T.M.A. (2009)

Herzovskou atmosféru T.M.Ě. nelze upřít, jen se mi zdá zbytečně vyplýtvaná na v celku nudném příběhu, kde se proplétá několik nesourodých dějových linek, z nichž ta ústřední, ''Moje praštěná ségra (nebo kdo)'', se hodí spíš do strašidelného filmu pro mládež. Pro fanoušky SAW a podobných je tu jako bonus vlepená jediná krvavá scéna, která za to krátké nadzvednutí žaludku nestojí a neškodilo by ji z filmu .. amputovat. Středem celého snímku, a zároveň jeho nejpůsobivějším aspektem, je samotný dům, který každým čtverečním metrem vzbuzuje úzkost a mrazení v zádech. Hitchcock by si mnul ruce .. ale pravděpodobně by jej využil lépe.

Harold a Maude (1971)

Každý Emo by si měl najít svou Maude :-D

Dexter (2006) (seriál)

Vždy se celkem snadno dokážu ztotožnit s hrdiny, kteří se často cítí sami uprostřed davu. S chladnokrevnými vrahy už, pravda, méně .. ovšem charizmatického Dextera si prostě nelze neoblíbit. Těžko odhadnout, kdy se v něm skutečně rodí náznak ryzích emocí a kdy jen zkušeně klame tělem, zdali je až po uši v průšvihu nebo je-li za jeho jedndáním precizní vypočítavost. Zkrátka hrdina plný otazníků a rozporů, který mě po celých pět sezón nepřestal bavit a momentálně úspěšně baví už šestou. Hammer time! .. no a sedmá taky začíná hustě!

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Jako zarytý x-fil pod 4* zkrátka jít nemůžu, žáno. Coby zarytý x-fil jsem se na 'I want to believe' nadšeně těšil a z kina odešel naprosto uspokojen. Jako zarytý x-fil si uvědomuju, jak moc byla tahle delší výpravná epizoda vyrobena pro zaryté x-fily, ačkoli Carter od začátku tvrdil opak.. a je mi to upřímně fuk. Má x-filie je na čas ukojena a ostatní ať si myslí co chtějí ;)

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Přiznám se, že jsem čekal něco ve stylu Sleepy Hollow, kde se divák příjemně bál a sekání hlav se mírně pousmál. Burton mě však vyvedl z omylu, když rozehrál svůj Londýnský masakr naleštěnou břitvou a Sweenyho první oběť naposledy bezmocně zalapala po dechu. Už dlouho mi v kině tak nebušilo srdce a nesvíralo se hrdlo, jako při krvavém a obzvláště dobře vypečeném finále.

Sněhový dort (2006)

I přes krásně napsaný příběh, film bezpochyby stojí na hereckých výkonech všech zúčastněných. Stěžejní je intro Emily Hampshire, bez kterého by zbytek filmu neměl ani zdaleka takovou sílu a kouzlo. Sigourney a Alan Rickman byli vlastně prvotní důvod, proč jsem se o Snow cake vůbec začal zájímat a skutečně nezklamali .. je to jejich koncert. Carrie-Anne Moss se konečně zbavila chladné image Trinity a moc jí to sluší. Na soundtracku mimo jiné potěšili Stereophonics.

Žena v ringu (1979)

Moc milá komedie, která patří už léta mezi mé oblíbené. Bebs, kromě toho, že jí to zpívá, je navíc prvotřídní komediant. "Boxér?? Nemám něco, co nejí?"

Vetřelec vs. Predátor (2004)

AvP, aneb kterak pro hrst dolarů nasucho vydřít dvě kultovní licencovaná monstra. Kdyby byl Anderson opravdu takovým fanouškem obou sérií, jak tvrdí, nechal by je být. Po vizuální stránce povedené - triky jsou kvalitní, příšery vypadají, jak mají a má to spád. Nic lepšího se z tak zoufalého scénáře natočit nedalo.

Vetřelci (1986)

Napínavá dechberoucí akční řežba, dokazující, že Cameron není jen génius ve tvorbě svých vlastních světů, ale brilantně si dokáže osvojit i svět daný. Každý aspekt filmu .. design scény, monster a rekvizit, vizuální efekty, hudba, obsazení, střih a gradace příběhu .. všechno je v ALIENS dokonale vychytané. Pro mě zkrátka neopakovatelné sci-fi veledílo. Jelikož kotoučovou projekci v kině těžko někdy zažiju, nedávné shlédnutí Director's cutu v remasterovaném full HD mi bylo malým osobním svátkem.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Vetřelčí série je jaká je především díky vizionářským režisérům a přiklepnout Vzkříšení právě Jeunetovi byla výborná volba. Vizuálně je to opět o něčem jiném a vcelku to i funguje. Bohužel finální scénář není z nejnápaditějších a design toho slizkého "motýlka" na konci se taky příliš nevydařil .. trochu se mi zvedal žaludek. Jinak jsem spokojen .. Siggy to i na stará kolena moc sluší a obsazení celkově je výborné .. Brad Dourif prostě ve Vetřelci nesměl chybět.