6thSun

Petr Štěpnička

Svatý Kryštof a Nevis

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 21.4.2017  20:39

Sportovní hantýrkou řečeno, druhý díl potvrdil úspěšné zaskórování prvního (včetně prezentace jedné z nejlepších úvodních znělek poslední doby), nezbývá než doufat, že tento Dobrý Boj bude pokračovat ve vítězném tažení zábavy proti nudě.

• 21.4.2017  19:15

"Lidé, u kterých jsem celým srdcem věřila, že jsou vinni, se posléze ukázalo, že nejsou. A lidé,u kterých jsem myslela, že jsou svatí, tak nebyli. Proto se nesmíš spoléhat na svůj instinkt. Čekáš, posloucháš a pozoruješ. Časem se každý projeví." Velmi slibný první díl s dokonalou Christine Baranski.

• 21.4.2017  11:49

Netuším, jak se Deborah Lipstadtová chovala ve skutečnosti, ale pochybuji, že by to bylo na hystericko-přeemotivované úrovni, jakou předvádí Rachel Weisz.Takovým jednáním jakoby odkrývala, že svým poznatkům vlastně moc nevěří, aniž by ji docházelo, že při posuzování TAKTO zřejmé pravdy není třeba hnout brvou, obhájí se totiž úplně v pohodě sama, nehledě na omezenost některých jedinců, potažmo systému, který takové kauze vůbec věnuje pozornost. Jinak na samotném filmu je pozoruhodné, jak se mu nedaří vtáhnout diváka do děje, i když se hlavní aktéři pohybují na kamerou poeticky snímané půdě Osvětimi.

• 20.4.2017  16:21

Už se to hezky rýsuje... Navíc Leoš Noha by měl být Andymu hodně vděčnej, že může toho času vystupovat v kvalitní věci, protože účinkování v trapárně Kriminálka Gottwaldov, která se rovněž právě rozjíždí, si asi za rámeček nedá. Tímhle se to trochu vyrovnává.

• 19.4.2017  21:18
    Modré stíny (TV seriál) (2016)

Na základě zdejšího hodnocení jsem tento seriál dlouho odkládal, abych se po čase pustil do I. dílu a přes WTF úvodní scénu to zase hodil do hlubin mých počítačových složek. Divácká nouze mě k tomu nicméně přivedla zpátky, a po opravdu malinko méně zábavné I. epizodě musím nakonec říci: ještě, že tak! Zejména II. a III. díl ukrývají dialogy v nejlepším Jarchovského stylu, k tomu několik dějových mini-katarzí tak silných, že najednou dávají smysl i podivné úhly kamer. Novotného pohledy nebo řvoucí Melíšková ve mně dlouho zůstanou. Poslední díl byl na moje gusto mírně překombinovaný a zbytečně protahovaný, přesto se jedná o malé zjevení, zejména pokud se české seriálové tvorby týká (té novodobé).

• 19.4.2017  18:48

Dno.

• 19.4.2017  14:24

Novotný dokáže do výrazu narvat na miligram přesně odchycenou dávku zlomyslnosti, nasranosti nebo prostě jenom nenávisti. Zkrátka borec. A jinak to taky není špatný, zvlášť konfrontační dialogy Pechlát - Krobot a Pechlát - Voříšková stojí za to.

• 18.4.2017  12:37

Svině.

• 17.4.2017  14:45

Tento film obsahuje velmi silné nudopudné příznaky, které nepomohla odehnat ani skutečnost, že jsem se na něj díval během prodlouženého víkendu.

• 17.4.2017  11:41
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Neděle večer, víkend končí, člověk je nasranej, že jde za chvíli zase do práce, tak se chce aspoň podívat na teoreticky velmi zajímavý film, aby zapomněl na svoji tísnivou situaci, jenže místo toho dostane tenhle paskvil, kterej nasranost prohloubí do tý míry, že pak už nepřichází ani ten osvobozující spánek.

• 12.4.2017  15:17
    FC Roma (2016)

Dokument s několika dramaturgickými faily, nedozvíme se, co klub udělal v minulosti, že s ním nikdo nechce hrát, scénka v baru nenajde vyústění, záběry ze zápasů jsou snímány velmi omezeně, závěr vyšumí do angažovaného ztracena. A přesto je nutné nadprůměrným hodnocením ocenit námět, se kterým přišla producentka Pavla Janoušková Kubečková, a hlavně dvojici hlavních aktérů, jejich přirozenost automaticky generuje zábavné situace (mnohdy je to Okresní přebor hadr) a zároveň dokáže naťuknout nejedno ožehavé téma.

• 8.4.2017  20:19
    Legendy kriminalistiky (TV seriál) (2017)

Zemanovská Studna in real!

