Neviditelný (2020)

První polovina hodně dobrá, tajemná, strašidelná a přotom vlastně stačila v němterých momentech absence zvuku. Druhá půlka místy mnohem méně uvěřitelná, ,závěr očekávatelný, ale kdyby byl jiný, tak by mě asi naštvali. Možné spoilery: nemělo by to fungovat tak, že neviditelného v dešti voda obtéká a stává se tak částečně viditelný? Násilné scény mi přišly příliš akční, trochu robotické a vypadaly jako by bojival nějaký superhrdina (kolik z nás zvládne odhazovat druhého na dva metry daleko a tak?)? Elizabeth Moss mám ráda hlavně ze Šílenců z Manhattanu, nicméně mi nepřijde jako fame fatale (ale jsem jen ženská, muži mají asi jiný vkus). Ale mírně vyšinité ženy zvládá (Stíny nad jezerem, Příběh služebnice a nyní toto).

MR 73 (2008)

Slušná deprese.

Le Jeu (2018)

Předlohu neznám. Asi jsem čekala legraci a překvapilo mě spíše drama.

Repríza (2006)

Neotřelé, vnitřně trochu znepokojivé jako mládí hlavních postav. Potěšily některé narážky, třeba ta na Joy Division.

Jiná liga (2020)

Příjemné, lehký humpr. Není to ždímačka. A ta podivnost hlavní rdinky z úvodu naštěstí trochu vyšumí.

Stříbrné brusle (2020)

První polovina mě vůbec nebavila. Co bych vyzdvihla je atraktivní prostředí Petrohradu a moc hezké kostýmy.

Láska na kari (2014)

Něco tak pozotovně laděného jsem dlouho neviděla. Jediné co mě mrzí je, že jsem nemohla ta jídla ochutnat:-)

Nádherná Zelená (1996)

Trochu úlet, možná bez významné nosné linky děje, ale to mi nevadilo. Důraz na ekologii nadčasový, proto má film co říci i dnes.

Podezření (2022) (seriál)

V rámci domácí tvorby jasný nadprůměr. Kéž se u nás v tomhle stylu točí více. Výborná Melíšková.

Nevina (2021) (seriál)

Strašně moc jsem se bála posledního dílu, protože tu bylo pár náznaků, že to Španělé podělají. Naštěstí se tak nestalo. Nejlepší byly ovšem první díly, pro svou ponurost. Vše bylo správně zamotané, líbilo se mi, že nezůstalo asi nic, na co bychom nezískali odpověď.