6thSun

Petr Štěpnička

Svatý Kryštof a Nevis

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 22.3.2017  15:26

Pořád nadávám, že jsou filmy (dokumenty...) zbytečně dlouhý, a když už mě jednou něco pořádně chytne, tak to zase skončí moc brzo, navíc jakoby nedořečeně, v půli. Nicméně autorka zaslouží absolutorium, přestože mé důvody jsou zřejmě více osobní, nežli objektivní.

• 21.3.2017  15:29

Budování atmosféry funguje, souběh několika linek mi nijak nevadí, škoda jen logických nesmyslů, nejbrutálněji vyskakujících kolem dua Dvořák - Švehlík.

• 19.3.2017  20:51

Ani příjemný průnik nadsázky nedokáže vykrýt nesmysly, mezi nimiž vyčnívá okamžité adaptování dvojice cestovatelů časem z roku 1893 do současnosti, které jen tak něco nerozhodí, takže jeden z nich začne být už asi během dvou hodin plně kompatibilní s logistikou nakupování, life-stylingu i mobilní technologií, druhý si dokonce stihne nabrnknout holku. Zdá se, že rozhodovací síto posuzovacích televizních činitelů je dnes natolik řídké, že jím projde opravdu téměř všechno.

• 17.3.2017  15:38
    Brimstone (2016)

Nikoli špatné, nicméně když jsem po (pocitově) třech hodinách sledování zjistil, že mám za sebou teprve polovinu, bylo jasné, že tohle je nad moje síly.

• 13.3.2017  18:26
    Noční stolek (TV film) (1976)

Pokud náhodou někdo zmírá touhou vidět Marii Rosůlkovou, jak jde asi padesátkrát po schodech nahoru a dolů, přijde si zde na své.

• 12.3.2017  20:32

Co se v I. díle jevilo rozpačitě, v dalších třech nakynulo v nápaditou podívanou s haldou vtipných hlášek. Jen houšť!

• 11.3.2017  09:00
    Kleofášek (TV film) (1974)

"Bylo, nebylo, žil jednou dědeček s babičkou. Děti neměli, a ještě ke všemu se začala babka na stará kolena hádat..."

• 9.3.2017  19:42

Na začátku je pár dobrejch fórů, ale nejpozději od půlky už je to jenom vopruz.

• 6.3.2017  18:22
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

Když už se najde schopná moderátorka, všechno pohřbí ostudný kalkul s vítězným filmem. Současní Lvi jsou pouhá fraška, kterou nemá cenu sledovat.

• 27.2.2017  17:28

Film, který dává hluboký smysl pirátskému stahování, protože koukat na někoho, jak si užívá placenou dovolenou a podle nálady pouští kameru, aby se jako neřeklo, to je pakárna i zadarmo.

• 19.2.2017  12:14

Jediný díl bez Nárožného a na jeho kvalitě je to sakra znát, přestože leccos zachraňuje Olda Navrátilů.

• 18.2.2017  15:54

Začátek je slibnej, až na úvodní písničku a Langmajera v pořád stejný roli. Pak už to slibný není.

• 16.2.2017  21:18

Z toho milého starého pána, který byl tak příjemný v silvestrovských show 70. let či nedávno u Krause, kde mimochodem doporučil žrát vlašské ořechy, a tak je od té doby žeru, mám najednou trochu strach.

• 16.2.2017  14:09

Prvky přeslazené telenovely začínají být alarmující, navíc ta předem dlouho jasná prvomájová "náhoda", to fakt nejde brát vážně.

• 15.2.2017  19:55

Dvě hvězdy za občasný nostalgický závan připomínající skvělou jedničku a za Thorntona, kterej ten nihilismus v sobě pořád má, což ale nic nemění na tom, že jde o naprosto zbytečnej sequel.

• 13.2.2017  18:01
    Dlouhá bílá nit (TV film) (1970)

Vrcholný dozvuk Nové vlny bez alegorické zátěže, se syrově neúprosnou sondou na dřeň lidských vztahů, do samého jadřince touhy po lásce, která, alespoň na malou chvíli, pomůže překlenout propast osamění.

• 12.2.2017  19:53

Maximálně etická problematika, jakou je eutanazie, je zde nastíněna tak ledabyle, že nelegální asistující dvojice jsou debilové, kteří si nedokáží pohlídat nejzákladnější věci, jako je účinnost podávané látky (takže musí hned prvního nebožáka dodělat vlastoručním udušením), nebo její uschování, aby se k lékům třeba nedostaly děti, které samozřejmě nenapadne nic lepšího, než učinit okamžitou ochutnávku. Tohle by neprošlo ani v komedii, jenže tady má jít o víceméně vážně pojaté drama, takže jsem buď něco nepochopil, nebo jde opravdu o jednu z největších zhůvěřilostí seriálových novinek. A že jich je.

