Až na Severní pól (2015)

Skvělá zábava pro malé dobrodruhy. Exkurs do nepříliš známé carské historie, poutavý příběh o statečnosti. Výborná animace.

Čertí brko (2018)

Viděla jsem při premiéře v kině s předškolními vnoučaty, nyní opakovaně ve vánočním programu ČT. Už napoprvé mě zaujalo, že pohádka oslovila publikum napříč generacemi. Děti se zaujetím sledovaly a bavily se stejným humorem jako dospělí. Film zraje jako víno, nezapřel rukopis svého autora. Potěšení z hereckých výkonů.

Doma pečené Vánoce (2018) (TV film)

Další z amerických rádoby vánočních romancí, která propaguje návrat z metropole do rodného hnízda. Víc než vztahy řeší podnikatelské záměry jednotlivých protagonistů. Přemírou dialogů připomíná spíš sitcom.

Tajemství Vánoc (2016) (TV film)

Na můj vkus dost sladkobolné a přeplácané symbolikou Vánoc.

Přestupný rok (2010)

Letošek je taky přestupný rok a tak jsem nějak ze zvědavosti sedla k této romantice. Netušila jsem, že už má na bedrech téměř 10 let, znala jsem jenom Amy Adams. A ejhle, jaký to byl dobrý film. Dalo se předvídat, kam to všechno směřuje, ale to kolem, tj. peripetie příběhu na cestě od pobřeží do Dublinu a spousta vtipných momentů, tomu dodávaly šťávu.

Ples s princeznou (2019) (TV film)

Patřím k těm, kteří se na přelomu roku odmítají dívat na okoukané pohádky a místo toho hledají v televizním programu nové filmy z kategorie "vánoční romance".Tenhle navíc patří do v USA oblíbené podkategorie "malé evropské království". Film splnil moje očekávání pro chvíle oddechu. Oproti jiným podobným musím vyzvednout sympatickou a pohlednou ústřední dvojici, krásné přírodní scenérie a vkusnou vánoční výzdobu.