Thelma a Louise (1991)

Tímhle filmem jsem nasáklý natolik, že bych hvězdičky rozhazoval všemi směry jako Večerníček. Ten pocit naprosté volnosti, svobody a znovunabyté chuti do života, jaký T&L na cestě zažívají, na mě dýchne při každé repríze (a že jich už bylo) a nehledě na konec, který se může zdát poněkud nešťastným, ale jiný být prostě nemohl, vždy sleduju závěrečné titulky v uvolněné a povznesené náladě. Casting je od A do Z perfektní v čele se Susan a Geenou, které se pro mě staly živoucími legendami, jejich zelený fešák '66 Thunderbird jako by spolu s nimi hrál další hlavní roli a díky skvělému oscarovému oku Adriana Biddla je to dechberoucí zážitek sledovat, jak se prohání americkou pouští. Celkovou atmosféru doplňuje nádherný podmanivý kytarový soundtrack Hanse Zimmera, kterým u mě jednoznačně zaskóroval .. (království za CD!!).

Svůdná krása (1996)

Z nějakého důvodu řadím tenhle snímeček mezi své nejmilejší. Je to jeden z těch bezdějových filmů, kterým stačí jen atmosféra, aby divákovi učarovaly. U Stealing beauty mám téměř pocit, jako bych seděl na zahradě na vyřezávané lavičce, bosýma nohama čechral trávník a spolu s Jeanem Maraisem z povzdálí pozoroval ty malé bezvýznamné příběhy všech obyvatel onoho toskánského sídla.. prostě pohoda, jazz. Na příjemně namíchaném soundtracku zazní mj Portishead, Hoover, Hole .. a také časem ověřené goldies Niny Simone, Billy Holiday či Stevieho Wondera.