• 5.4.2017  14:31
    Kufr plný nadějí (TV film) (1977)

Jako celek těžko přežitelné, v některých jednotlivostech ovšem velmi vtipné, a to nečekaným dada způsobem, u kterýho jsem si nebyl jistej, jestli náhodou celej štáb nefrčel na nějakým tripu. Ale to by asi nepřipustil Josef Kemr, jenž je skvělej v úplně každý scéně a mimochodem používá hláškovací dikci jako později Schmitzer v Černých baronech. Že by čórka?

• 4.4.2017  19:20

"You´re a serious fucking idiot, Morty! You basically killed us all! You´re the worst! You´re as dumb as bag of sand!". Jo, Ricky je zpět ve svý nejlepší formě!

• 3.4.2017  14:51
    Vlastním přičiněním (TV film) (1967)

Dva herečtí mistři, mezi kterými překvapivě nefunguje chemie, pročež jejich handrkování, kdo je větší debil (teda hrdina), vyznívá téměř do ztracena.

• 28.3.2017  18:18

A už je to v prdeli.

• 27.3.2017  19:07
    Spravedlnost (TV seriál) (2017)

Až příliš často někdo někam chodí, něco hledá, nejednou v nepěkně rozvláčných nebo rovnou zpomalených záběrech, stejně tak některé dějové linky jsou nastíněny pouze povrchně, což ale nic nemění na tom, že jde o nadprůměr, který strčí do kapsy celýho Rapla, o seriálech komerčních stanic nemluvě.

• 22.3.2017  15:26

Pořád nadávám, že jsou filmy (dokumenty...) zbytečně dlouhý, a když už mě jednou něco pořádně chytne, tak to zase skončí moc brzo, navíc jakoby nedořečeně, v půli. Nicméně autorka zaslouží absolutorium, přestože mé důvody jsou zřejmě více osobní, nežli objektivní.

• 21.3.2017  15:29

Budování atmosféry funguje, souběh několika linek mi nijak nevadí, škoda jen logických nesmyslů, nejbrutálněji vyskakujících kolem dua Dvořák - Švehlík.

• 19.3.2017  20:51

Ani příjemný průnik nadsázky nedokáže vykrýt nesmysly, mezi nimiž vyčnívá okamžité adaptování dvojice cestovatelů časem z roku 1893 do současnosti, které jen tak něco nerozhodí, takže jeden z nich začne být už asi během dvou hodin plně kompatibilní s logistikou nakupování, life-stylingu i mobilní technologií, druhý si dokonce stihne nabrnknout holku. Zdá se, že rozhodovací síto posuzovacích televizních činitelů je dnes natolik řídké, že jím projde opravdu téměř všechno.

• 17.3.2017  15:38
    Brimstone (2016)

Nikoli špatné, nicméně když jsem po (pocitově) třech hodinách sledování zjistil, že mám za sebou teprve polovinu, bylo jasné, že tohle je nad moje síly.

• 13.3.2017  18:26
    Noční stolek (TV film) (1976)

Pokud náhodou někdo zmírá touhou vidět Marii Rosůlkovou, jak jde asi padesátkrát po schodech nahoru a dolů, přijde si zde na své.

• 12.3.2017  20:32

Co se v I. díle jevilo rozpačitě, v dalších třech nakynulo v nápaditou podívanou s haldou vtipných hlášek. Jen houšť!

• 11.3.2017  09:00
    Kleofášek (TV film) (1974)

"Bylo, nebylo, žil jednou dědeček s babičkou. Děti neměli, a ještě ke všemu se začala babka na stará kolena hádat..."

• 9.3.2017  19:42

Na začátku je pár dobrejch fórů, ale nejpozději od půlky už je to jenom vopruz.

• 6.3.2017  18:22
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

Když už se najde schopná moderátorka, všechno pohřbí ostudný kalkul s vítězným filmem. Současní Lvi jsou pouhá fraška, kterou nemá cenu sledovat.

• 27.2.2017  17:28

Film, který dává hluboký smysl pirátskému stahování, protože koukat na někoho, jak si užívá placenou dovolenou a podle nálady pouští kameru, aby se jako neřeklo, to je pakárna i zadarmo.

• 19.2.2017  12:14

Jediný díl bez Nárožného a na jeho kvalitě je to sakra znát, přestože leccos zachraňuje Olda Navrátilů.

• 18.2.2017  15:54

Začátek je slibnej, až na úvodní písničku a Langmajera v pořád stejný roli. Pak už to slibný není.

• 16.2.2017  21:18

Z toho milého starého pána, který byl tak příjemný v silvestrovských show 70. let či nedávno u Krause, kde mimochodem doporučil žrát vlašské ořechy, a tak je od té doby žeru, mám najednou trochu strach.

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55