Bílý lotos - Série 2 (2022) (série)

Osobitý scenárista a režisér Mike White nám s ročním odstupem naservíroval další kaleidoskop zážitků z nadnárodního hotelového resortu Bílý lotos. Po exotické Havaji přijíždíme se skupinkou nových rekreantů na turnus do luxusního letoviska na Sicílii. Už úvodní titulky a hudba nás vtáhnou do očekávání věcí budoucích. Z první série si pamatujeme pouze psychicky labilní miliardářku v doprovodu nyní již manžela. Historická a smyslná Itálie je okouzlující. Sledujeme párová a rodinná pnutí a kolize, osobní radovánky či traumata vybraných hostů i personálu. Přibylo erotiky i temných proudů. Špičkový děj, špičkové provedení. Za mně herecky nejlepší Tom Hollander.

Vraždy v Brokenwoodu - Série 8 (2022) (série)

Starý dobrý Brokenwood je zpátky osmou řadou a v plné parádě. Vítejte, už se mi stýskalo. Naši známí lehce zestárli, ale scénáře jsou pořád stejně nápadité.

O zpívajícím stromku (2016) (TV film)

Scénáře a "humor" německých pohádek mě nepřestávají udivovat.

Dívky s posláním (2018) (seriál)

Hodnocení sedmileté vnučky, korigované babiččiným střízlivým pohledem.

Wednesday (2022) (seriál)

Kouzelné dílko z kuchyně Tima Burtona a spol. Trochu připomíná směs Ospalé díry a Stmívání z prostředí Bradavic, ale je to originální horůrek, napínavý, sarkastický a hlavně addamsovský. Včelaři drží při sobě.

Česká detektivka (2022) (seriál)

Se zájmem jsem sledovala tento dokumentární seriál s očekáváním, co mi přinese nového. Pravda, české autory dobrých detektivek aby čtenář s lupou hledal a co už za něco stálo, objevilo se časem i na obrazovkách nebo na plátně. Ale přeci jenom. Našla jsem mně neznámého detektiva z lidu Otu Finka a hodlám přečíst celou 22 dílnou sérii. Právě mám ve čtečce 4. knihu a nesmírně se bavím jazykem pana Velinského. I poslední epizoda ze současnosti rozšířila moje obzory o některé méně známé autory, ke kterým si najdu cestu. A to snad byl účel vzniku celého didaktického díla. Díky autorům i průvodci, který to tak vehementně komentoval.

Il Boemo (2022)

Oceňuji snahu o věrné přiblížení historické doby = výpravu, kostýmy, hudbu. Samotný příběh dnes pozapomenutého hudebníka je přes všechno úsilí scénáristy a režiséra v jedné osobě dost plochý a laciný. Jako by si on i hlavní herec ukousli příliš velké sousto.