C.B. Strike - Neklidná krev (2022) (série)

Tento příběh si stoprocentně zasloužil delší stopáž. Směstnat skvělou literární předlohu, takřka tisícistránkový opus, do čtyř hodin, se muselo odrazit na výsledku. Mišmaš postav a motivů, náznaky a rychlé střihy, vyšetřování přeskakovalo sem tam a nešlo do hloubky, o vztazích a osobních linkách nemluvě. Ale jo, pořád jsou dobří.

Dobré ráno, Brno! (2023) (seriál)

V letošní předjarní absenci původní české tvorby působí Dobré ráno, Brno jako týdně dávkovaný detox.  Zbavil mě chmur. Pobavil, místy šokoval a celkově potěšil ujištěním, že máme autory a herce, kteří umí dělat prču.

Záblesky chladné neděle (2012)

Musím pochválit nikoli námět, ale jeho zpracování. Budoucí děj se dal po určité době vytušit. Zato režie, kamera, lokace, hudba ... to všechno dodává snímku patřičné dramatické napětí.

Láska ve Whitbrooku (2021) (TV film)

Tento druh filmů stačí sledovat 10 minut, aby divák nakoukal hlavní postavy a nahozenou zápletku. Zbytek už si domyslí. Může si to pustit jako zvukovou kulisu u domácích prací nebo klidně vypnout. Pro změnu chyběly vánoční rekvizity.

Pod sněhem (2022) (divadelní záznam)

Knižní předlohu Petry Soukupové jsem měla příležitost napřed číst. Poutavý a poučný náhled na mužský a ženský svět. Rovněž tak na vztah dcer k otci a k matce. Herecky mě zaujala Daniela Šišková.

Zátopek (2021)

Hluboká poklona Václavu Neužilovi a díky všem. Neděkuje jen klokan.

Rána z milosti (2005) (TV film)

Díky Josefu Klímovi si můžeme připomínat éru raného devadesátkového kapitalismu v jeho syrové podobě. Poměrně didaktický příběh je dobře obsazený a dobře natočený. Vynikající výkon Vladimíra Dlouhého.

Hon na pačlověky (2016)

Jsem ráda, že jsem tento film objevila. Opět moje krevní skupina. Drsně jemné povídání o třináctiletém maorském cvalíkovi, který hledá svou rodinu a své místo ve světě v novozélandské buši. Má spád a osobitý humor.

Matilda Roalda Dahla: Muzikál (2022)

Tenhle film jsem pustila vnučce a už jsem neměla šanci jít vařit oběd. Kdybych mohla, dám sedm hvězdiček. Za naprosto šílenou Emmu Thompson v roli ředitelky Kruťákové, za geniální Matildu, za fantastický příběh Roalda Dahla, za všechny děti z Drtičovy školy, jejich nasazení, energii a skvělé taneční provedení, za typický britský humor, za pěvecká čísla a v neposlední řadě za poselství všem dospělým.