• 12.2.2017  14:40

Základní suroviny pro kvalitní seriálový kvásek jsou víceméně stále přítomny, pořád to ale z nějakýho důvodu ne a ne vykynout v adekvátně nadýchaný a hlavně chutný finální produkt.

• 12.2.2017  10:28

Další z hororů se slůvkem Don´t, pomalu se nám ony příkazy začínají vyčerpávat, takže se možná brzy dočkáme názvů jako Don´t fart, kdy bude psychomaniak krmit oběti fazolovým pyré. Nicméně i zde platí, že by celé záležitosti slušela krátkometrážní stopáž, už za půlkou to začne být víceméně o ničem.

• 9.2.2017  11:09
    Nádraží (TV seriál) (2017)

Bejt všechny postavy vtipný a herecky neodolatelný jako ty Sokolovy, byla by to pětka jako vyšitá. Místo toho mám trauma z některých velmi trapných scének a potřeboval bych dostat neschopenku.

• 8.2.2017  19:14
    7 pádů Honzy Dědka (TV pořad) (2012)

Přínos tohoto pořadu vidím v tom, že tvůrci dokáží sem tam přilákat zajímavého hosta, kterého je radost poslouchat. Jinak je ovšem jasné, že talk-show může moderovat jenom málokdo, přičemž Dědek patří mezi většinu.

• 6.2.2017  18:56

Pořád čekám, kdy přijde Trojanův Béďa, aby už jako nastala legrace, a von nejde a nejde. Navíc tam všichni mluvěj s takovým tím stylizovaně podbízivým dobráctvím, jako by hráli ve štědrovečerní pohádce. Prostě pakárna.

• 5.2.2017  21:51
    Pasažéři (2016)

(možný SPOILER) Sci-fi pohádka, která mně náramně sedla. Jinak je jasný, že by spolu nežili šťastně až do smrti, ale během roku, maximálně dvou, dostali ponorkovou (tedy vesmírně loďovou) nemoc a nastala by - jak tady někdo vtipně zmínil - čistokrevná Válka Roseových.

• 5.2.2017  18:16
    Spojenci (2016)

55. minuta. Přesně to je čas, kdy se začne něco zajímavého dít. Ovšem pouze za předpokladu, že o tom dopředu nic moc nevíte, což je zrovna u tohoto filmu v podstatě nereálný předpoklad.

• 5.2.2017  09:10

Hvězda navíc za Svobodovu hudbu v první povídce, jinak je to asi tak kvalitní, jako Lauferovo herectví.

• 4.2.2017  11:29

Horor se skvělou úvodní čtvrtinou, kdy se pořád něco děje, a to tak nadupaným způsobem, že kdyby mi v tu chvíli někdo zabouchal na dveře (nedejbože dvakrát!), tak svoje spodní prádlo už nikdy nedoperu. Závěrečná půlhodina ale začne být nepěkně rozvleklá a nic moc nezachrání ani nečekaná finální pointa.

• 3.2.2017  21:16
    Mlčení (2016)

Pocity z tohoto filmu je nejlépe vyjádřit mlčením...

• 29.1.2017  21:03

"Fuck the rules, do you know what I mean?"

• 28.1.2017  19:11
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

Víte, proč je hovno hnědé? Je to kvůli žluči. Ta je sice tmavě žlutá až žlutozelená, ale obsahuje bilirubin, což je takový ‚odpad', který vzniká ze starých, pro tělo jich nepoužitelných červených krvinek. Ve střevě ho rozkládají bakterie na dvě části – jedna bezbarvá se vstřebá do krve a vyloučí se močí, druhá se oxiduje na různě barevné sloučeniny, nejčastěji právě v odstínu hnědé, a odchází ven z těla s výkaly. A pointa? Žádná, snad jen, že mi povídání o hovně přijde zábavnější, než Četníci z Luhačovic, ve kterých se Donutil s Jaškówem tváří tak, jako že je hraní hodně bolí a není se co divit, když jsou tak blbí, že je musí na banální stopu přivézt matka jednoho z nich. A komentovat Zedníčkův pseudo-akcent nebudu, to by bylo jako babrání se v hovnech.

• 25.1.2017  21:00
    Trápení (1961)

Já nechci bejt jako nějak moc lacinej, ale název tohoto filmu přibližně přesně vystihuje můj divácký "zážitek".

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54