Jack Strong (2014)

Nad očekávání skvělý film s výborným scénářem. Těch několik nedostatků, jde na vrub nižšímu rozpočtu.

Ve stínu (2012)

Vzhledem k ohlasům jsem čekal něco jiného. Příběh kriminalisty, který při své práci narazí na konspiraci Stb a přes všechna varování pokračuje na vlastní pěst v pátrání, je mírně řečeno přitažený za vlasy. Snad bych to ještě dokázal "skousnout", pokud by byl bez rodiny a měl rakovinu. Jakoby se tvůrci nemohli do poslední chvíle rozhodnou, jestli vlastně chtějí detektivku, nebo politický thriller. Uznání si film zaslouží za vykreslenou atmosféru padesátých let.

Hořící keř (2013) (TV film)

Není co vytknout! Zejména bych vyzdvihl obsazení herců a jejich výkony. Na televizní film i výborné kostýmy a exteriéry.

Lemmy Forever (2010)

Musím napsat, že mě to ohromilo a dojalo. Lemmyho jsem poprvé viděl ještě za komunistů v německém Bravu a když jsem ho ještě slyšel zpívat, začal jsem ho považovat za jakéhosi kanibala. Časem se můj názor samozřejmě otupil, ale tohle jsem nečekal. Vyrovnaný, skromný a velkorysý člověk který poslouchá stejnou hudbu jako já(The Beatles) a zajímá se tak jako já o válečnou historii. Žijící legenda a každým coulem originál, kterého ale z důvodů poškození zdraví raději napodobovat nezkoušejte.

Na hraně temnoty (2010)

Příběh trochu přitažený za vlasy, ale nudit se určitě nebudete. Mel a jeho charisma táhnou film nahoru. Hvězdičku navíc dávám pro svoji slabost pro revenge filmy.

Jeden musí z kola ven (2011)

Jméno autora předlohy(a protagonisty jedné z epizodních rolí) Johna le Carré dává tušit, že tady nepůjde v žádném případě o nějakou "bondovku" a tudíž se připravte, že se většina děje odehrává v zakouřených kancelářích, či zaprášených archívech. O to víc překvapí obsazení bouřliváka G.Oldmana, který se dokonale proměnil v suchopárného anglického úředníka(jinak se to nazvat nedá). Filmu v podstatě není co vytknout. Mnozí jsou jistě zklamáni jistou "syrovostí" a náročností děje, ale osobně jsem tohle ocenil nejvíc.

Fighter (2010)

Začátek je velmi slibný, postupně ale příběh upadá do tradičního (amerického) klišé-tedy zlomový bod a potom nezadržitelná cesta až na vrchol. Mezi Wardovým soubojem se Sanchezem a vítězstvím titulu s Nearym ale uběhly tři roky, kdy Ward prohrál dva souboje o titul.

Speciální jednotka (2011)

Kdo má rád válečná dramata, neměl by se nechat odradit poněkud tuctovým názvem a na tento film si čas udělat. I bez charismatické filmové hvězdy předčí film s velmi podobným příběhem "Tears of the Sun" - 90%

Muhammad Ali: Tváří v tvář (2009)

Jednoznačně nejlepší dokument z prostředí boxu! Deset soupeřů Muhammada Aliho vypráví nejen své dojmy z utkání s Alim, ale i často velmi dojemné příběhy svých soukromých životů. Obzvlášť bych ocenil filmové záznamy boxerských zápasů. Každý detail o kterém se soupeř Aliho ve svém vyprávění zmiňuje, je vzápětí doložen i filmovým záznamem.