Vyšší princip (1960)

Hutná atmosféra korunovaná skvělými hereckými výkony. Závěrečná scéna je perfektní gradací a vyvrcholením celého filmu. Autor předlohy, Drda, musí být spokojen.

Tři dny ke svobodě (2010)

Skvěle dávkované a jsem ráda za závěr, kde jsem zjistila, jak to tedy bylo. Čas před obrazovkou mi uplynul, ani nevím jak. Jsem ráda, že díky promyšlenému scénáři divák netušil, jak moc má celou akci John promyšlenou.

Kostka na čas (2020)

Nechápu, fascinuje mě rychlost skládání, skládání jednou rukou? Wow! Přátelství nad rivalitu. Adekvátní stopáž, svižné tempo.

Johnny (2022)

Velmi silný příběh, navíc o skutečném člověku (slyšela jsem o něm poprvé). Mám slabost pro lidi, pro něž je jejich práce povoláním.

Život (2017)

Tak sice to těží ze všech filmů v žánru, co jste mohli vidět. Ale když se tím necháte jen unášet, tak vám ten společně strávený čas uteče a ani nevíte jak. Závěr potěšil.

Jan Žižka (2022)

Čistě teoreticky má Žižka vše, co by se dalo očekávat (tedy pokud nečekáte, že se děj bude odehrávat v době, kdy byl velkým vojevůdcem). Násilí (snad až na jednu scénu) nevyvolávalo pocit, že je zde na efekt. Kamera a herci světoví. Dějově trochu rozkolísané bez jakékoliv historické souvislosti se budete trochu ztrácet, ale historie je tu celkem nedůležitá. Problém je, že jsem se nedokázala ztotožnit s žádnou postavou ani s ní soucítit. Inspirace jiným díly (Statečné srdce, třeba) je tu znát. Bohužel to není snímek, který bych zkrátka potřebovala vidět vícekrát...

Avatar: The Way of Water (2022)

The way of water je obrazově působivý, především po přesunu na vodu. Po prvním Avataru ale už víme co čekat, a tak chybí ten WOW efekt. Bohužel mi příběh přišel plošší než jednička, mluví se zde hodně o rodině, ale nestihla jsem si vyloženě oblíbit žádnou z postav (snad jen tu velkou rybu). Trochu se bojím, co chce dát Cameron do dalších dílů - resp. bude podmanivý vizuál stačit k úspěchu, když uvidíme potřetí totéž, jen (možná) v jiném prostředí? Na druhou stranu, na Avatara se chodí hlavně kvůli vizuálu a v tomto směru jsem byla spokojená.

BANGER. (2022)

V závěru mi na mysli vytanul film Kids, který jsem viděla hodně hodně dávno, ale ten jeho závěr si budu možná pamatovat navždy. Rychle se střídající obrazy Bangeru jistě nebudou svědčit epileptikům. Celý snímek je značně znepokojivý, člověku je místy až fyzicky nevolno. Závěr pro mě ale nebylo tolik překvapivý jak mohl být. Mezi domácími filmovými snímky však rozhodně Banger vynikne.

Absťák (2021) (seriál)

5* googlím tu teď k tomu články a nestačím zírat... Všechny linky příběhu se mi líbily. LGBT mi nevadilo, naopak si myslím, že v rámci děje to mělo to správné místo - pozor možný spoiler: když zjistíte, že má vaše dítě tak závažný problém jako tady, najednou zjistíte, že to jediné co byste pro něj chtěli je aby bylo šťastné a je jedno jestli s mužem nebo ženou a zda u toho bude mít stejnou víru jako vy nebo ne. A asi to žádné nové zjištění, ale sedělo mi to tu. Konec Spoileru Ps: Lékařů pro něž to není jen povolání, ale dělají to i srdcem pár znám a velmi si jich vážím. Jeden je i v jedné z hlavních postav tohoto příběhu včetně jeho velkého omylu (za který bohužel tak zcela nemohl). Děsivé... Skvěle zahrané i zrežírované Ps: A všechen ten patchwork který se tam objevuje jsem nemohla přehlédnout.

Nikdo (2021)

Má to skoro vše, co od podobného snímku čekáte:-))