto dílo jen hemží pochopí asi málo kdo. Celkově by se dal děj shrnout asi takto: Převzato z music serveru: Rocková opera Tommy vypráví o hluchém, slepém a němém chlapci, který se navzdory otřesným prožitkům i handicapu stane světovým šampiónem v pinballu (kuličkovém hracím automatu). Tuto "duchovní alegorii" vydala v květnu 1969 skupina The Who, nejhlasitější rocková skupina všech dob, v podobě dvojalba. Autorem pod kůži se zadírajícího příběhu o chlapci, který v šoku ze smrti svého otce ztratil smysly a hvězdná popularita jej vynesla až na post celebrovaného mesiáše sekty hráčů pinballu, je jeden z nejmagičtějších kytaristů rockové historie Pete Townshend. Po řadě uchvacujících jevištních provedení se Tommy stal kultovním bestsellerem a vůbec nejúspěšnějším albem The Who. Pro filmovou adaptaci Tommyho byl osloven nonkonformní režisér Ken Russell, jenž tuto operu označoval za "největší uměleckou práci vyprodukovanou ve 20. století". Russellův snímek zůstává celkem věrný původnímu námětu, přestože režisér s adaptovanou látkou pracoval poměrně volně a učinil v ní i podstatné změny. Pro film bylo navíc dokomponováno několik sladeb a pořadí písniček bylo pozměněno s ohledem na logickou návaznost vyprávění. Vinou režisérova efektního přístupu k adaptaci je částečně narušeno klíčové poselství příběhu: úvaha o absurditě pop-kultury a bezduchém oslavování jejích hvězd a katastrofálních následcích jejich "vůdcovství". Russell pro vyprávění zvolil volně zřetězené pásmo dráždivých, místy poněkud perverzně naturalistických epizod, které hýří pouťově-automatovými barvami. Některé kritiky a recenze dokonce režiséra obviňovaly, že filosofii Townshendova podobenství rozmělnil do podoby cirkusové atrakce. Uhrančivá vizuální stylizace opery totiž využívá estetiky rychlých střihů, triků, zkratky a tehdy neobvyklých výrazových prostředků hudebního videoklipu. Klíčovým symbolem celého snímku je kruhové zrcadlo. Hudebním vrcholem opery je Tommyho osvobozující árie I°m Free a závěrečný majestátně vypjatý hymnus Listening To You. Navzdory některým výhradám je Tommy místy oslňujícím, energií překypujícím dílem, při jehož sledování i diváci ztrácejí řeč a sluch a přechází jim zrak.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Kubrick chtěl změnit tradiční pojetí filmu a poskytnout divákovi novou zkušenost, jak sám řekl částečně se mu to povedlo jen v tomto snímku. Vždy po jeho shlédnutí mám trochu pocit, jako bych se také vydal na pout k Jupiteru spolu s Frank Poolem a David Bowmanem. Vesmírná odysea není podívaná na jakou jsme zvyklí, není možné pasivně čekat, že nám někdo naservíruje příběh někoho, nebo něčeho s daným začátkem a koncem. Jedná se spíš o téma k filozofické úvaze doplněné o překrásné ilustrační výjevy audiovizuálního charakteru. Zřejmě proto odchází mnoho diváků unuděných k smrti. 139 minut dlouhý výsek něčeho nekonečného v čase i prostoru, něčeho nekonečně tajemného, nepředstavitelného, náhánějícího strach a úctu zároven, něčeho co asi nikdy plně nepochopíme...

Excalibur (1981)

Ač se to možná na první pohled nezdá, Excalibur není jen o nablýskaných zbrojích, magii a rytířských bitvách. Pozorný divák najde spoustu hlubokých poselství... Mimořádně vyvedená záležitost po všech stránkách.

Bezstarostná jízda (1969)

Volnost, příroda, Steppenwolf a spol. spojení bublavých kytarových rifů a pohodové jízdy na mašině nekonečnými prériemi prostě žeru...lepší klip k Born to be wild si nedovedu představit... Ta píseň a film jedno jsou. Hned bych se ke klukům přidal...

Vetřelec (1979)

Velice kvalitní film, na kterém zanechal čas jen droboulinké oděrky